S pádem mimozemské lodi se Juliin život změnil, nyní o tři roky později se lidstvo chystá zažít nové setkání. (FiRST)

zjs

Nebýt toho divného konce, samotný nápad zakončení byl dobrý, ale provedení strašný. Tady rozeznáte to, že to nebyl Americký snímek hrající na city a gradaci napětí, to prostě Rusko nedalo. Za vodní efekty ale dám klidně 4*. ()

mullerad

Prvúčsť som videl pred nejakým časom a druhá časť mi nedávala vôbec zmysel. Bez ladu a kladu, ocitol som sa uprostred UFO útoku na Moskvu, netuším stále kto je dobrý a kto je zlý a vôbec..... Efekty boli naozaj podarené, niekedy až úžasné, ale ten spôsob in medias res mi to celé pokazil. ()

Majo.evans

Určite lepšie ako prvý diel.Lepšie 4 hviezdy.Oproti prvému dielu je tu viac akcie a menej romantiky.To sa mi páči.Invázia po rusky.Zase skvelá atmosféra,krásne prirodzené ruské ženy,hudba,dialógy a efekty.Trocha iný štýl ako americký,vo viacerých smeroch aj lepší.... ()

pekos

Naivné, hlúpe a miestami až infantilné správanie hlavných hrdinov je celoplošné, s výnimkou vojakov, ktorí pokiaľ nerozprávajú, podávajú solídne herecké výkony. Ak by tento film nesponzorovali americkí producenti, vďaka ktorým sú tu skvelé CGI scény, film by zapadol medzi jednohviezdičkový brak. Ak ste fanúšikmi sci-fi filmov, obe časti tohto filmu pozerajte veľmi opatrne a s nadhľadom, ktorý budete potrebovať. Zato 9 až 11 ročné deti to všetko strávia trochu menej bolestivo, ak budú mať poruke pukance a cukríky a samozrejme, smartfón. Film nie je vhodný pre znalcov kinematografie. ()

Shraddha

Překvapilo. Oproti 90% sci-fi katastrofických filmů z americké provenience tam byl cítit i záblesk jakéhosi příběhu. Triky slušné, poměrně nápadité a uvěřitelné, všichni ti rusofobové, co si myslí, že na východě se žerou jen kořínky a bydlí v zemljankách můžou být dost překvapeni tím, jak vypadá Moskva (jako jakékoliv další velkoměsto). Jasně, je to čímsi lehce obskurní, asi jakožto nerusové neumíme pochopit všechny pohnutky všech postav, někteří herci silně přehrávají, jiní nehrají pro jistotu vůbec...ale jako nenáročná oddychovka pro nějaké všední odpoledne - proč ne... ()

luky312

Čakal som horší film ako jednotka, keď som videl trosšku nižšie hodnotenie ale mil som bol prekvapeny. Film ma bavil viac ako jednotka. Viac menej sa stale nie co deje a odkazuje aj na to ako sa lahko daju sirit dezinformacie v dnesnom digitálnom svete. Prijemne prekvapenie. ()

ReichelTomas

Možná kdybychom se zbavili dějové linky s Julií a tím jejím mimozemšťanem, tak by to bylo na víc hvězdiček. Alespoň jedna hvězdička navíc je za parádní akční scény, které byly (stejně jako v minulém díle) zase na úrovni. Mimochodem taky ten příběh byl ale podstatně lepší. ()