Obyčajná láska

• Česko Obyčejná láska (viac)

Joan a Tom sú manželmi už mnoho rokov. Obyčajný pár prežíva každodennú lásku a ich vzťah má ľahkosť, akú dokáže vybrúsiť len dlhý spoločne strávený život. Keď Joan diagnostikujú rakovinu prsníka, priebeh jej liečby vystaví ich vzájomnú oddanosť skúške. Podarí sa im s humorom, nadhľadom a cťou prežiť rok nepriazne osudu? (TV JOJ)

emma53

Asi to není film pro každého a je to celkem pochopitelné. Kdo si tím alespoň částečně neprošel, těžko pochopí některé situace, které tam nastaly. Vzhledem k tomu, že mám podobně smutnou zkušenost za sebou, tak mohu s čistým svědomím napsat, že Liam a Lesley zahráli své role naprosto dokonale a vytvořili tak i tu správnou atmosféru. ()

sedm.1

S tímto dramatem je to prostě těžké. Na jednu stranu si mohu libovat, jak byl celý příběh pojat civilně a vážně věrohodně, prostě jak sám název napovídá, Ordinary, tedy běžně, obyčejně, normálně, což je sice pěkné, ovšem co s tím, když té obyčejnosti je tu ale až tolik, že pak na druhou stranu nemá ten příběh vlastně čím pořádně zaujmout. Ano, Ordinary Love se zabývá velmi těžkým a výrazným tématem a proto z něj chci cítit, silné, opravdu silné emoce, souznění, zásadní empatie, nic z toho ale díky oné obyčejnosti film bohužel nenabízí. Já si prostě nemohu pomoc, ale pokud se tvůrci už pustí do takovéhoto tématu, musí jít na dřeň, musí nejednou přitlačit na pilu, musí vyvolávat opravdové pocity, zde je příběh onoho manželského páru podán ale naprosto chladně, odtažitě a i když tím, čím si zde prošli, by si projít nechtěl nikdo, tak ve mně nezanechali nic, bylo mi v podstatě až ukradené, jak to dopadne a to je opravdu vyloženě špatně. Kritizovat jinak celkově vážně velkou pozvolnost a poklidnost filmu úplně nechci, ovšem přeci jen sem mohli tvůrci hodit pár vyhrocenějších a dramatičtějších scén, či dialogů, ty co zde proběhnou jsou totiž vlažné a rozhodně též nevyvolají cokoliv jiného, než již několikrát zmiňovaný výraz obyčejnost a z toho pramenící nezájem. Abych ale jen nekritizoval, za určitě velmi výrazné zde považuji herecké výkony ústřední dvojice, kdy mě především Liam Neeson, který si odskočil od likvidací lumpů, mile překvapil a oslovila mě tu i atmosféra filmu, kterou lze též považovat opět za obyčejnou, ale ta tím svůj úkol na rozdíl od ostatního splnila. Ordinary Love tak zkrátka není úplně filmem, který by si zasloužil ignorovat, jelikož své kvality jistě má, ovšem u mě osobně díky naprosté absenci emocí svého cíle rozhodně nedosáhl. ()

Adabaz

[60%] Film nenaplnil mé očekávání. Pořád jsem čekal, jestli nastane dlouho očekáváný moment, kdy se zakoukám do děje a po kterém už nebudu moct oddělat oči od obrazovky. 😄 Nic takového se nestalo. Snímek je určen pro ty, kteří neočekávají žádné drama a napjaté situace. Po celou dobu se odehrávají tiché rozhovory mezi postavami, následuje léčba a pořád takhle dokola. Nicméně, skvělé herecké obsazení, Liam Neeson a Lesley Manville zahráli své role skvěle (na Liama jsme zvyklí především z akčních thrillerů a bylo dobrý ho vidět taky mimo svůj „obor“). Ve filmu jsme se dočkali té správné romantické atmosféry, která by v tomto žánru nikdy neměla chybět. Film bych doporučil spíše těm, kteří si podobnou situací prošli a tím pádem všechno lépe pochopí. ()

VanTom

Obyčejný postarší manželský pár se musí postavit (ne)obyčejné životní situaci, když ženě diagnostikují rakovinu prsu. Následuje (obyčejný) nemocniční kolotoč vyšetření, operací, chemoterapie. Komorní drama se jejich tíživý úděl snaží podat zcela neokázale, co možná nejobyčejněji – ovšem ve výsledku sklouzává spíš k prázdné povrchnosti, která ztrápenými pohledy postav do nikam za doprovodu teskné hudby k silnému tématu nic neobyčejného ani podnětného neříká. ()

Rathalos

Dalsi z filmov o umierani,konkretne o rakovine,mam rad tieto romanticke dramy,pacilo sa mi aj herecke obsadenie,ale bohuzial sa nedostavili tie pocity,ktore by mali,ziadne dojatie ani slzy,jednoducho pri porovnani s inymi zalezitostami v tomto zanri je to by som povedal taky priemer,nemozem si pomoct,ale je to tak...:-) ()

• Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Joan (Lesley Manville) nosí na krku stříbrný medailonek, který v sobě ukrývá fotku dcery, o kterou pár před deseti lety přišel. Ve skutečnosti v něm měla herečka Lesley Manville fotku své vnučky Matildy. (makimarketa)