Pokračovanie úspešnej komédie Ecce Homo Homolka. Homolkovci sú bohatší o novú embéčku a rozhodujú sa, kam pôjdu v nedeľu. Ženy chcú na Karlštejn, muži za futbalovou ligou. Príde však list o blížiacej sa smrti otca pani Homolkovej. Rodina Homolkových sa teda vydáva na cestu sa pradeduškom. Aké je však ich prekvapenie, keď ho nenájdu v posteli. (STV)

RonaMidu

začínám být líná,přečtu si nejdřív komentáře jiných a už se mi nechce nic psát,když to vlastně napsal už někdo jiný....tady třeba Subjektiv ()

LadyPupu

Nové auto v rodině Homolkových ("No, dyk vám řikám, teprv teď sme hogo fogo rodina."). Výlet po Praze a pak do jižních Čech za rodiči babi Homolkové. Nemyslím si, že je tenhle díl horší než první, jen je smutnější. S čistým svědomím za 5 hvězd. Josef "Orangutan" Šebánek je bůh! ()

anli

Druhý film o rodině Homolkových,která tentokrát vyráží se svým novým autem ven z Prahy.Stále je to velmi povedená komedie,tentokrát trochu víc smutná,i když místy trochu křečovitá,zbytečně rozjímává a trochu nesourodá.,takže je o drobet horší,než první film.Taky vtipných situací a dialogů je tu o trochu méně.Pořád je to ale klasický a nadprůměrný Papoušek se svým pohledem na tehdejší českou rodinu.U mě to má hogo fogo za 80% ()

pytlik...

I přes tu nekonečnou prostřední pasáž o výcviku psů skvělý film. Zejména Šebánek, "který mu viděl až do krku", jako obvykle exceluje. ()

honz

Homolkovi si pořídí automobil a teď už hogo fogo rodina po zajížďce na letiště míří za prarodiči na venkov. Opět chvílemi satirická komedie, chvílemi tragikomedie o maloměšťáctví a omezenosti. "Vono dědečkovi taky není do zpěvu, nemyslete si!" ()

Tomatáš

Nemohu si pomoct, ale mně se osudy této typické české rodinky "dělnické třídy" strašně líbí...Charaktery postav, neuvěřitelný děda v podání Josefa Šebánka..prostě nesmrtelná klasika... ()

klima777

Nejde jen o buranství, ale o zpackané životy a tragikomedii všedního dne. Vlastné s touhle familií soucítím (tedy v prvních 2 dílech). Mrzké a ponižující handrkování v kruhu rodiny téměř jako sportovní disciplína... Jak výstižné, jak bolestné. Soucítím, leč nesdílím (alespoň doufám). ()

Ravi

Výlet Homolkových v novém autě je skutečně pokračováním, které se může podívat prvnímu filmu do očí. A jaké komediální pokračování tohle může o sobě říct? 60% = 3/5 ()

vyfuk

Po prvním díle jsem myslel, že nemůže nic nelpšího následovat. Taky, že nemůže. Dvojka na mě sice také udělala dojem, ale někdy to až tak nebylo ono. Akorát se mi trošku nelíbilo to úmrtí, bez kterého by se film mohl klidně obejít, ale to se nedá nic dělat... ()

Specs

Hlášky: Homolka: - "Já jsem si ty prsa musel holit, dokud si mě nevzala. Ovšem, pak jsem se na to vyfláknul, rozumíš? Ale zase jsem musel dělat jiný pitominy." Ludva: - "No, takže ty jsi ty prsa holíš defakto do dneška?" Homolka: - "To jo, ale tupou žiletkou, rozumíš, tupou žiletkou." & Homolka: - "No to víš, sem je to daleko i auťákem." & babička: - "Mářo, dyť von už ani tu kozu neuhlídá." ()

venca163

Jako malej jsem "tyhle filmy" vždycky okázale ignoroval. Ale nedávno jsem Hogo fogo Homolka naladil při žehlení (fakt!) a řezal jsem se u toho jako blázen. Josef Šebánek byl prostě tak vtipnej člověk, že nemusel ani nicmoc řikat. Stačí, že si jentak naprázdno pomlaskává a rozhlíží se kolem sebe (co teprv, když promluví). Scéna, kdy si navzájem přenechávají židle a babka je vyzývá "Povídejte!", je prostě klenot. Pro mě mnohem lepší než první díl. (85%) ()