Rok po misii na Abydos Zem napadne mimozemšťan Apophis. Generál Hammond, velitel základny Cheyenne Mountain, kde je umiestená hviezdna brána, si myslí, že prišiel práve z Abydosu. Plukovník Jack O´Neill mu oznámi, že bombu, ktorú mal odpáliť na Abydose a zničiť tak tamojšiu hviezdnu bránu, neodpálil na planéte, ale na Raovej vesmírnej lodi, ktorá bola na obežnej dráhe a Daniel Jackson zostal žiť na planéte. Hammond rýchlo zostaví nový tím, ktorý má vedca priviesť späť. Apophis medzitým napadne aj Abydos a unesie Danielovu ženu Sha´re a jej brata Skaaru. Na Abydosu Daniel ukáže Jackovi miestnosť, ktorú sa mu podarilo objaviť. Podľa jeho názoru sú na obrazoch v miestnosti adresy ďalších hviezdnych brán, ktoré sa nachádzajú po celej galaxii. Daniel sa vracia späť na Zem spolu s poraneným vojakom, ktorý videl symboly planéty, kam Apophis odišiel a kde sa pravdepodobne nachádza aj jeho manželka... (oficiálny text distribútora)

corpsy

Emmerichova STARGATE, sa premenila v startrekovské televízne dobrodružstvo. Ono už samotný námet si to v podstate pýtal. Nebol som svedkom tejto divácky úspešnej cesty a priznám sa, že po zhliadnutí tohoto TV pilota ani nebanujem. ()

Bakllazaan

Hvězdná brána je takový vtipnější star trek bez zbytečného filozofování, což mě v pubertě hodně imponovalo. Po zpětném shlédnutí mi přijde škoda, že si seriál nezachoval epičnost tohoto pilotu, ale zase si zachoval lehce ironickou atmosféru živenou hláškami plukovníka ONeila. ()

Džejkop

Dr. Daniel Jackson a O´Neil jsou zpátky. Kdžyž jsem zjistil, že se tohle chystají dávat na naší komerční nejmenované stanici, byl jsem nadšený. Samozřejmě jsem si to nemohl nechat ujít a vlastně od té doby jsem se začal těšit na každou neděli dopoledne. Jenže, to by nebyla tv hnova aby zase něco neposr... Po několika dílech, bylo vše přesunuto do odpoledních časů v týdnů. Proto jsem logicky neviděl všechny díly a zájem o hvězdnou bránu opadal, protože tenhle seriál je opravdu nutné brát jako celek. Záchranou se o něco později stal internet, kdy jsem si dopřál všech dílů v libovolné dni a čase. Děti bohů platí za skvělý pilot, který připravil a vyšlapal cestičku pro seriál Hvězdná brána. ()

dom156

Zde bychom mohli datovat začátek legendy SG-1. Oproti filmu z roku 1994, už ve starém dobrém složení. Klobouk dolů před filmařema, jelikož co dokázali v té době za triky, extra třída. Doporučuji sen nejdřív podívat fiim Hvězdná brána, jelikož tento snímek částečně navazuje na předchozí film. Jako fandovi Stargate se pilotní film k seriálu moc líbil a kdo má rád seriál tak mu pilotní film doporučuji. ()

Darth Revan

Tady vše začalo. Nejlepší pilotní díl v seriálové historii. Skvělí hrdinové, ohavný hadí záporák a velmi věrohodné bitvy. Fantastický začátek kultovní vesmírné podívané. 5* ()

asinus

Pěkný rozjezd seriálu, který si získal srdce spousty lidí, navzdory objektivně kolísavým kvalitám. Nicméně, vzhledem k tomu, jak velkou diváckou základnu si našel, se objektivní kvality zdají být ne až tak důležitými ;-). ()

kvasiva

Zde malými krůčky fenomén jménem Stargate vstupuje na obrazovky diváků po celém světě... Už se tu objevuje moje nejoblíbenější postava z celé série SG a tím není nikdo jiný než legendární Jack O´Neill v podání bezkonkurenčního Richarda Deana Andersona. ()

filmmovier

Kult začíná... Jeden z nejlepších sci-fi seriálů vůbec snad ani lépe začít nemohl. Výborný příběh, super triky, rychlé tempo, seznámení s postavami. Naprosto super pilot, 100% začátek výborného fenoménu. O hudbě Joela Goldsmithe se nemůžu nezmínit. ()