Carnivale

• USA Carnivàle
Dráma / Thriller / Mysteriózny
USA, (2003–2005), 20 h 17 min (Minutáž: 44–56 min)

Hudba:

Jeff Beal

Michael J. Anderson, Nick Stahl, Adrienne Barbeau, Patrick Bauchau, Debra Christofferson, Tim DeKay, Cynthia Ettinger, John Fleck, Carla Gallo, Toby Huss (viac)

Strhující drama odehrávající se ve 30. letech v poušti Velkých rovin.  1934. Pouštní kraj Velkých rovin v Oklahomě. Tohle je poslední velký magický věk. V čase obrovských písečných bouří, děsivého sucha, záplav a epidemií – znamení božího hněvu a předpovědí Apokalypsy – začíná konečné účtování mezi dobrem a zlem. Bitva se odehrává v samém srdci říše zvaná Amerika. A až skončí, lidstvo navždy pochopí, proč se stal zázrak. Dvanáct dílů tohoto dramatického seriálu se odehrává při putování cirkusu pouštní krajinou v Oklahomě a sleduje osudy tajemného osmnáctiletého uprchlíka se skrytými schopnostmi a charismatického misionáře, jejichž cesty se zkříží. Je to doba, kdy je zlo na vzestupu po celém světě, protože velká ekonomická i sociální krize napáchala nenapravitelné škody. Po matčině smrti se Ben Hawkinson, který utekl od gangu, hledaného pro vraždu, přidá k cirkusu. Vede jej tajemný impresário zvaný „Šéf“. Ve společnosti vyděděnců Hawkins náhodou objeví své nadpřirozené schopnosti. Mezitím je metodista Justin Crowe, pastor v kalifornském městečku Mitern, sužován apokalyptickými sny a vizemi. On sám také vládne dlouho potlačovanými mimořádnými schopnostmi. Ben a bratr Justin, oba vytrženi ze svých životů, zjišťují, že svět, který znali, je znovu uvržen do pradávného konfliktu mezi Světlem a Temnotou a oni jsou v této bitvě hlavními hráči. V hlavních rolích hrají: Nick Stahl (V ložnici, Terminátor 3), Clancy Brown (Vykoupení z věznice Sahwshank), Michael J. Anderson (Twin Peaks), Adrienne Barbeau (Útěk z New Yorku), Patrick Bauchau (Cela) a další. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (27)

Carnivale (2003)

Nadchlo mě to hodně, a to tolik, že i zvažuju nad přidáním do oblíbených seriálů. Něco takového se fakt jen tak nevidí. Vyvíjelo se to skvěle, svoji logiku to má pečlivě promyšlenou a SPOILER BACHA Justin KONEC SPOILERU je ta nejlíp promyšlená, zahraná a nesympatická (v dobrém slova smyslu, snad chápete) zlá postava všech dob. A Iris je zase ta nejkomplexnější postava všech dob, ale to poznáte časem. Podrobněji v komentářích k jednotlivým epizodám. 5* ()

Série 1 (2003) (S01)

Pár slabších epizod to sice stahuje dolů, ale jinak je to atmosférický nářez plný záhad a který svou atmosférou trochu připomene Twin Peaks. Navíc mě zaujala většina postav a to se taky často nestává. Každopádně za první sérii těch slabých 5* dám a na tu druhou už jsem zvědavý. Podrobnější hodnocení v komentářích k jednotlivým epizodám. ()

Milfay (2003) (S01E01)

Pilotní díl by měl primárně nalákat na sledování dalších dílů. A přesně to se Carnivale povedlo perfektně. Mělo to skvělou atmosféru, zajímavé postavy, nejednu skvělou mysteriózní scénu, záhady, dobře se na to dívalo... Trošku se obávám, kam to povede do budoucna, ale toho já se u takových seriálů bojím vždycky. Snad z toho vypadne něco zajímavého, protože ten pilot mě fakt chytl a na sledování dalších dílů mě nalákal určitě. Slabých 5* ()

Když ples skončí (2003) (S01E02)

Nechci nic zakřiknout, ale asi jsem našel něco jako Twin Peaks. Má to hodně podobnou brilantní mysteriózní atmosféru, spousty záhad a přitom se místy vše zdá tak klidné... I ten děj se posouvá pomaleji, ale když funguje atmosféra, nevadí mi to ani trochu. Jsem zvědavý, co z toho vypadne dál, tak snad ta kvalita nepůjde dolů. Slabých 5* ()

Tipton (2003) (S01E03)

Je to čím dál tím lepší a lepší. Líbí se mi, kam se to vyvíjí, postavy jsou všechny zajímavé a dost se těším, kam to dospěje. A hlavně to skutečně má podmanivou atmosféru podobnou Twin Peaks. Na výběr seriálů mám evidentně většinou štěstí a hlavně u těch mysteriózních, u kterých s napětím sleduji každou scénu. A za to jsem rád a doufám, že mě Carnivale nezklame. První tři epizody totiž vypadají dost nadějně. 5* ()

Blizard (2003) (S01E04)

Zatím nejslabší epizoda, protože tady se to dějově hne fakt nepatrně, ale i tak to pořád má slušnou atmosféru, pořád to má zajímavé postavy a pořád chci vědět, kam se to vyvine dál - a to je podle mě hlavní. 4* ()

Babylon (2003) (S01E05)

Prvních 20 minut poněkud klidných, ten zbytek byl tak atmosférický, že jsem až čuměl. A to i v rámci toho, co jsem z Carnivale zatím viděl. Snad to tak fakt bude pokračovat dál, protože zatím je to čím dál tím lepší a lepší. 5* ()

Vyber si číslo (2003) (S01E06)

