Possessor

• Veľká Británia Possessor (viac)

Příběh o agentce pracující pro tajnou službu, která používá technologii mozkových implantátů, s jejichž pomocí je možné se zabydlet v tělech nevinných lidí a postupně tělo na dálku zcela ovládnout. Když je hostitel zcela pod kontrolou, mohou pokračovat v plánu s eliminací svého cíle bez jakéhokoli podezření. Doteď tento způsob fungoval, avšak tentokrát si vybrali člověka se silnější vůlí než předpokládali... (Eliott)

Vabr

Plakát je přehnaně hororový vůči tomu, co tenhle film nabízí. Bez zhlédnutí traileru jsem čekal, že se budou lidi hromadně ovládat čipy a bude se s něma nějak hnusně ovládat. Nakonec jde jen o ženskou, co se napojí někomu do těla a ,,ovládá'' ho. Já nevím, prostě na mě Andrea Riseborough působí hrozně křečovitě, neuvolněně a neklidně, jako by jí držel někdo u hlavy zbraň. Prostě klid, hraješ ve film u užívej si. Nenervuj se! Téma není moc originální, ale nemuseli ho pojímat artově. Čekal jsem něco mrazivého nebo hnusného. V celým filmu dost mlčí (jak kdyby všem drželi u hlavy pistoli) a tempo je hodně pomalé. Manipulování s lidmi je dost nijaké a o ničem. Film nemá žádné emoce a je nudný. Po 45 minutách jsem to vypnul, protože to bylo fakt nudné a nic se nestalo. VYHODNOCENÍ: EMMA SMETANA JE TĚHOTNÁ!!! PANEBOŽE, UDĚLALO MI TO STRAŠNOU RADOST!!! GRATULUJI!!! ()

geek.ondra

Cronenberg servíruje další šílenost. Která nezapomíná na tempo, kvalitní řemeslo, zajímavý příběh ale taky vás pořádně potrápit. Dostal jsem přesně to co jsem od tohodle šílence očekával. 8,5/10 ()

Hashirama

Hemoroidová uspávací anabáze o korporátních trampotách a duších ve skořápce, která by bez všech samoúčelných formálních manýr skončila po dvaceti minutách. Relativní tvůrčí osobitost odkoukaná od tatínka možná může do budoucna přinést zajímavé projekty, zatím ovšem takzvaná nuda k posrání. ()

Maximilianus

Zo začiatku zaujímavý film vďaka nápadu, potom to začalo byť veľmi priamo zamerané na jednu vec, čo celý ten nápad ochudobňovalo a ku koncu to opäť začalo byť zaujímavé, ale zároveň aj zvláštne. Celkovo mám ale z filmu dobrý pocit, ale nie je to niečo, čo by som odporučil. 6,4/10. ()

Kingjiri

Brandon Cronenberg dělá doslova čest svému jménu, takže je Possessor místama divnej až bizarní, jako by ho točil jeho otec. Hlavní myšlenka byla hodně dobrá a dal se na jejim základě natočit hodně zajímavej sci-fi thriller. Cronenbergovo pojetí bylo však hodně komorní a skromný, ačkoliv chápu, že příčinou byl zejména nijak závratnej rozpočet, nicméně se místama aspoň dařilo budovat solidní atmosféru. Chybělo mi však víc napětí, akce a předevšim svižnější tempo vyprávění (nějaký zdlouhavý pomalý záběry smrděly pokusem o art). Naopak mi přebývaly gore scény, který byly jakože dobrý, ale přišly mi ve výsledku hodně prvoplánový. Postrádal jsem taky nějakou aspoň trochu sympatickou postavu, fakt nebylo v tomhle divnym "světě" komu fandit. Nemůžu si pomoct, ale obávám se, že scífka s malym rozpočtem nemá příliš smyslu točit. Výsledek je totiž zajímavej opravdu jenom málo kdy a tenhle případ to bohužel neni. Dvě hodně silný hvězdy za originální námět, sympaticky ujetou scénu s "maskou" a nečekanej osud postavy Seana Beana (kdo zná jeho filmografii, jistě tuší, co mám na mysli :-)). ()

Likan7

K nějakému většímu zážitku by tady musel být mnohem lepší scénář. Budování atmosféry, hudba i drásavě pomalé tempo Cronenberg mladší umí, ale co naplat, když neumí psát scénáře? Druhou půlku jsem vyloženě protrpěl a posledních 20 minut přemýšlel, že sebevraždu na sobě raději spáchám sám. ()

pushover

Výborná filmařina a dotaženej cyberpunkovej příběh. Abbott hrál výborně. Kdyby se mladej Cronenberg tolik nevyžíval v gore scénách, dal bych 5*. ()

