I v československé kinematografii vznikla řada naivně patetických příběhů o malých dětech ocitnuvších se ve válečné vřavě. V nyní uváděném filmu, natočeném ve spolupráci s běloruskými filmaři, je hrdinou desetiletý sirotek, jehož se ujme otcovsky ujme celá ruská jednotka. Chlapec tam odhodlaně slouží jako zdravotník. Když společně s vojáky dojde do Čech, setká se s matkou vojáka, jehož skonu viděl, ale dlouho nenachází odvahu říci jí krutou pravdu... (české a ruské znění) (oficiálny text distribútora)

je-za odpad!

Měl jsem bohužel možnost vidět tento film jako povinné promítání na ZŠ. Propaganda sovětského geroje jak vyšitá. Jedna z největší hovadin, jakou jsem kdy viděl ()

MBob

Samozřejmě, že film je poplatný době vzniku, ale rozhodně mu nelze upřít několik velmi silných až psychologických scén. A ačkoli film měl být směřován na dětského diváka, tak jej kvůli svému obsahu spíš ocení dospělý divák (teda pokud v něm nebude hledat politiku) ()

kozloid odpad!

Borisek, malý seržantek je ilustrace doby, ve které jsme žili . Nemluvím teď o obsahu filmu , ale o rádoby komunismu , který k nám byl importován z CCCP . Kdo by natáčel takovou adoraci rudé armády , která potom,  co osvobodila většinu východní a střední Evropy , toto území obsadila jako okupant . Film je naskrz prolezlý ruskou propagandou a je mi z něj na zvracení . Už nikdy takové malé seržantky . Byl jsem tehdy dítě, ale i tak jsem věděl od prarodičů , jak se věci mají . Byli jsme totiž třídní nepřátelé tzn. odpůrci KSČ a jejich proruské politiky. ()