Každý ho pozná. Obyčajný nenápadný chlapík stredného veku zo strednej triedy. Jeho priatelia a rodina takmer neexistujú a každý vzťah, ktorý nadviaže, sa skončí katastrofou. Nemá rád ľudí, má rád len sám seba a možno aj svojho plyšového medvedíka. Večný smoliar, ktorý zažíva úplne obyčajné veci. Má však originálny a vtipný prístup k riešeniu problémov. Neustále musí bojovať s realitou života, jeho súboje sa však končia víťazoslávne, lebo je vytrvalý a vynaliezavý. Možno aj preto ho všetci milujú. To je pán Bean. (TV JOJ)

Recenzie používateľa dandy11 k tomuto seriálu (2)

Mr. Bean (1990)

U mě za 100%. To se musí vidět. Určitě jeden z nejlepších britských sitcomů, který skvěle reprezentuje britský styl humoru. Skvěle sepsané, geniální a dnes už i legendární gagy (Betlém, koledníci, slepec na pláži, krůta, prstýnek, orchestr, bazén...), kdo by dnes už nepoznal slavné zelelené Mini MK IIRNT 996H, Teddyho, jenž je společně s Mini Cooperem jeho nejlepší kamrád a hlavně Atkinsonovo tělesné nonverbální hraní. Ten chlap od roku 1990 do roku 1995 řekne asi tolik vět kolik máte prstů na ruce a přesto vytvořil jednu z nejikoničtějších postav kinematografie ;) ()