CO / KDYBY

USA, 2019, 8 h 18 min (Minutáž: 45–57 min)

Tvorcovia:

Mike Kelley

Hudba:

Fil Eisler

Renée Zellweger, Dave Annable, Blake Jenner, Jane Levy, Keith Powers, Samantha Marie Ware, Louis Herthum, Saamer Usmani, Daniella Pineda, Gabriel Mann (viac)

Idealistická vědkyně se zoufale snaží sehnat peníze pro svůj startup, a tak s manželem kývnou na velmi zvláštní nabídku tajemné investorky. (Netflix)

Prochy38

Scénář, postavy, herecké výkony, ... příběh, myšlenka, .... Pecka. Neskutečná pecka! Od prvního dílo to nádherně graduje a drží diváka v napětí do posledních minut. René neskutečná, J. Levy skvělá. Za mě si mohli odpustit tu gay dějovou linku, která byla naprosto zbytečná a upřímně do očí bijící, že šlo jen o akademické body. Skrze to ode mě * dolů ... nechápu... ()

Chilly00

Pokud bych What if brala jako parodii tak možná ok. Ale na to je to ještě málo přitažené za vlasy. Tak že tedy věřím, že to parodie být nemá. Jako thriller to je překombinované, křečovité, neoriginální. René zbytečně teatrální a celkově neuvěřitelná. Tohle opravdu ne. Jako kulisa při žehlení budiž. Jako něco, co má smysl sledovat - ani náhodou. Scénaristé zde zabloudili do slepé uličky. ()

M.i.k.e

seriál,který je věrný svému jménu.Moc rád by totiž byl nejspíš něčím čím byly osmdesátkové (a trochu devadesátkové) thrillery,ale je v něm tolik co by kdyby,že jím je pouze z určité části.Ze tří příběhových linií byla pro mě nejzajímavější to "doktorská".Hlavní linie sice taky nebyla úplně špatná.ale měl jsem velký problém věřit Renée Zellweger,že je až taková brilantní evil myslitelka,která zvládne myslet několik (desítek) tahů napřed.Naopak "gay" linie naprosto zbytečná.Kdyby tahle série vznikla před 25 lety,byl by to velký hit.Dnes je to jen jednohubka,která neurazí,ale ani nenadchne a rychle vyšumí...60% ()

TheEvilTwin

Diivákům docela ukrytý a povedený seriál, který na to jde rovnou od prvního dílu a tasí na nás ve druhé polovině série jeden zvrat za druhým. Zatímco první půlka seriálu postupně odhalovala, co se bude dít další díly, ve druhé se pěkně šláplo na plyn a vyvinul se to ve skvělý, povedený, hodně promyšlený a šílený seriál, který jsem fakt nečekal. Velkým plusem jsou sympatické a zábavné postavy, s tím že hlavní dějová linie si zabírá 70% seriálu a zbylé dvě vedlejší, ale rozhodně ne méně zajímavé, si berou zbytek. Čím míň toho divák ví, když do seriálu jde, tím líp - navíc děj by se hodně těžko popisoval. Má to tempo, spád, zvraty, psychologické propracování postav a vztahů a originalitu, protože tohle tady zatím nebylo a druhou sérii bych bral hned. ()

Morholt

Lisa se snaží zoufale najít podporu pro svůj upadající zdravotnický start-up a když už se zdá, že je všechno v háji, objeví se investorka Anne Montgomery, která je ochotná projekt zafinancovat, ale pouze za noc strávenou s Lisiným manželem. Že jí nejde jen o pár příjemných chvilek je celkem jasné. Lisa musí záhy řešit nejen osobní problémy, které z uzavřeného kontraktu vyplývají. ale i bytí a nebytí ve vlastní firmě, která se stává objektem finančních intrik. Strašně překombinované. Záporačka tu působí jako génius, který předvídá ne pět tahů, ale padesát. To působí místy fraškovitě. Kor když za nitky tahá ukňouraná Renée Zellweger, které daná poloha vůbec nesedla. A příliš nefunguje anii Lisina proměna z idealistky v chladnokrevnou hráčku. Nicméně i přesto, že hlavní linka dost často působí nepřesvědčivě, daří se jí držet pozornost, protože člověk je zvědavý, jak to celé dopadne a hlavně jakou má Anne motivaci. Dvě vedlejší linie fungují napůl. Ta první s doktorkou snažící se vyvázat z mileneckého vztahu, je fajn. Ta druhá je tu snad jen proto, že si jí prosadila LGBT klika. Kouknout se na to dá a rozuzlení když už nic, alespoň překvapí, ale snížením počtu epizod a zjednodušením děje se z toho dalo vytěžit víc. 55% ()

• Natáčelo se převážně v San Franciscu v Kalifornii. (hansel97)