3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu, prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru, posiela fotografie svojich prirodzení, odkazy na porno, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať. Dokumentárny film hovorí o strhujúcej dráme troch hrdiniek alias „dvanásťročných dievčat“ od castingu až po osobné stretnutia, kedy sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier. Taktiky predátorov sa tak obracajú proti svojim strojcom a z lovcov sa stávajú lovení. (Filmtopia)

Sejdyndou

Skvěle zpracovaný dokumentární film o zneužívání dětí na internetu. Věděla jsem, že na internetu se dějí takovéhle nechutnosti, ale až v takové míře jsem to nečekala. Proto jsem taky na to šla dvakrát. Myslím, že je film vhodný opravdu až pro děti od 15 let, kdyžtak je lepší vzít vaše ratolesti na verzi od 12. Každopádně by to mělo vidět každé dospívající dítě, které dennodenně brouzdají na internetu a sociálních sítích. Výchovný účel tenhle dokument má, a to velký. Klobouk dolů před "herečkami", které se na 10 dní staly 12letými puberťačkami. To co museli několik hodin denně vidět a poslouchat, si nikdo z nás nedokáže představit, dokud tento dokument člověk neuvidí. Proto zasloužených 5*. ()

GrooteLulu

Tak za prvé. Jsem už starší a prošel jsem si vývojem internetu od xchatu až do teď. Ale bylo mě 20 a víc, když to začalo. Je pravda, že takhle agresivně, mě, nebo já je, jako herečky jsem oslovován nebyl nikdy. To, že mladé holce za den přistane na účtu 900žádostí o přátelství a něco víc, chápu, divil jsem se tomu dřív, teď to beru jako samozřejmost a já osobně už několik let na internetu bych neoslovil ani rodiče. O to víc se divím, pokud dívka upozorňuje, že je ještě "pod zákonem" a přece jenom to chlapům (nikomu) nevadí... ovšem osoba samotného režiséra mě připadne jako nanicovatá figura plná zášti a nadnášení se ve vlastní blbosti.. typická ukázka toho jak na politickou zakázku vydělat na všem shitu v Praze, já bych ho zavřel do lochu hned (za propagaci pedofilie a nactiutrhání nevinných podle něj vykonstruovaných viníků :D) ()

Tycygo

Vtipné a úmyslně šokující. Po Daliborkovi už nedokument na který se dá dívat. Nedokument, protože každý Klusákův "dokument" není dokumentem, jelikož situace inscenuje sám a čemukoliv, kde herečky se chovají podle mustru se fakt dokument říkat nedá. Toto je spíš sonda do internetu s hranými volavkami. Už vidím, jak si 12ctka s průměrným IQ píše s 50 letým paprikou, nebo nezavěsí většině z těch pitomců po prvních 10 vteřinách volání. Tohle je vlastně jediné mínus tohoto snímku, pochybné statistiky na začátku filmu, které se mi nezdají že platí plošně, spíš pro uživatelé konkrétních serverů, ohýbání slov dokument a velká senzacechtivost. Jinak je to film vlastně velice dobrý, je vidět, že peníze na pokojíčky a kamery byly. Jak již bylo řečeno jinde: film plní svoji roli dobře: Vydělat panu Klusákovi peníze. To, co ale také dělá dobře je, že vtipnou až děsivou formou upozorňuje na nebezpečí internetu. Zastaralé školství a jeho oběti: děti tuto pomoc potřebují. Množství zobrazených penisů ve filmu je podle mě nadbytečné, ale je potřeba diváka šokovat že.... Jako každý film má pozitiva a negativa a tenhle hodnotím ve výsledku kladně, možná taky díky štěstí, že holubičky ulovily zajímavé predátory, jednoho s přesahem i do známosti štábu, což filmu moc pomohlo dodat větší rozměr. Navíc finále, kde se dozvíme, že jeden obtěžuje děti, momo jiné protože, teď budu hodně parafrázovat: "existují cikáni...???" Ultimátní čecháčská výmluva padla i zde a to pro mě byl krásný dokreslující moment, který řekl více než 30 minut filmu, kde jsem musel koukat na cizí pindíky. Takže za mě bylo to dobrý, místy přehnaný, nereálný, ale ve výsledku vtipný a fajn. ()

tomini

Nepřekvapil, ani neurazil. Snad všichni víme co všechno se může dít na internetu (a děje). Takže film je asi pro neinformované rodiče, co si řeknou že je to hrozné, "poučí" své děti a půjdou ve svém životě dál. Po všech technických stránkách je film super, bohužel já jsem jen nenašel důvod pro jeho existenci. ()

