Raz do roka sa americké ulice vždy na dvanásť nočných hodín premenia na peklo. Nepracuje ani jedna zo zložiek záchranného systému a všetky zločiny, vrátane tých najťažších, sú úplne legálne. Táto brutálna noc sa volá Očista. Vo chvíli, keď sa rozoznejú spásne sirény, všetky peklo razom končí, pozbierajú sa ranení a mŕtvi, opravia sa škody a ide sa ďalej. Pokiaľ sa však niekto nerozhodne pokračovať bez ohľadu na následky… Spojené štáty sa menia na peklo, v ktorom bojujú všetci proti všetkým, a kto chce prežiť, musí mať buď lepšie nabité, alebo využiť krátke okno, počas ktorého necháva dobrotivá mexická vláda otvorené hranice americkým utečencom. (CinemArt SK)

mdf

Možná to vypadá vizuálně o něco lépe než minulé díly ale už je to okoukané ,takže mě to opravdu  moc nebavilo. ()

lineker

Takže jsme si dokonce i v Očistě zaagitovali ve prospěch sounáležitosti všech ras, náboženství a bůh neví ještě čeho. Prostě, když ti jinak nesympatický mexický pohunek zachrání tvůj bílý republikanský kejhák, zbavíš se všech odporných předsudků a vydáš se s panem fazolou a jeho amigos na výpravu do jeho rodné země. Protože světě div se, ta Doníkova zeď, může chránit i z té druhé strany. Jako dobrý, ale v těchto filmech fakt ne. ()

CreepyJoe odpad!

Myslím si, že USA vážně očistu potřebuje, hlavně v Hollywoodu kde jim už ze samotného Marxe a Trockyho totálně vyjebalo v hlavě a jako vedlejší efekt vznikají takovéto kravské lívance. Narozdíl od Uwe Bolla však nemají ještě koule říct to na plnou hubu a tak to přizdisráčství schovávající se v nenápadné propagandě a náznacích je skutečně jen a jen k smíchu. odpad ()

BigJohn02

Tak jistě, k tomu to spělo od začátku - když dáte lidem možnost vraždit jednu noc v roce, jednou to musí skončit tak, že se ráno nezastaví. Akorát ta idea je od začátku nelogická - pracháči se na noc zabezpečí a lůza se mezi sebou vystřílí. Otázka je, kdo by na ně za pár let dělal? ()

NiftyJuice

Po předchozích čtyřech lehce nadprůměrných filmech očisty tu máme již pátý díl, a ačkoliv jsem už neměl nějak vysoké očekávání byl jsem i přesto trochu zklamaný. Film se tentokrát pokusil být originálnější než v předchozích dílech a tak tu máme očistu odehrávající se po očistě což je na první pohled docela zajímavý nápad který nebyl plně využít místo toho se film snaží zaměřit na vraždění mexických přistěhovalců. Hned ze začátku zde máme zbytečně velký prostor pro představení hlavních postav které pro mě v tomto filmu absolutně selhala jelikož jsou nevýrazné a nezajímavé díky čemuž o ně divák nemá strach a vůbec mu na nich nezáleží. Další věc která mi na filmu vadila byl na můj vkus až moc líně napsaný scénář jelikož zde pokaždé jen přesunuli hlavní postavy tam kde je zrovna potřebovali mít, ale vůbec se nesnažili to udělat nějak smysluplně.Navíc byl film dle mého názoru poměrně zdlouhavý a v některých částech se docela táhnul. Pochválil bych na tomto filmu snad jen trochu originálnější nápad a některé lehce zábavné akční pasáže kterých v tomto filmu bohužel není moc a tak hodnotím ⅖. ()

AndyGreen

Již 5. díl ze série Očista, úsměvné na tom celé je, že se jedná o možná nejlepší díl z celé série. Konečně jsme svědky, kdy se poukazuje na možné díry/nesmyslnost celé Očisty a zároveň na fakt, kdy se může velmi lehce vymknout z rukou americké společnosti. Sice jsou nějaké scény poměrně dost kýčovité, ale to není nic, na co bychom během předchozích čtyř dílů nebyli zvyklí. Lepší 3. ()

DavHav

Hodní Mexičani a hodní indiáni proti převážně zlým a tupým Amíkům. Je to absolutní béčko. Což není špatně :-). Trumpíkovcům by při sledování filmu mohl prasknout vřed (leckde). Což také není špatně. V rámci Očist možná opravdu nejlepší díl, což znamená, že se na to dá úplně v pohodě koukat, aniž byste krváceli z očí či jiných otvorů. Má to myšlenku (Mexiko i Kanada otevírají své hranice, aby přijali jakéhokoliv neozbrojeného Američana) a slušné produkční hodnoty. V kině bych to nedal, v rámci streamu nadprůměr. ()

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy