Lietajúci Čestmír

• Československo Létající Čestmír (viac)
Fantasy / Rodinný / Komédia
Československo / Západné Nemecko, 1983, 4 h 32 min (Minutáž: 44–46 min)

Scenár:

Miloš Macourek

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Karel Svoboda

Lukáš Bech, Žaneta Fuchsová, Antonín Kala, Jan Kreidl, Vladimír Menšík, Zdena Hadrbolcová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Ivana Andrlová, Ivan Vyskočil (viac)

Ústredný hrdina, malý žiačik Čestmír Trnka, sa prostredníctvom zázračného meteoritu, o ktorý zakopne pri ceste do školy, dostane na Planétu kvetín. Prinesie si odtiaľ aj zázračné semienka dvoch kvetín. Vyrastú z nich krásne kvety. Vôňa prvého mu umožní lietať a druhý zase z neho za okamih spraví dospelého človeka, ktorý vyzerá presne rovnako, ako jeho otec, pracovník výskumného ústavu. Zo zdvojenia pána Trnku, samozrejme, vyplynie množstvo humorných situácií. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (4)

Lietajúci Čestmír (1983)

Vynikající seriál pana Vorlíčka, plný skvělých herců v podstatě každé, i té sebemenší roli. Povedlo se také dobře obsadit dětské role. Děj je napínavý i vtipný, nápad s květinami parádní, prostě příjemná televizní dětská (rodinná) zábava. ()

Modrý kámen (1983) (E01)

Rychlé seznámení s postavami a hned nástup převratných událostí. Nejvíc mě bavil ten jezevčík v kostýmu. ()

Velký vezír (1983) (E04)

Sled událostí nutně směřuje k tomu, co jsem Trnkovým vždy záviděl. Tenisový zápas a oslovení Velký Vezíre si pamatuji od dětství. ()

Rodina na větvi (1983) (E05)

Několik zvratů kolem Velkého vezíra a krásně dětský děj. ()