Homer se rozhodne vyhlásit pátrání po želvě, která zmizela ze zoo. Poté, co se mu policie vysměje, obrátí se na sociální sítě a získá tím pozornost i uznání... (TV Prima)

Lenka.Vilka

Ano, Homer je idiot a ví to celé město. Dumat nad tím, proč se to profláklo až teď, je jako dumat nad důvodem, proč jsou všichni už 34 let stejně starý. Asi smlouva s ďáblem  ;) co chtěla tahle epizoda říct mě moc bavilo  :) ()

Loki_Six

"Well, these people are finally taking your father seriously. He's not used to that. Bart, you're always telling him his ideas are dumb. And, Lisa, you're always proving it. He deserves a chance to be a big fish in a small, weird pond. So let him have this. It's all harmless enough." Krásne podané. Konšpirácie - ako sa aj váš idiot môže cítiť dôležito. ()

JamesSi

Každý rok za posledních několik let si pustím první epizodu nové řady Simpsonů, abych zjistil jak na tom tahle nekonečná sága je. A musím říct, že zhruba po deseti letech totálního odpadu nacházím v posledních dvou řadách mírné zlepšení. Totálně tomu pomohlo vykašlání se na B-plot a řešit v epizodě jen jeden příběh + návrat do malých civilních příběhů. Žádné velkolepé akce a spousta celebrit, běžné příběhy z maloměsta. Je nutné říct, že stále to v žádném případě není na úrovni klasických Simpsonů. Uchectl jsem se jen dvakrát, ale zase mi nebylo z vtipů trapno. Seriál má svoje nejlepší časy za sebou, ale jsem rád, že tvůrci zkouší nový směr. Avšak na to abych kvůli tomu zahlédl celou řadu, to ne. "Vy si myslíte, že jsem unesla želvu? Proč bych jí unášela, když jsem ředitelka Zoo. To je doslova místo, kam se unáší zvířata." ()

• Český název epizody odkazuje na text písně „Želva“ od skupiny Olympic. (OJan)
  • Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)