Technologický génius zo Sillicon Valley, miliardár Paul LeBlanc, zistí, že jeden z jeho výtvorov, všemocná umelá inteligencia s názvom NeXt, by mohla zahubiť celé ľudstvo. Keď sa pokúsi zastaviť vývoj projektu, jeho vlastný brat ho vyhodí zo spoločnej firmy. LeBlancove obavy o osud sveta sa napĺňajú. Dochádza k sérii technologických chýb a omylov, hrozí globálna kríza. LeBlanc spojí sily so špeciálnou agentkou FBI, Sheaou Salazarovou, ktorá si svojimi morálnymi zásadami a zmyslom pre povinnosť získala rešpekt svojho tímu. Paranoický Paul a racionálna Shea sa snažia zabrániť globálnej katastrofe. Bojujú však proti superinteligencii, ktorá namiesto zbraní používa nekonečné množstvá dát, vyrába si vlastných spojencov, klame ľudí, štve ich proti sebe a hravo prekonáva jednu prekážku za druhou. (TV JOJ)

cerdax2

Usetrete 7 hodin sveho casu a najdete si jiny serial ;). Schopnosti AI jsou stejne jako soudnost scenaristu, kolisajici od bozskych po uroven chovance ustavu pro dusevne chore. Jedna hvezdicka za poselstvi - nehrejme si s vecmi, kterym nerozumime; nenutme nekoho delat dobro, kdyz nejsme schopni rici, co to vlastne dobro je :P ()

forsythia

Nízké hodnocení tomu zřejmě dali ti, co si myslí, že je to sci-fi. :) Až na prostředek a lehce uspěchaný závěr (na jednu stranu je to ale možná dobře, protože by to mohlo být ještě o něco hysteričtější, než byly epizody tuším 6 a 7) slušný příběh, který mě donutil to zkouknout takřka najednou. V průběhu sledování nastal menší lokální blackout (vypadl hlavní jistič v baráku) a po nahození se ještě pro jistotu vypnula televize. Radši už na takové věci koukat nebudu. :))) Jinak mě tak napadá, že paranoici, co nechtějí zanechávat digitální stopu, to možná jednou vyhrajou. V dnešní době učitel neví, čího haranta může mít ve třídě, a rázem dostávají informace, co má nasyslené strýček Google, trošku jiný rozměr. Nakonec i malá ryba se semtam chytí a může posloužit třeba jen jako blbá návnada. ()

angel74

Ovládnutí lidstva umělou inteligencí je stále možná ještě hudbou budoucnosti, nicméně ne tak úplně na míle vzdálené. Námět seriálu mě opravdu hodně zaujal, ale chtělo by to trochu promakanější scénář. Velká škoda nevyužitého potenciálu, protože samotnému příběhu nechybí napětí ani hlubší poselství. (60%) ()

iXtr3m3

Slušný seriál, ale žiaľ len slušný. Veľmi sľubný rozjazd bol veľmi rýchlo utnutý na rovinu rodinných omáčok, ale myšlienka nebola zlá. Škoda. Na druhú stranu, napriek maličkému cliffhangeru môžeme považovať tento ukončený seriál za celkom slušne uzatvorený a ten maličký cliffhanger v podstate len za takú klasickú istotu pred potenciálnou ďalšou radou, aj keď tu to vyšumí do prázdna kvôli spomínanému ukončeniu. Casting až na Hondurasku bol fajn, mohli vybrať menšiu škratu. Očakával som však viac vecí na úrovni Eagle Eye, žiaľ nedostalo sa k tomu. Slabučké tri hviezdy s odretými ušami, veľmi blízko k dvom. ()

ol4s3kk

Za mě osobně v prvních dílech velmi slibný rozjezd. Bohužel mě trochu zklamalo, že televize FOX kvůli nízké sledovanosti někde u 6. dílu oznámila konec natáčení a v následujících posledních 4 dílech to museli nějak uhrát na důstojný konec. Na těch posledních dílech bylo strašně znát, že se snažili nacpat všechny věci, které měli připravené na další díly 2.série a najednou z toho bylo docela slušně gradující krimi. John Slattery byl v hlavní roli super a géniuse se smrtelnou nemocí za rohem zahrál bravurně. V seriálu bylo i několik super scén, kdy byl na scéně 3x se svými přeludy a hádal se sám se sebou. Za mě je určitě škoda, že další série nebudou, jelikož jde do budoucna jistě o velmi alarmující téma. ()