kopy123

PROBOHA CO TO KURVA BYLO. PROČ POUZE 2 HVĚZDY? OPRAVDU JSEM SE NUTIL DO DÍVÁNÍ A MĚL JSEM TENDENCI TO VYPNOUT PO PRVNÍM HOVORU MEZI NEPŘITAŽLIVÝMA HEREČKAMA A VELMI NEMOCNÝMI ALE ZÁROVEŇ NEBEZPEČNÝMI LIDMI, KTEŘÍ MAJÍ ÚCHYLKU MASTURBOVAT NAD 12LETÝMA HOLČIČKAMA... OPRAVDU VELMI ZVLÁŠTNÍ DOKUMENT A PRO MĚ OPRAVDU NEPOCHOPITELNÉ JAK TOHLE RODIČ MŮŽE DOPUSTIT :( JEDEN Z MNOHA HNUSNÝCH A ZVRÁCENÝCH DOPADKŮ DNEŠNÍ ZKAŽENÉ DOBY.... ***ANEB HONIT DO RYTMU BACHA*** ()

Sedida

Po shlédnutí cítím tak akorát vztek, jsem rád že se tímhle tématem někdo zabývá a doufám že se tak odhalilo mnoho potencionálně nebezpečných bytostí (ne, nejsou to lidi). Nehodnotím režii ani herecké výkony jako některé předchozí komentáře, v tomhle případě jde přeci o poselství a osvětu pro lidi kteří jsou zodpovědní za dohled nad nezletilými. Opravdu smekám před odvahou hereček, že se nakonec osobně setkali s predátory. ()

Andy_Host

Docela zklamání, od začátku bylo zjevné, že je film overrated, ale něco až tak černobílého jsem opravdu nečekal, škoda, potenciál tam byl. ()

Zaks

Bežný divák sa asi musí cítiť dosť divne pri tomto zaujímavom, miestami až tragikomicky vtipnom dokumente o uchylákoch medzi nami. Predpokladám, že materiálu majú filmári pre PČR dosť, takže ich snáď už behá po svete menej. No podľa niektorých komentárov, napadá ma anketová otázka, koľko členov ČSFD bolo medzi tými 2458 osobami, čo sa chytilo na udičku :-) ()

michalix

Tak a konečně jsem to viděl. (hnus). Natočené moc dobře, herečky super výběr. Ale dávám jen 4/5, protože mi schází to, zda byli nějak potrestáni ti predátoři....To by tomu dalo punc toho, že se to nějak řeší a ne že se to jen bohužel děje. Ale jinak dobrá práce a pro rodiče... věnujte se svým dětem ať vyrostou ve slušné lidi, protože tahle společnost se mi zdá nějak a to hlavně díky nezájmu rodičů a hlavně internetu podivná... :-( ()

Shimanova

Nedostalo mě to. Tak je asi vhodné začít nějaké hodnocení tohoto filmu. Trochu jsem to čekala, protože už když tenkrát vyšel trailer, nemrazilo mě z toho tak, jako ostatní lidi - lidi, co o podobných věcech neměli ani ponětí. Chvíli se mi zdálo, že Klusák objevil Ameriku, ale přeci jen už není úplně mladej. Já si ještě pamatuju, jak holky před deseti lety na základce provokovaly chlápky na omegle. Nějaká explicita a hrubost filmu V síti asi úplně nepřekvapí lidi, co se denně pohybují na internetu. Na internetu je bohužel už všechno. Je rozhodně dobré, že něco takového vzniklo, že film měl propagaci jakou měl. Je třeba upgradovat výchovné materiály na novou generaci, a protože má tento film formu jakou má, bude děcka bavit a něco si z něj třeba odnesou. Musím pochválit herečky. Daly to dost dobře a paradoxně myslím, že holky neherečky se s tím popraly lépe, než Tereza Těžká. Myslím, že jejich stud před kamerou nebyl zas tak hraný. Dávám 4 hvězdy, protože 3 hvězdy už znějí jako průměr a tam zase film úplně nespadá. ()

megacik

Je to vskutku na grc....to zistenie, čo za ľudí sa to medzi nami pohybuje. Palec hore za toho psa, čo očúral toho čuráka v cukrárni :)). A klobúk dolu pred režisérmi, že mali odvahu, pustiť sa do takéhoto projektu. ()

Final

Dokument V síti je zajímavým snímkem. Což neznamená že je to úplně dobře, nebo špatně. Osobně jsem při sledování měl občas pocit nevolnosti, ale to jsem vlastně tak nějak čekal. Ono, za tímhle účelem se tyhle dokumenty dělají. Film působí na emoce diváka plánovitě a scény jsou vytvořené dost precizně. Problém je v tom, že i když snahu Klusáka a Chalupové oceňuji, nejedná se o nic převratného/přelomového/šokujícího. Tenhle kontext je tady už dlouhou dobu. Všichni o něm ví, všichni o něm mluví, všichni ho znají. Klusák tak nevytvořil nic originálního, jen posunul hranici toho, co už existuje. A právě zde je celý ten problém. Chápu, že udělat něco takového a zachovat pocit autentičnosti, je velmi náročné, ne jen ze strany hereček, které v dokumentu fakt zazářili, co by představitelky nezletilých dívek, a jejich výkony se dají považovat za základ úspěchu celého dokumentu. Je v tom také spousta další prvků a problematik, které bylo při natáčení nutné řešit, někdy jistě i v reálném čase. Jenže celý ten dokument se dá považovat spíše za "sestřih" toho nejlepšího, co se jim podařilo natočit. A funguje to dobře. má to 100 minut, během kterých se člověk fakt nenudí. Ale...a to "ALE" je tady velmi důležité. Nenabízí to plnohodnotnou náplň. Možnost podívat se na všechny podrobnosti, detaily, kontext. Drobnosti a detaily, které mě například u některých chatujících zajímali, se divák nedozví. Jindy chybí celé konverzace, nutných pro pochopení celého kontextu, tam zase se řeší vydírání, aniž by divák znal informace, co tomu předcházelo. Jistě, zahlcení diváka informacemi, které nepotřebuje, natáhnout snímek na několik dílů po 90 minutách, může celý výsledek zkazit. Diváka odradit. A být jen obyčejným divákem, kterému stačí šokující záběr na onanujícího tlouštíka, asi budu s výsledkem naprosto spokojený, odhodlaný ohodnotit celý snímek 4 nebo 5 hvězdami. Jako divák, který si potrpí na detaily, mi tohle ale nestačí. Je to sice "sestřih toho nejlepšího", ale je to jen "sestřih toho nejlepšího!'". A právě ten nevyužitý potenciál je spíše zklamáním. Ale chápu, že uspokojit všechny prostě nejde. Pro drtivou většinu diváků to bude dostačující. ()

jlevcik

Tak jak píše POMO, měl by snímek byl klasifikován jako horor. Dále není třeba komentovat, povinně by měli shlédnout všichni rodiče, ale nejen oni. /100%/ ()

JenTR

Muži prasata a ženy květinky? Tak určitě, spíš bych řekl, že je to často dost naopak. Téma se mi nelíbí, ani někoho proti jeho vůli natáčet a pak stíhat, je to takové práskačské, byť někteří si to samozřejmě zaslouží. Mám pocit, že to staví muže do špatného světla a nevím, kdo chce takto rozeštvávat pohlaví proti sobě. Divím se, jaký zájem mají Češi o pedofilní téma. ()

majorzeman13

Nadprůměrný dokumentární film o sexuálních predátorech na Síti. Holt doba sociálních sítí a Internetu bohužel tomu to dokonce nahrává,že? Dalo by se říci,že je to realita dnešní doby........ ()

lineker

V síti a dle jednotlivých komentářů to lze potvrdit je silně kontrorverzní dokument. Pro někoho možná lehce prvoplánový, vypočítavý. Vždyť samotné silně šokující téma je předzárukou úspěchu. Když se k tomu ještě přidá nezpochybnitelný režisérský um, divácký ohlas je jistotou. Já osobně si za vším co bylo o filmu napsáno a řečeno vybral to základní. A tím je apel. Osobně jsme sice nějaké podvědomí o problému měl. Absolutně jsem ovšem netušil, kolika lidí se týká a čeho všeho jsou tahle hovada schopna. Takže pokud alespoň trochu tím odkrytím daného pomůže Klusákův dokument zalarmovat rodiče, policejní orgány, nebo i lidskou apatii je vcelku jedno zda je na jednu či pět hvězdiček. ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (viac)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (viac)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán

06.03.2021

Dnes večer byly v rámci svého 28. ročníku uděleny výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA), Český lev. Komorní ceremoniál se tradičně odehrál v pražském Rudolfinu, nicméně z důvodu… (viac)