I v československé kinematografii vznikla řada naivně patetických příběhů o malých dětech ocitnuvších se ve válečné vřavě. V nyní uváděném filmu, natočeném ve spolupráci s běloruskými filmaři, je hrdinou desetiletý sirotek, jehož se ujme otcovsky ujme celá ruská jednotka. Chlapec tam odhodlaně slouží jako zdravotník. Když společně s vojáky dojde do Čech, setká se s matkou vojáka, jehož skonu viděl, ale dlouho nenachází odvahu říci jí krutou pravdu... (české a ruské znění) (oficiálny text distribútora)

Pitryx

Když se začne do hodnocení filmu míchat politika, je to špatně. Má se hodnotit film jako takový. Ne kdo jej natočil a v jaké době, a jaká je tam nebo byla vláda. Nu, k filmu samotnému. Odborná práce je zde sice znát, kameraman umí, ale dějově je to značně nevyvážené a místy i hodně hlucho. Možná je to tím, že neumím rusky, a tudíž mi asi pár věcí uteklo. Snímek je alespoň zpočátku akčnější než práče, ale Borisek si mne nezískal, kdežto Práče ano. Přesto i tomuto filmu nemohu tu profesionalitu upřít a kdybych se místy nenudil, dal bych klidně o dvacet více. ()

je-za odpad!

Měl jsem bohužel možnost vidět tento film jako povinné promítání na ZŠ. Propaganda sovětského geroje jak vyšitá. Jedna z největší hovadin, jakou jsem kdy viděl ()

MBob

Samozřejmě, že film je poplatný době vzniku, ale rozhodně mu nelze upřít několik velmi silných až psychologických scén. A ačkoli film měl být směřován na dětského diváka, tak jej kvůli svému obsahu spíš ocení dospělý divák (teda pokud v něm nebude hledat politiku) ()