Doma u Blechů vykvetla květina dobra. Blechovi v euforii rozdají půlku bytu, ale když jejich syn Oskar zjistí, že přišel o své věci, v návalu vzteku vyhodí květinu dobra na smetiště. Najde ji Čestmír s Davidem a odnesou ji do školy. Jen si k ní učitelka Klepáčová přivoní, zapomene na zkoušení a slibuje dětem dva roky prázdnin. Škola je plná veselí a dobré nálady. Zcela opačná atmosféra panuje v Ústavu. Místo kouzelných květin, které měly zachránit vědecké renomé profesora Langmajera, vyrostla v květináčích obyčejná pažitka. Zuzanka dostává výpověď. U Blechů vykvetla květina inteligence a přihlouplý Oskar rázem exceluje ve škole, kam právě zavítal japonský pedagog. Učitel Filip, který Oskara přiučoval, se na slávě malého Blechy docela rád přiživí. Vynese mu to pohrdání Zuzanky, Čestmíra, Davida i Barborky, kterým leží na srdci, jak usvědčit holiče Blechu z krádeže květin. (Česká televize)

mchnk

Tajně podezřívám strůjce seriálu The Big Bang Theory, že se jim Čestmír nějakým způsobem dostal do rukou, tedy laptopů a na základě tohoto dílu, konkrétně Oskara Blechy, vytvořili svou hlavní postavu. ()

duddek

"Kdyby pan Blecha ukrad celou fabriku na květináče, pro mě je to člověk, kterej pomáhá lidem." - to je taková nadčasová věta populismu... aneb nezáleží na tom, jaký má dotyčná osoba charakter a čeho se dopouští, důležité je, jak vypadá před světem. ()