Dynastie

• USA Dynasty
USA, (1981–1989), 173 h 59 min (Minutáž: 45–95 min)

John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins, Gordon Thomson, John James, Emma Samms, Al Corley, Pamela Sue Martin, William Beckley, Bo Hopkins, Heather Locklear (viac)

Sekretárka Krystle sa vydáva za svojho šéfa Blakea Carringtona, majiteľa denverskej ropnej spoločnosti. Milionársky život však nie je prechádzka ružovou záhradou. Krystle si musí získať dôveru služobníctva i nevlastných detí - prefíkanej Fallon a homosexuála Stephena. Okrem toho musí byť stále v strehu pred zákernou Carringtonovou ex-manželkou Alexis. (arkis)

Kri-kri odpad!

Povrchní stupidita o pracháčích roztažená na víc jak 200 dílů. Přiznávám, že v 90. letech, když tento seriál běžel poprvé na Nově jsem ho pravidelně sledoval, i když po letech, s odstupem času netuším, proč vlastně. Celé je to jen o tom, že se famílie zbohatlíků mezi sebou handrkuje o majetek a moc, tudíž typický imperialistický hnůj. Dnes si kromě pár hlavních postav nepamatuju žádnou dějovou zápletku, snad vyjma únosu Krystle a nastrčení její dvojnice. I když je Dynastie dle mého názoru o malý chloupek lepší, než slavnější Dallas (ten mě nezaujal ani tenkrát), stejně to na víc jak odpad není. 10% ()

Hillock

První díl první série nazvaný Ropa vypráví o příchodu Krystle do rodiny. Musí se naučit způsobům zbohatlíků a připravuje se na svatbu s Blakem. Matthew se vrací z Blízkého východu a Claudie byla právě propuštěna z psychiatrické léčebny. Tento úvodní díl odstartoval začátek úspěšného dramatického seriálu s devíti řadami a celkovými 220 epizodami. Do konce první sezóny se Dynastie držela v první top 5 hodnocených pořadů. Na třetí místo se vyšplhala v období 1983-84. První příčku si po právu zasloužila konečně v letech 1984-85. Začátek čtvrté řady znamenal pro seriál zároveň jeho konec. Hodnocení seriálu začalo prudce klesat a během jeho poslední sezony 1988-89 Dynastie klesla na 57. příčku. Poslední díl poslední série byl odvysílán 10. května 1989, avšak některé dějové linie zůstaly nevyřešené. Zklamání fanoušků ale netrvalo dlouho a dočkali se o dva roky později dvoudílného filmu Dynastie: Shledání v říjnu 1991. Seriál Dynastie získal několik prestižních ocenění. Na cenu Emmy byl čtyřiadvacetkrát nominován, Zlaté Glóby vyhrál celkem třikrát, čtyřikrát si odnesl prvenství v kategorii Oblíbený televizní dramatický pořad z People’s Choice Awards a v řadě dalších kategorií bodoval. Dynastie se vysílala v 70 zemích a vidělo ji přes 250 miliónů lidí. V roce 1999 byl Aaron Spelling zařazen do Guinnessovy knihy rekordů jako nejúspěšnější seriálový producent v historii televize. Do dnešního dne je Dynastie stále seriálem, který v historii ABC dosáhl nejvyšší sledovanosti. V devadesátých letech tento seriál zavítal i na české obrazovky a těšil se velkému úspěchu. Kdejaká žena prožívala každou slzu Krystle a hněv Alexis, milovala svůdného Dexe a byla okouzlena šarmem Blaka. Seriál seriálů, na který jeho fanoušci nikdy nezapomenou. ()

PetrPan2

Zlátá perverzní osmdesátá léta.... a jejich ikona Joan Collinsová. V jistém smyslu měl ten seriál i svůj půvab, český divák mohl poprvé v životě rozlišit jak si žijí milionáři z Denveru od těch z Dalasu. ()

sahe

Jak tu ostatní už píší... Dallas je mnohem "lepší" a jen tak se na něj nezapomene, ovšem Dynasty je už v zapomění a málo kdo skoro i třebas ví, že také byla, jen se myslím svezla na "proslulejším" Dallasu... Ale stejně je obojí blbost :-) ()

Elisebah odpad!

Na tohle vždycky koukala moje babička. Jednou jsem nějak asi omylem koukala s ní. No byl to nějaký díl, kde se k závěru konala svatba a všechyn je tam nějaký psychopat postřílel. Byla jsem teda zvědavá, jak to bude pokračovat, když hlavní hrdinové jsou mrtví a ejhle... druhý den v dalším díle byli všici zdraví jako by se nic nestalo a ani šrámy neměli. Ve světě asi neví co s penězi, když dovedou točit takovéhle kraviny. ()

Anticque odpad!

Přijde mi to jako seriál Přátele, akorát po 50 letech. Jak takowýhle 60ti letý báby můžou pustit wůbec do telewize... to už Dallas byl daleko lepší...ODPAD! ()

made1

Musím tu jednu dát, protože jsem byla schopná u toho taky kdysi sedět. Teď už se jenom směju, ale nebyla v tom ta bestie Joan Collins báječná? ()

ranp

O něco slabší Dallas, ale že by to bylo tak slabý, aby to patřilo do nejhorších seriálů čsfd, se mi nezdá, viděl bych to tak na 35%. ()

herr_carter

Hergot Blejku, zaplať někomu ať zabije tu krávu Alexis, vždyť to není možný tohlencto...no jo, ale pak by nemohlo vzniknout dalších 179 dílů Kristl, neblázni, kdo by se pak s tou naší debilní snobskou rodinou točil,viď................. moje hodnocení = 2 z 10. ()