Dějově se to posouvá skutečně pomalu, ale mě putování s touhle bandou cirkusáků začalo neskutečně zajímat, nemůžu si pomoct. A ať se dostanou do jakékoli situace, vždycky to s napětím sleduju, navíc tady to byl jeden šok za druhým a prvních asi 8 minut jsem měl takovou husinu jako už dlouho ne... 5* ()

Řeka (2003) (S01E07)

Zatím nejslabší epizoda, ve které je atmosféra poměrně slabá a tak mě minimálně půlka dílu nudila. Je to škoda, protože se tu odehrálo pár podstatných věcí (hlavně ohledně Justina), ale i tak tahle epizoda funguje dobře a závěrečných 10 minut je jako z předešlých dílů, takže doufám, že to byla jen slabší epizoda před těmi dokonalými, které v tomhle seriálu většinou byly a snad ještě i budou. Slabé 4* ()

Lonnigan, Texas (2003) (S01E08)

Po té minulé slabé epizodě opět nářez. Pořád se to hne pomalu, ale záhad přibývá a atmosféra je čím dál tím hustší a podmanivější... Fakt jsem zvědavý, co mě čeká ve finále - a hlavně doufám, že nebudu zklamán. Zatím je to totiž skvělý seriál. Btw ze závěru téhle epizody mám husinu ještě teď... Jak píše PaTeXx, takřka bezchybná epizoda. 5* ()

Nespavost (2003) (S01E09)

O něco slabší díl než minule a pořád se to posouvá pomalu, ale pořád ten díl není natolik "slabý", abych ubíral hvězdičku. Pořád to je podmanivé, napínavé, atmosférické a mysteriózní. A za to jsem rád, že si to po celou dobu drží (asi až na 3 epizody) tu stejnou kvalitu. Slabých 5* ()

Stržen hněvem (2003) (S01E10)

Tak se naplnily moje obavy - skutečně je to zatím nejslabší epizoda. Tady se to nepohne nikam, atmosféra je slabší než v ostatních epizodách a jsou tu asi jen dvě silné scény, z čehož ta jedna je závěrečná, která je sice nejzajímavější, ale popravdě - už na ni čekám tak tři epizody. Takže i když to tu epizodu celkem zachraňuje, i tak ne natolik, abych tu čtvrtou hvězdu dal. Škoda. Silné 3* ()

Den smrti (2003) (S01E11)

Lepší epizoda než předtím, která už dost naznačuje, že v nejbližších epizodách musí dojít k něčemu velkému. Taky atmosféra byla silná, ale na pětihvězdičkové epizody Carnivalu nedosahuje. Každopádně teď se těším na to, jak tvůrci zakončí sérii, snad dobře. Silné 4* ()

A toho dne... (2003) (S01E12)

První půlka není tak silná, jak by mohla být, ale to je snad má jediná výtka. Druhá polovina totiž je atmosférou na úrovni těch nejlepších epizod a navíc - jak jsem doufal - se zde děj pořádně posune dopředu. Jako opravdu POŘÁDNĚ. Navíc závěr vyvolává hromadu otázek a mě perfektně navnadil na druhou sérii, tak snad i ta bude minimálně tak dobrá, jako tahle. A jako závěr série to je dost povedené. Slabých 5* ()

Série 2 (2005) (S02)

Co 1.série skvěle rozjela, 2.série rozvíjí tak neskutečným způsobem, že jsem nemohl nebýt fascinovaný. Podrobněji ke komentářům k jednotlivým epizodám. 5* ()

Los Moscos (2005) (S02E01)

Parádní začátek 2.série. Dějově další větší posun dopředu, silná atmosféra a vše se vyvíjí čím dál tím napínavěji. Pár scén tu je sice slabší, ale jinak je to přesně to, co jsem si přál. Bál jsem se, jestli to náhodou nepůjde dolů - naštěstí ne. Tedy aspoň zatím. Mě nezbývá než doufat, že to v takové kvalitě vydrží až do konce. 5* ()

Alamogordo (2005) (S02E02)

První polovina naprosto skvělá, ale v té druhé to celé spadne dolů a ani tu silnou atmosféru, co měla první polovina, to bohužel nemá. Každopádně, nechci nic zakřiknout, ale vypadá to, že druhá série bude víc dějová, tak jsem zvědavý, co mě čeká dál... 4* ()

Ingram (2005) (S02E03)

Nerad to píšu, ale už ta kvalita pomalu začíná klesat. Silné a atmosférické zde jsou jen jednotlivé scény, ale jako celek už to není tak podmanivé, jako v 1. sérii. I přesto, že se to dějově posouvá drobet rychleji. No uvidím, třeba se to ještě zvedne a vrátí tam, kde to bylo. Rozhodně bych za to byl rád. Lepší 4* ()

Stará višňová alej (2005) (S02E04)

Tak tohle se kvalitou krásně vrátilo zase tam, kde bylo a snad bych se ani nebál tuhle epizodu označit jako jednu z nejlepších, kterou jsem zatím viděl. Hlavně mě fascinovala ta část s Benem, která byla snad nejmysterióznější (+ ta scéna s nožem je pro mě jedna z top scén snad celého seriálu), ale i ty ostatní nejsou vůbec špatné a zaujaly mě všechny. Prostě skvělá epizoda, přesně jak jsem si přál. Evidentně ta kvalita ještě neklesá, jak jsem se původně bál. 5* ()

Creed (2005) (S02E05)

Nechci nic zakřiknout, ale už se to konečně vrátilo do starých kolejí (atmosférou). Navíc příběh se tady vyvíjí dost napínavě, já si užívám každou epizodu a nemůžu se dočkat, k čemu dojde, až se Justin a Ben přímo setkají... Fakt, vypadá to hodně slibně. 5* ()