Kimecu no jaiba - Katanakadži no sato hen

(séria)
  • Japonsko Katanakaji no Sato-hen (viac)
Japonsko, 2023, 5 h 20 min (Minutáž: 24–55 min)

Predloha:

Kojoharu Gotóge (komiks)

Kamera:

Júiči Terao

Akari Kitó, Nacuki Hanae, Hiro Šimono, Mamoru Mijano, Kósuke Toriumi, Tošio Furukawa, Jošicugu Macuoka, Kana Hanazawa, Rjótaró Okiaju, Kengo Kawaniši (viac)

Třetí série opět navazuje tam, kde skončila ta druhá. Tandžiró, Nezuko, Inosuke a Zenitsu se pomalu zotavují po předchozích událostech. Při posledním boji Tandžiró opět přišel o svůj meč, přičemž tentokrát jeho výrobce Haganezuka přímo trucuje a odmítl Tandžirovi ukout nový, proto se taky společně s Nezuko vydává do skryté kovářské vesnice, která se zabývá jen a pouze výrobou čepelí pro zabijáky démonů, aby se Haganezukovi omluvil a přesvědčil ho, aby mu meč vyrobil ještě aspoň jednou. Co však nikdo nemohl tušit je, že se dva z vyšší šestky dvanácti démonních měsíců dozvěděli o tom, kde se tato skrytá kovářská vesnice nachází... (CarnTheNunya)

Elerrina

Začátek v démonickém paláci skvělý a zakončení celého arcu opět obrovsky emotivní - kdo neuronil slzu, nemá srdce. Ale výplňový souboj mezi tím je spíš jen ucházející standart, a to i přesto, že tentokrát se jedná o stereo: dva Vyšší démonické měsíce proti dvěma Hashirům. Potíž je hlavně v tom, že ti normálnější Hashirové už nám došli a teď začínají přicházet na řadu ti divnější, kterým je těžší uvěřit jejich schopnosti, zatímco zákeřnost Vyšších démonů dosahuje opravdu nebývalých kvalit. Bod k dobru naopak je, že absentují otravní sidekickové Zenitsu a Inosuke. 90%. ()

Scanerior

Tato sezóna Demon Slayera je absolutně úžasná a každý jeden díl jsem si neskutečně užil! Postavy tu opět fungují na výbornou, budování příběhu je fajn, zajímavé flashbacky, neskutečně Neskutečně NESKUTEČNĚ skvělá hudba (jak v intru, tak v outru), animace je zas a jednou naprosto dokonalá a opravdu jedna z nejlepších, kterou jsem kdy viděl, zvláště pak tu dostáváme epické souboje, které vypadají úchvatně a člověku každá epizoda uteče jako voda. Oproti minulým sériím bych také vyzdvihl "potitulkové" scény, které v Demon Slayerovi nejsou špatné, ale nikdy mě nijak extra neoslovily, nicméně v této sezóně je několik takových scének, které mě vcelku pobavili a pořád si je pamatuji. Jinak bych chtěl ještě opravdu vyzdvihnout postavy Tanjira, Nezuko, Genyo, Tokita a Mitsuri, kteří tu jsou absolutně boží a v poslední epizodě jsem si nebyl moc jistý, jak to vše dopadne, ačkoliv mé očekávání se nakonec potvrdilo. Našel bych i pár negativ a někomu se možná příběh může zdát trochu přímočarý a plný bojů, ale podle mě je to celkově tak povedené, že negativa je zbytečné hledat. Plný počet hvězdiček je málo, protože tuto sezónu Demon Slayera jsem si nesmírně užil... ()

loki5

Nehodnotím serie ani jednotlivé díly, ale Demon slayer je krásně nekonsistentní v rámci sérií což je více než dobře. Stálé zůstává originální a dva Hashiry je v této serii radost sledovat. I když je finale trochu slabší předchozí díly to vše skvěle vynahrazují. Vážně se těším co nabídnou Iguro, Gyomei a Sanemi. ()

Katakimiku

Předchozí série bohužel nastavila laťku tak moc vysoko, že i když byla tahle série pořád v pohodě, když si je porovnám, je ta třetí znatelně horší. Adaptace je to pořád skvělá, animace je super (i když měla mnohem míň momentů, kdy zazářit), hudba líbivá, ale co drhne je původní materiál. Je to celé takové nijaké, záporáci působili neuvěřitelně zbytečně a vlastně i slabě. Hlavní postavy jsou tady prostě až moc OP, v čele s Tanjirem a celé to jejich vítězství působí docela nezaslouženě. Minulost Muzana na mě taky žádný extra dojem neudělala, dalo by se i říct, že jsem z ní zklamaná. Ale zase to nebyla žádná velká katastrofa, jen doufám, že další série už na tom bude líp. 7/10 ()

gumbo

Je to pořád ten Demon Slayer jak ho známe, ale má to i své mouchy. Některé šablony už se nám tu začínají opakovat, nové postavy moc nedostávají čas na prokreslení a někde v půlce mi přišlo, že to hodně ztrácelo dech. Navíc je to vlastně celé jedna jediná nekončící a stále se stupňující bitka, kde to neustálé natahování a stupňování sráží tempo a nepřináší potřebné napětí, gradaci a překvapení. Poslední díl to napravuje a je emočně totálně boží, kdy kombinace kamery, animace a hudby tvoří skvělou atmosféru a scéna s Nezuko na poli je absolutní bořič emocí, který zvedá výsledné hodnocení o dost nahoru. 80% ()