Francie, 19. století: Na lavičce v parku se jednoho odpoledne setkají dva postarší pánové, Bouvard (Jiří Sovák) a Pécuchet (Miroslav Horníček). Zapovídají se a zjistí, že jsou oba dva písaři a mají necelý měsíc do penze. Kromě toho je pojí společné zájmy o vědu, literaturu a umění. Když pak Bouvardovi zemře kmotr a odkáže mu velkorysou částku, Bouvard si vzpomene na svého přítele, zakoupí statek na venkově a oba tam odjedou oddávat se vědám. Jejich diletantské pokusy pěstovat melouny, konzervovat jídlo nebo rozbít atom končí obvykle naprostou katastrofou, staříci přesto nepolevují a žijí životem, po jakém vždy toužili. (Oskar)

Igy007

V prvé řadě je to výborně obsazený. Nemám námitek. Lahůdka. Hlavní dvojici ani nekomentuju, prostě bomba. Hodně dobrá je vdova Bourdinová, skvostně vyvedená Havelkovou. Ona byla skvělá herečka, dokázala mě mockrát rozesmát i rozbrečet. Uměla také záporné role, něco v ní bylo, asi velikej talent nebo něco na ten způsob. Také Jerneková byla opravdu skvělá herečka, velká škoda, že nadání utopila v lihu. A do třetice ženských postav opravdu výborná hejtmanka Tichánková. Ona je skutečně taková hatemanka, věčně skvěle nabručená. Ruku na srdce, takové dva magory ještě nikdy neviděla. Nedávno jsem viděla pořad o tomto seriálu, doporučuju, jsou tam zajímavé informace a někteří aktéři vzpomínají na natáčení. ()

mnaucz

Improvizační koncert pánů Sováka a Horníčka v klasice a v jednom z nejlegendárnějších seriálů všech dob. Dlouho jsem věděl, že je známý a úspěšný, ale až teprve rok minulý mě donutil podívati se a jsem rád, že jsem to udělal. Jeden z nejlepších seriálu naší vlasti v historii. Třebaže jde o adaptaci díla francouzského... je to velmi české, což ale v tomto případě není vůbec špatné. ()

regulusw

Tenhle seriál si nikdy nenechám ujít. Miroslav Horníček i Jiří Sovák si své role zahráli s chutí a nejen oni. Až budu na odpočinku, chtěl bych mít podobné starosti. ()

Cycake

Jeden z nejlepších seriálů, s poetikou i vtipem, nádherná chemie mezi Horníčkem a Sovákem. Těším se, až jej znovu budou dávat. ()

Cohiba

Koncert titulních postav. Tento seriál jsem sledoval v dobách hluboké temnoty a snad proto se stal pro mne takříkajíc kultovním. Vynikající humor dvou tzv. vynálezců a vědátorů. Teprve v dnešní době vyšlo najevo, že měli při tvorbě absolutní volnost a možná právě proto vznikl tento klenot seriálů. Cohiba ()

Chlo0opek

Doslova a do písmene herecký koncert pánů Sováka a Horníčka. Jeden z nejlepších našich seriálů, skvělé herecké výkony i ostatních protagonistů, nádherné hrátky s českým jazykem. Prostě jasná pětka jen to hvíznde tomuto nestárnoucímu seriálu! ()

M+M

Pánové Horníček a Sovák - Pécuchet a Bouvard, naprosto skvěle zahrané role. Věřím jim každé slovo, každou pitomost kterou vymyslí. Výborný seriál pro milovníky dobrého,oddechového a hlavně inteligentního humoru. ()

e-pilot

Díky Bohu za tento seriál. Když uvážíme, v jaké temné době vznikal, je mi dodneška záhadou, kde tvůrci našli tolik pozitivní energie, která z něj, jak se zdá, nikdy nevyprchá. Doslova a do písmene "světlo ve tmě". ()

Tomulka

Kavalita, genialita mistrnná improvizace, inteligentní humor- to jsou asi synonyma pro tento seriál. Tak geniální počin a to ještě rozvrstven do seriálu je naprosto ohromující. To se nedá popsat to musíte prostě vidět. ()

Otan

Ve filmu se potkali opravdu velcí mistři českého filmového nebe.I kdyby to bylo o ničem,jako že to není,tak by to dokázali zahrát,tak aby to o něčem bylo,což vlastně může tento případ klidně být. ()

Ashal

Absolutně nejlepší český seriál, jaký byl kdy natočen, tolik radosti z tvorby jsem snad nikdy jindy u filmu či seriálu neviděl. Pokud někdo tvrdí, že české filmy a seriály nejsou inteligentní, odkazuju vždy toto dílo. Oba Mistři herci ukazují, jak vypadá skvělý komediální timing a herectví. Mohu vidět kdykoliv a kdekoliv a pokaždé mě pobaví na 100%. Každý díl je perlou nejryzejšího stupně. ()

lvi_psouk

Dva mladíci duchem se rozhodli svůj podzim života strávit velmi neotřelým způsobem - balamutit lidi a tvářit se při tom jako nejsvatější z nejsvatějších :-) Herecký koncert! ()

Marwiner

Jedna z mála výjimek, kdy filmové zpracování překonalo literární předlohu. Ti dva mudrlanti kteří "vědecky" přistupují ke všemu, ale o ničem nemají páru jsou prostě kouzelní. Výkon pana Horníčka je o to obdivuhodnější, že během natáčení musel překonat smrt svého jediného syna. ()

kuri-noha

Velká show nezapomenutelných osobností Horníčka se Sovákem. Vůbec si nedovedu představit, že by něco takového mohlo vzniknout v dnešní době. ()

jauahaoas

To je klenot starého českého seriálu. Ta laskavost dvou neschopných důchodců všeznalých a všudebylích je neskutečná. Miluji to a to i ostatní silné postavy. Chci tam být s nimi, ale ne jako služebník, ale jako další parťák(: ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)