Potulný samuraj Kenšin: Počátek

• Japonsko Ruróni Kenšin: Saišúšó The Beginning (viac)

Ochránce Kenšin byl kdysi nechvalně známý jako zabiják Battósai. Pak ale potkal křehkou Tomoe Jukiširovou a změnil se mu život. (Netflix)

DerfelCadarn

Všechny díly hrané série jsem si moc užíval a vždycky jsem si říkal, jaký by byly souboje v podání Kenšina, kdyby neměl tu svoji obrácenou katanu a teď jsem se konečně dočkal. Pro mě nejlepší díl i přesto, že se jedná o podrobnější převyprávění toho, co jsme už věděli z předchozích dílů. Taky jsem rád, že se ve filmu  objeví i Saitó a vidíme počátek jejich vztahu i když jsem to čekal trochu divočejší. Akce proti podporovatelům Šoguna a boj o přežití císařských rebelů se střídají se spíš komornějším budováním vztahu Himury a Tomoe vlastně až k okamžiku, kdy celá série začíná. Pro toho komu se líbili ostatní díly nutnost, tomu kdo nezná vřele doporučuji. Není potřeba tento díl vidět až jako poslední. Klidně bych si ho dokázal představit i na rozjezd. Nemyslím si, že by tím někdo něco zkazil. Choreografie opět výborná, celkově syrovější pojetí. ()

podlet

Naprosto ultimátní akce svýho žánru. Tenhle díl sem Viděl jako první z celý série tak nějak omylem při proklikávání Netflixu. Vubec to neni na škodu, protože obsahuje hromadu retrospektivy. Každopádně celá serie je totáně našláplá a anime/manga prvky jsou do filmů zasazeny vlastně dost střídmo, takže pohoda. Za mě nejlepší díl serie pro svojí temnější atmosféru. Fungoval by i bez ostatních. ()

majlika3

Je škoda, že tento díl nenatočili jako první.  Přece jen  mezi díly uběhlo 10 let a ani maskéři je neskryjí.  Přesně  poznáte, které byli točené kdysi, které až nyní, zejména u u představitele Saita.  Tomoe byla nádherná. Miň akce mi vůbec nevadí, naopak.  Jediné co mě trápí, je že to byl nejspíš úplně poslední díl a to je škoda. ()

derylla

Předchozí ságu neznám, od filmu jsem tedy nic neočekávala, samurajskou tématiku navíc můžu... JENŽE v tomhle případě přišlo obrovské zklamání. 2.5h ztraceného času. Během té doby jsme se stihli z nudy doma pohádat, přešla nás chuť na večeři - ne kvůli krvavým scénám, nýbrž jsem byla tak otrávená, že jsem i sýrovou pizzu odmítla, s kocourem jsme se naučili duet zoufalého ječení, jimiž jsme úspěšně doplňovali heky umírajících z filmu.. no, abych to zkrátila: zprvu jsem si hlavního hrdinu popletla s ústřední postavou hororu Kruh, skloněná hlava, urousané vlasy spadající do obličeje... později jsem naznala, že je Himura pravděpodobně autista nebo jinak retardovaný, tedy jsem si nakonec na jeho pomalé pohyby a nechápavé čučení do neznáma zvykla. Ale na víc jak 2* bych to neocenila. Jedna * je za půvabnou Tomoe a druhá * za to, že jsem se donutila dodívat do konce. Ale proboha nikdo po mně už nechtějte, abych se teď koukla na tu ságu od začátku. Tohle stačilo. Amen. ()

Blackcream

Tak, a je to. Právě jsem dokoukal poslední díl z celé série a tak napíšu pár slov k (za mě) nejlepšímu dílu série. Všechny díly jsou zbytečně dlouhé. Všechny díly jsou v podstatě identické-jeden padouch (kolem něj sbírka nejbizarnějších nohsledů) a jeden samuraj, aby byla nějaká ta zápletka. Ta je taky totožná ve všech dílech - sejmout samuraje. Pouze v recenzovaném díle je ta zápletka trochu hlubší a tím pádem lepší. Abych tu zbytečně nevykecával. Kdo má rád Japonsko a jeho historii, tak pro něj to bude ještě o kousek zajímavější. Kdo má rád samuraje a boje s mečem, tady si pochutná (díky nim jsem shlédnul všechny díly), protože tady jsou fakt bomba. Ale přežvýkat a spolykat tu omáčku co je všude kolem, to už chce trochu silnější žaludek. Spíše než tyto filmy doporučuji Swordsman. (ten má ještě suprovější katanu:) ) ()

Maysha

Pamatuji si, když jsem o prequelu slyšela prvně. Byla jsem nadšená, těšila jsem se. Bohužel, přišlo obrovské zklamání. Možná i proto, že trilogie Rurouni Kenshin patří mezi mých TOP 10 a já měla určitá očekávání, která nebyla naplněna. Nechápu. Stejný režisér, stejný skladatel, neskutečný Takeru Sato. Tak kde se stala chyba? Film jsem zatím nedokončila a odložila na neurčito. Nemám na něj sílu. A ani náladu. ()

BenKvietok

Dosť veľa nudných scén, súboje boli síce fajn, ale nerealisticke, čo sa mi vôbec nepáčilo. Dialógy mi nie vždy zneli prirodzene (ale nemôžem hodnotiť japončinu). Príbeh bol fajn, aj keď docela klišé. Páčili sa mi kostýmy a vo všeobecnosti celé to pozadie. ()