ŠpetaMarek

Po Come True jsem dostal chut na dalsi Kanadsky bizar. Cekal jsem neco nepochopitelneho a neuchopitelneho, ale opak byl pravdou. Jednoduchy sci-fi pribeh mixnuty s trochou psycha, thrilleru a hnusu. Ukázková prezentace, perfektní herci a Sean Bean (co to asi znamena?) k tomu. ()

SAINTS

Tasya Vos je agentka spoločnosti,ktora sa špecializuje na vykonavanie atentatov vloženim vedomia svojich agentov do nevedomych pachatelov.Po prijati novej zmluvy od svojej šefky vstupi do tela Colina s pokynmi ako zabit jeho snubenicu a jej otca aby mohla tretia strana ziskat značny finančny obnos.Tasya nekladie zbytočne otazky vo svojej praci je mimoriadne dobra a zda sa,že sa viac zaujima o svoje povolanie ako o odcudzeneho manžela a maleho syna.Prichadzaju komplikacie a hranica medzi Tasyou a Colinom sa stava čoraz viac nejasna.Cronnenberg nam predstavuje svet ,kde ma všetko svoju cenu dokonca aj autonomia ine osoby. ()

Mamlas odpad!

Jeden z těch filmů, u kterého se nudíte už při úvodních titulcích. Řada filmů bývá nudná, ale tento, to byl extrém. Kdyby to bylo o hodinu třicet kratší, byl by to dobrý krátkometrážní film se zajímavým námětem a s několika hezky udělanými vraždami. Ale tohle hypernudné obludenství, to se nedalo. Hrozné. (5%) ()

Hemlock

Rozhodně netvrdím, že nápad s mozkovými implantáty není zajímavý, ale nemůžu si pomoc - docela jsem se nudil a moc mě Possessor neoslovil. Jediné, co opravdu stojí za zmínku, jsou jednotlivé mordy. Je až udivující, s jakým zájmem a citem pro detail jsou zachyceny pohyby čepelí, které samozřejmě doprovází hektolitry krve. Takže dvě hvězdy a nezáživných 40%. ()

Solverino

Docela to není špatné, jen bych ubral trochu té "artovosti" a přidal na tempu! Pak by to bylo ještě lepší. Takhle se člověk občas trochu nudí... ale jinak slušnej nadprůměr. ()

Pitryx

Tak mé seznámení se synem slavného režiséra proběhlo v mezích středních, až možná drobátko, ale jen drobátko nadprůměrných. Ano, myslím tím tento snímeček. Není to žádná pecka, ale kupodivu jsem se na hodiny nedíval, takže za to je první zasloužená dvacítka a druhá je za to co mám rád, ale pouze ve filmu. Totiž za gore scény. Psychologii snímku zde rozebírat nebudu, ne to nemám buňky. Něco z artu v tom rozhodně bylo, ale přesto tyto pasáže nepůsobily nudným dojmem. Což mne samotného překvapilo. Nu, což, necháme zatím zlatý střed. ** A PŮL ()

adamix

Cronenberg junior ide v šľapajach originality a sprasených potenciáloch svojho tatka, následkom ktorých vás jeho predstavenie myšlienky nenadchne, ako by ste možno očakávali. Námet nápaditý, ale to je tak všetko. ()

xxmurphyxx

Buď to zaujme alebo unudí. Tak či onak veľmi zvláštny film, svojský a zdĺhavý, nesúci sa v takom zvláštnom bizarne meditatívnom tempe s tromi vyhrotenými scénami. Ale kvalitu tam uprieť nemožno, len to zaváňa dosť silnou artovkou a tým pádom to nebude pre každého, určite nie pre klasického mainstreamového diváka. A aby som nezabudol, osobne mi trochu vadilo, že film nechá diváka tápať po celú dobu a prakticky nič nevysvetlí, či už o deji, prostredí či motíve konania jednotlivých postáv. Toto je skôr film pre pocit ako príbeh. ()

djbarrel

Hodně divný film, ne úplně špatný, ale zas ne moc dobrý. Divný je asi správný výraz. Možná měl být o cosi drsnější nebo nevím. Něco mi chybělo. Možná to bylo tempo. Buď jak buď za shlédnutí stojí, pro někoho to bude šálek čaje, pro mě slabší průměr. 45 % ()