Malý Joe

• Česko Malý Joe (viac)

Alice je slobodná matka naplno oddaná svojej práci – genetickému inžinierstvu nových rastlinných druhov. Pred blížiacim sa veľtrhom sa jej podarí vyvinúť zvláštnu karmínovú rastlinku, ktorá ja pozoruhodná nielen svojou krásou, ale aj terapeutickou hodnotou: pokiaľ je udržovaná pri ideálnej teplote, poriadne zalievaná a pekne sa k nej prihovára, prináša svojmu majiteľovi pocit šťastia. Pre výčitky, že svojmu synovi Joeovi Alice nevenuje, kvôli práci, toľko lásky a starostlivosti, koľko by chcela, poruší Alice firemné nariadenie a prinesie mu jednu rastlinku domov. Zatiaľ, čo Malý Joe, ako rastlinku spoločne pomenovali, pomaly ale iste rastie do krásy, jej uvoľňujúce účinky sa prejavia trochu inak, ako by sa očakávalo... (Film Europe)

gemi

Poloartová blbina s dramatickými zvuky místo hudby a ochotníků místo herců. Příběh naprosto triviální a celé to vypadá jako adaptace divadelní hry. ()

Sharleen76

Od filmu Parfém příběh vraha sleduji kde se Ben Whishaw objeví a povětšinou je to sázka na jistotu. Malý Joe je po vizuální stránce dokonalý, pokud milujete zrzky a mentolovou barvu. Příběh samotný je slabší, víc než scifi je to psychodrama pro alergiky. Slabší 3* P.S. Létající Čestmír vs. Little Joe 1:0 ()

blondboss

Zaujímavý filmový koncept poňatý veľmi neunikátnym a bezemočným spôsobom, ktorý z tohto snímku doslova srší a mne osobne to maximálne vadilo. Je to trochu škoda, lebo som očakával trošku živší a akčnejší prístup ku scenáru. Herecky to bolo v poriadku, koncepčne už nie. Preto u mňa len ľahký nadpriemer. 60 % ()

Maja_N

Nie je to úplne dokonalý film, páči sa mi však, že úplne prirodzeným a nevtieravým spôsobom rieši vzťah matky a syna, zároveň však aj vážnu tému manipulácie. ()

Dawe2

Celkem překvapení. Moc pěkné, ale k dokonalosti tomu kousíček přeci jen chybí. Nějaký zvrat, jiný konec ... Ale doporučuji. ()

HappyUnicorn

Oceňujem vyobrazenie vedeckého prostredia, je to aj moja práca a môžem potvrdiť že často sácame kolegyne zo schodov. Film trochu zdĺhavý, pomalý, čo je bohužiaľ typickou vlastnosťou "umeleckých" filmov. Hlavná postava je sprostá, film sa síce snaží vykresľovať mozog-ovplyvňujúcu rastlinu v neutrálnom svetle (naozaj sú ľudia infikovaní alebo ide len o lakomosť a snahu zbohatnúť na novom produkte?) ale veľmi mu to nejde. ()