Nikdy nevěřte ženám, které se náhle vynoří z moře před vaší soukromou pláží a osloví vás jménem! Výbuch letadla ropného magnáta Henryho Kellera a zastřelení vyšetřovatele Davida Wyngarda harpunou při potápění (ačkoliv Wyngard byl neplavec) spolu zřejmě souvisí. Po důležitém hlasování členů správní rady Kellerovy ropné společnosti se k nebožtíkům přidá i třetí, Henry Bridgenorth (Leonard Rossiter), zuřivý odpůrce návrhu na zaplacení milionového poplatku za ochranu zisku společnosti předloženého půvabnou slečnou Eckman (Elke Sommer), který se náhle rozhodl vyskočit z okna svého bytu v patnáctém patře. Za vším hledej ženu! Na pomoc už spěchá agent Hugh Drummond (Richard Johnson). Je libo doutníček? Pánové, jste na řadě! (dopitak)

D.Moore

Jako pírko lehoučká špionážka, která se bondovkám podobá hlavně příjemně nadsazenou atmosférou, jinak si ale hraje spíše na vlastním písečku. Ani ten hrdina není žádný druhý James Bond - spíše jde o spojovací článek mezi ním a Harrym Palmerem. Příběh je jednoduchý, ale zábavný a díky střídmé stopáži má spád, líbil se mi nápad s krásnými nemilosrdnými mordýřkami (prostě když už má člověk zemřít, tak ať to alespoň mají na svědomí Elke Sommer a Sylva Koscin) a také hudba. Většina tvůrců tohoto filmu je pro mě víceméně neznámá, ale o to větší kouzlo má. ()

Isard

Eurospy žánr má zvláštní podkategorii filmů o agentech pojišťoven. A jedním z nich byl i Bulldog Drummond, původně literární hrdina starší než James Bond. Od chvíle, kdy z vln vyjdou Elke Sommer a Sylva Koscina, dvě z královen eurospy filmů až po finále jako vystřižené z The Avengers (seriálu, samozřejmě) sledujeme solidní příběh, můžeme se kochat krásnými lokacemi a užívat si vtip a eleganci. V rámci žánru nepochybná špička. ()

koval45

Jo, jo, na neznámé krásky, které se z nenadání vynoří u vás na pláži si prostě musíte dávat pozor, taky byste mohli skončit provrtaní harpunou. Tohle je prostě boží film. Přesně ve stylu šedesátkovejch bondovek, včetně hudby, jenže je mnohem zábavnější, protože se vůbec nebere vážně a je udělaný s větším nadhledem. Můžete se těšit na obvyklé hračky - třeba časované bomby nebo smrtelně nebezpečné doutníky. Taky mě docela dostala ta mechanická šachovnice. A zatímco Bond je - slovy M - sexistický dinosaurus, tenhle agent Drummond je prostě sympaťák. Ale hlavní slovo tady stejně mají agentky. Krásné, elegantní a stejně tak nebezpečné. Charlieho andílci se můžou jít zahrabat. ()

Flego

Jednoduchý thriller nadmieru podobný slávnym bondovkám sa našťastie vôbec neberie vážne, má vtipne aranžované vraždy, dve odlišné, ale doplňujúce sa vražedkyne, sympatického agenta, záporáka s komicky prehnaným britským prízvukom a mnoho iných drobnôstiek, ktoré dotvárajú túto štýlovú a zábavnú záležitosť. ()

POMO

Retro stylovka v duchu Jamese Bonda, akorát více obnažující dokonalé ženské těla nájemných vražedkyň, mezi kterými nechybí Elke Sommer! Dost se v ní kecá u stolu, ale naštěstí také cestuje po atraktivních lokacích, hlavní hrdina je sympaťák (takovej levnější Cary Grant) a hlavní záporák s jeho výpravně atraktivním sídlem magický. Příjemná oddechovka. ()