Simpsonovci - Série 34

(séria)
USA, (2022–2023), 8 h 4 min (Minutáž: 22 min)

Když se Homer opět stává obětí veřejného ponížení, hledá podporu v online skupině, která se snaží odhalit záhadu želvy ztracené ze springfieldské zoo. Jenže přitom narazí na mnohem větší a temnější tajemství. Marge začne sportovat a postupně propadá kouzlu svého trenéra. Lisa zjišťuje, že americké soudnictví je samá bota. K tomu pseudoanonymní hackeři, Šáša Krusty jako moderátor toxické televizní show, konkurz na nového Duffmana nebo hned dva Speciální čarodějnické díly! Za více než třicet let je to vůbec poprvé v historii vysílání seriálu. Simpsonovi prostě nepřestávají překvapovat a šokovat, dokonce i když už si myslíme, že je dávno známe. Přesvědčte se v nových epizodách nabitých čerstvými nehoráznými vtipy. (TV Prima)

Parabot

Simpsoni jsou asi jediný seriál, kde zvládnu dabing. Důvod je jednoduchý, zvyk. A zde už mám opravdu problém zvykat si na nového českého Flanderse, Skinnera pana Burnse atd. Jinak se mě líbí, jak jsou tvůrci schopni se stále adaptovat na aktuální témata. Jde jim to lépe, než tvůrčímu týmu Family Guy. ()

OJan

Stojím si za tím, že Simpsonovi měli skončit epizodou Flandersův žebřík, jelikož ta závěrečná sekvence by tomuto seriálu dopřála důstojný konec. Ovšem nestalo se tak a tvůrci oznámili další série. Od 30. jsem viděl z každé minimálně jeden díl, z nichž žádný nebyl nikterak kvalitní, a tak jsem se rozhodl zhlédnout celou tuto sérii, abych si udělal komplexní názor, jak na tom nová éra Simpsonů vlastně je. Odpověď zní: prostě průměrně. V některých dílech je patrná velká dávka sebereflexe, že tento seriál šel za ty roky kvalitativně hodně dolů. Dobře, tohle k této žluté rodince vždycky tak nějak patřilo, ale když ve třetím díle zaznělo z úst jedné postavy něco jako: Simpsony sledují už jen lidé, kteří po fotbalovém zápase usnuli a zapomněli vypnout televizi., vletěla mi do hlavy myšlenka, proč se ještě tím pádem pořád dělají nové epizody, když už i samotným tvůrcům zjevně došlo, že už to není tak růžové, jak to bývalo? Asi to zkrátka stále vydělává slušné jmění. No jo, ale ničit jméno starým dobrým dílům pouze pro peníze? To je pod úroveň. Abych zcela nekřivdil, některé epizody jsou zdařilé. Chtějí něco sdělit, jsou vtipné a mají to správné Simpsonovské kouzlo. Za nejlepší díly 34 série považuji tyto: Speciální čarodějnický díl XXXIII a Homer v Říši za čelním sklem. Další díly jsou však jen průměrné, ba co hůř - některé z nich slouží pouze pro vycpání, aby měla série těch 22 částí. Jsou to hlavně tyto: Nejmilejší moderátor, Carl Carlson opět v sedle, Válka foloušků či Škola šaškovských umění. Je pochopitelné, že už není tolik originálních nápadů po všech těch letech, nicméně to zpět vrací k otázce, proč už s tím nesekli. Dále jsou úplně k ničemu ty závěrečné proslovy postav, které vyzradí úplně polopaticky celou myšlenku dílu. Přeci jen je každý schopen tím, jak ta epizoda plyne, ten přesah nějak zaznamenat. Každopádně to zase není až taková slátanina, jak se o nových sériích často říká a koukat se na to dá. I gaučové scény, ač už se objevují v málo epizodách (což je vlastně nakonec možná dobře), jsou stále skvělé. Jsem zvědavý, jak dopadne následující sezóna. |55%|, (počet zhlédnutých epizod: 22) ()

• Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)