Každý ho pozná. Obyčajný nenápadný chlapík stredného veku zo strednej triedy. Jeho priatelia a rodina takmer neexistujú a každý vzťah, ktorý nadviaže, sa skončí katastrofou. Nemá rád ľudí, má rád len sám seba a možno aj svojho plyšového medvedíka. Večný smoliar, ktorý zažíva úplne obyčajné veci. Má však originálny a vtipný prístup k riešeniu problémov. Neustále musí bojovať s realitou života, jeho súboje sa však končia víťazoslávne, lebo je vytrvalý a vynaliezavý. Možno aj preto ho všetci milujú. To je pán Bean. (TV JOJ)

Recenzie používateľa Likan7 k tomuto seriálu (2)

Mr. Bean (1990)

Komediální klasika, která je na piedestal komedií společně s Přáteli. Bean, respektive naprosto dokonalý Rowan Atkinson, ukázal, že nemusíte mluvit aby si Vás svět zamiloval. Zpětně celkem zírám, že ve skutečnosti vzniklo pouze 14 dílů po 25 minutách, je obrovská škoda, že nevznikly nikdy další řady. I když..ve druhé polovině seriálu už to není tak dokonalé jako prvních sedm dílů, a i když to Rowan drží pevně v rukou a je zárukou zábavy, občas jsem se u dílů nudil. Těžko říct jak moc to je dáno tím, že znám prakticky všechno zpaměti. Atkinsonova životní role, kterou se zaškatulkoval do úlohy komediálního krále navěky věků. ()