Lupin sansei

Dacugoku no chance wa ičido (E04)

(epizóda)
  • Japonsko Datsugoku no Chansu wa Ichido (viac)

dennykr

To je twist! Tři epizody je Lupin nezastavitelný, ale tentokrát padne do léčky, kterou mu připravil komisař Zenigata. Ocitá se na rok ve vězení a pro jistotu jej čeká i poprava (jj, v tom seriálu je všechno hrozně dramatický). Co teď? Na první pohled to vypadá na klasickou prison-break epizodu, jenže s každou další minutou získává víc a víc existenciální rozměr. Vědění je poprvé hlubší a my vidíme subjektivizující útržky vnitřních pochodů. Jasný, ve třetím díle má Lupin halucinace při havárii, jinak je ale vyprávění objektivní. Tentokrát jdeme k vnitřním monologům nejen jeho, ale také Zenigaty. Lupin přemýšlí, jestli není útěk z cely nad jeho síly. Tváří se ledově klidně, ale díky osobním prostřihům nevidíme žádný plán, jen smíření. Navíc je celá epizoda vystavěná na paralelismu mezi jím a komisařem. Stylisticky se dostávají do totožných kompozic, přemýšlí podobně, dokončují za sebe věty a zjišťují, že jeden bez druhého nemohou v žánrové dynamice existovat. I Zenigata totiž přemýšlí, jestli nezašel s trestem smrti moc daleko. Co bude, až nebude Lupin! // Nakonec se odhalí informace, kterou nám vyprávění důsledně odepíralo. Stejně jako v předchozích třech dílech nám před koncem sdělí poslední dílek narativní skládačky a doplní Lupinův plán. Jen tentokrát není úplně sebevědomý, odhaluje totiž, že je Lupič závislý na close-call situacích. Nemohl utéct dřív než těsně před popravou. Nemělo by to pro něj podobou sílu. Lupin je tak ztělesněním nástroje k budování napětí, úniku na poslední chvíli. ()

Arkanoid

Animácia poteší, adrenalín zdvihne pridusenie strážnikov. Epizóda vo väzení je však nudná, plná hlúpych a nezmyselných scén, ktoré sa spoliehajú na vysokú inteligenciu jedného človeka s riadnou dávkou šťastia a hlúposť ostatných postáv. ()

MERKATtv

Som celkom prekvapený, že je táto epizód štvrtá. Rozoberá sa tu vzťah medzi Lupinom a Inšpektorom Zenigatou. Pripomína mi to celkom vzťah Batmana a Jokera, že musia medzi sebou bojovať lebo ak je jeden porazený tak sa už cítia prázdno. Inak veľmi dobrá a zábavná epizóda. Možno najlepšia z tejto série. ()