Nechajte ho ísť

• Česko Nechte ho jít (viac)

Přišli o syna, ale za žádnou cenu nechtějí přijít o vnuka. Poklidný život penzionovaného šerifa George Blackledgea (Kevin Costner) a jeho ženy Margaret (Diane Lane) přeruší tragická smrt jejich syna. Vzápětí jim osud uštědří další ránu. Jejich snacha se znovu provdá a s novým partnerem odjede žít k jeho rodině. Pochopitelně s sebou odveze i svého malého synka. George a Margaret by se s tím snad nakonec smířili, kdyby nový partner jejich snachy neměl násilnické sklony. I proto se vydají na strastiplnou cestu přes půl země do Dakoty, aby v případě nouze zakročili a odvezli chlapečka s sebou domů. Jenže jeho nová rodina, jíž šéfuje svérázná Blanche (Lesley Manville), něco takového rozhodně nedovolí. (Cinemart)

BruceTichac

Kevina mám rád, ale toto je bohužel jeden z těch slabších počinů. Po shlédnutí filmu víte, že znovu už toto dílo nikdy vidět nepotřebujete…. ()

mdf

První půlka,zcela nezáživná,pak se to rozjede,vytvoří se temná atmosféra a napětí,které bohužel v 5 minutách skončí.Je to škoda,protože by se ta druhá půlka dala vygradovat hodně efektivněji. ()

Zaks

Nevadilo mi pomalé tempo skoro až do konca, ale akčný záver sa, žiaľ, nepodaril. Toľko hlúpostí a wtf momentov nakope, v ináč kvalitnom filme, to sa naozaj nehodilo. Fajn kamera i hudba s celkom zaujímavou ústrednou myšlienkou to vytiahli na slušný priemer. ()

jethrotull

Vcelku to uslo,sklamany som bol z prihlupeho zaveru,ked si ide pre vnuka a pritom nema ziadnu zbran a ako len nahodou najde brokovnicu a dokonca naboje k nej. Totalna blbost cim pokazili film. ()

Pavlis.xxx

Film dobrý. Lane A Costner výborní, ale to se dalo čekat. I ostatní herci to hrají skvěle, příběh v pohodě, dramatická linka super,ale i přes to mě to moc nezasáhlo. Chyběl tomu jak se říká tah na bránu. Vyvrcholení bylo v pohodě a vlastně se dalo čekat, ale já osobně bych víc šlápl na plyn a dal Kostějovi volnou ruku v řádění. Byl to přece bývalý šerif tak mohl vidlákům víc zatopit. Víc tam dát ten thriller, víc toho pátrání po vnukovi a pak bych byl spokojenější. Hodnotit to jako drama a výkon herců jdu jednoznačně víš, ale tady jsem čekal něco trošku jiného. Každopádně stojí za vidění. ()

Petrval

K. Costner a D. Lane zachraňují svého vnuka proti ďábelské a manipulativní L. Manville a jejího klanu Weboy. Problém je v tom že postavy jse zde chovají zvláštně, neuvěřitelně a to natolik že mně to vyvádělo z koncentrace na film a  já přemýšlel proč to tak je? Příběh byl dobrý a to je bohužel vše. 2* ()

ezop1012

Začiatok zaujímavý, ale, kým sa nestane zásadná vec, potom je to dosť pomalé a nudné. Celkovo scenár je zlý, dá sa dosť predvídať a druha polovica je viacmenej už jasná. Pekná kamera a výprava, škoda, že len toto a chýba dynamika a napätie, ak by na konci ostali všetci dal by som o hviezdičku menej, celkovo mi to príde ako slabší priemer. ()

McGuffin

Ovdovělá a znovu čerstvě sezdaná matka odjede se svým malilinkým synem a jeho novým otčímem k otčímovým rodičům, vlastně jen k ovdovělé matce. Z otčímova drsného donucení. První prarodiče teskní a na popud babi se oba vydají do Dakoty odvézt si vnoučka, případně jeho asi trpící matku a svou snachu do vlastního hnízda. Nechte ho jít, Let Him Go. Což se pranic nelíbí druhému hnízdu a dají to setsakra hrubě najevo. Nakonec ovdoví obě babi a vnuk bez dědy zůstane jen přeživší jediné z nich. Plán ani jednoho hnízda krutě nevyšel. Scénář, režie a produkce nezdařeného plánu Thomas Bezucha podle knihy Larryho Watsona. MacGuffin ()

xterri

Ja nevim. Asi jsem na tento typ filmu narocnejsi nez na jine. Jak ho tu nekteri porovnavali s filmy od Eastwooda, tak ano, jeho filmy miluju a prave jeho mystika mi tu chybi. Stejne jako lepsi vysvetleni motivaci nekterych postav. Neni to vubec spatny film. Nemohu se vsak zbavit dojmu, ze se z toho dalo dostat mnohem mnohem vic. Kevin tu hraje vyborne. ()