Battlestar Galactica

USA, (1978–1979), 19 h 35 min (Minutáž: 48–147 min)

Tvorcovia:

Glen A. Larson

Hudba:

Stu Phillips

Richard Hatch, Dirk Benedict, Lorne Greene, Herbert Jefferson Jr., John Colicos, Maren Jensen, Noah Hathaway, Laurette Spang, Tony Swartz, Terry Carter (viac)

Skupina mezigalaktických uprchlíků, včetně posledních lidí, se ve snaze uniknout zkáze před robotickými utlačovateli Cylony vydává na palubě bitevní lodi Galactica hledat poslední známé útočiště ve vesmíru: Zemi. (SkyShowtime)

Elegnor

Vážně hezký nápad na svou dobu, chápu horší efekty kvůli méně financím, ale když si představím, že v téhle době už byly hvězdné války, stejně mě to zaráží.. Je to vážně obrovský rozdíl.. Herecké výkony se mi taky úplně nezdají, většině vůbec nevěřím, navíc je to spousta hezounků jak z Melrose Place :) Ale pořád je to prastarý základ nové Galacticy, a za to musím hvězdu navíc :) ()

Eigis

Při sledování cca. první třetiny seriálu jsem si říkal, že jde o špatný vtip. Měl jsem pocit, že se autoři snaží o nějaký seriál pro celou rodinu, cyloni padaly po tuctech, zatímco lidé neměli žádné ztráty, do toho robotický pes a další prvky, které patří spíše do komedie. Ovšem od dvoudílu: Dělo na ledové planetě, se seriál vcelku slušně rozjel a začal mě bavit. Na staré díly Star Treku nebo novou BSG to samozřejmě nemá, ale je zajímavé sledovat z čeho se v roce 2003 vyvinula novější skvělá verze. ()

Tempest

Tento seriál je dnes "stravitelný" buď pro velké fanoušky sci - fi nebo přímo stejnojmenného seriálu z roku 2004. Ostatním bych doporučoval, aby se do toho ani nepouštěli. Žádný zázrak to není, typicky televizní produkce, efekty nic moc i když vipery a Galactica jsou výborné. Řada záběrů se opakovala v jednom díle nebo i v celém seriálu (např. sestřely cylonských raiderů, příjezd pilotů při poplachu a další). Pro mě osobně je to klasika, kterou jsem musel vidět. Hlavní trojice Adama, Apollo a Starbuck je v pohodě, pěkný kus je Cassiopea. ()

BaseDallas

Ak ste zatiaľ nenarazili na originál Battlestar Galacticu, skúste. Je to síce oproti remake-u srandovnejšie, ale atmosféra celkom ujde, navyše zistíte, z čoho vychádzal geniálny seriál - následník. Zaujímavosťou je, že Richard Hatch, ktorý v pôvodnej, dvojsériovej verzii stvárnil Appola, si v novšom seriály (2004) zahral teroristu-politika Toma Zareka. ()

Jean_Calid

Budu hodnotit pouze první sérii o 17 dílech. Měl jsem tu možnost zhlédnout novou verzi Battlestar Galacticy a seznal, že tohle nevydýchám. Byl jsem proto velmi zvědavý na původní verzi a zkouknul ji. Triky nic moc, vývoj postav takřka nulový. Roztomilá postava malého kluka s příšerným dabingovým hlasem a velmi neforemným robotickým psovcem mě opravdu nebavila. Díl "Lost Planet of the Gods" mě poněkud zklamal. Byl natočen v exteriéru a nejspíše v Egyptě (pokud to nebyla hollywoodská studia a předtočené záběry pyramid v pozadí) a velitel Adama v něm ukazuje na staroegyptské hieroglyfy, a vypráví podle nich historii Kobolu. Ukazovat sluneční kouli boha Atona a tvrdit, že je to znázornění odlétajících koloniálních lodí, je tak strašlivě americky prostoduché až hanba. Přesto, seriál přišel s myšlenkou o lidské civilizaci nepocházející ze Země. O lidských koloniích ve vesmíru, které společně čelí nepříteli v podobě přerostlých robotů. Roboti kolonie zničí a najednou se objeví legenda o další, osamocené kolonii jménem Země. Nikdo přesně neví, kde je, ale ví, že jsou tam lidé a ví, jak se jmenuje. Dokonce se zmiňuje název Země. Jak ho znají, když o ní jinak nic neví, příběh nevysvětluje. Jinak autor se nejspíše nechal inspirovat biblí. Počet kolonií Kobolu je 12. Země je třináctá a je to ztracená kolonie - další spojitost s izraelskými ztracenými kmeny. Ale i přes faktické chyby, přes nedostatečný vývoj postav hodnotím originální Battlestar Galacticu jako vcelku originální zabití času. Je to dobré, tedy za tři. Žádná sláva, ale s ohledem na stáří a očividně napjatý rozpočet dávám 3*. Málem bych zapomněl zmínit, že 17. díl a jeho konec mě doslova rozesmál svou patetičností, kdy hlavní postavy, které se předtím setkali s neznámým druhem z ničeho nic nadšeně deklamuje pozici Země.. :D ()

StarFsh

Čo vznikne, keď zmiešate dohromady Star Trek (intelignetné Sci-Fi) a Star Wars (akčné Sci-Fi)? Ak myslíte, že je to Battlestar Galactica, tak sa mýlite. Tento "Izraelský" Sci-Fi seriál o dvanástich kmeňoch - synoch Izraela a exode je niekde úplne inde, než by mohol a možno aj mal byť. Je to óda na Izraelské letectvo, ktoré v tej dobe bolo naozaj jedno z najlepších na svete a išlo z vojny do vojny. Aj keď je to (akože) scífko, toto rozhodne nie je moja šálka kávy a nepomohol tomu ani remake. Šalom Mojžiš Adama! ()

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

11.04.2014

Seriálová válka lidí a Cylonů začala už v Battlestar Galactice z roku 1978, její nejpamátnější okamžiky však přišly až po roce 2003. Stejnojmenná televizní minisérie totiž nastartovala temnou… (viac)