Ecce homo Homolka

• Československo Ecce homo Homolka (viac)
TV spot 1

Nedeľný deň jednej pražskej rodiny. Starý otec, stará mama, syn Heduš a jeho manželka s dvojčatami sa najprv vydajú na výlet do prírody, po návrate domov deň pokračuje typickým nedeľným popoludním plným hádok a nešvárov, aby napokon vyvrcholil večerným zmierením v podobe rodinného tanečného večierku. (STV)

BAADRAAM

Spíše psychotragédie, než-li rodinná komedie, jak je uvedeno v recenzi. Ale i tak tam bylo poměrně dost momentů k zasmání. Čekal jsem ,,klasickou" českou buranskou komedii, za to jsem však viděl neklasický český buranský psycho. ()

PoNoruška

„Homoláče“ můžu vidět pořád dokola a nikdy mě nepřestanou bavit. Postavy jsou natolik autentické, že to člověku může být až nepříjemné (pokud se tam poznáte). Josef Šabánek je naprosto dokonalý socialistický fotřík. Ale o socializmus tady neběží, přesto že ho film zakonzervoval téměř dokonale( sledujte ty modely, co mají na sobě-tepláky s gumičkou vedou) humor je tady postavený na vzájemných vazbách v „klasické české rodince“ a to si myslím, že je něco co přežije naprosto všechny politické změny. Film jsem doporučila Australanovi, ale vůbec neporozuměl…. je natolik český že kdo nezažil nepochopí. 5* ()

Chrudoš

Naprosto úžasná záležitost od začátku až do konce. Nejlepší z trilogie. Helenka Růžičková byla pro role bodrých žen předurčena. Zlidovělé hlášky, prostě kult... ()

waltosin

Obyčejná česká rodina, která měla skvěla bavila. Skvělý Josef Šebánek " Ludvo jestli si ten fotbal nevybojuješ, tak si u mě mrtvej Homolka" prostě parádní hlášky, nejlepší je jak ho zamkne v tý ložnici a on nemá co kouřit tak vymýšlý jak se dostat k cigaretám a zatáhne do toho Ludvu. Vynikající česká komedie na kterou můžu koukat pořád a stějně se budu smát humoru Josefa Šebánka. :) ()

pepad3

Nesmírně milá česká komedie o "typicky" české zdánlivě naprosto nudné rodince, která ale baví diváka natolik, že vlastně naplní úplně celý film. Celkový děj je sice docela "o ničem", ale jednotlivé gagy jsou natolik silné, že mě dokážou vždycky zaručeně položit na zem. A herecké výkony - neskutečné, Josef Šebánek spolu s Marií Motlovou naprosto exceluje a už jen scéna okolo zabavení cigaret a stlaní postele by mi stačila místo celého filmu :). ()

Lurtz37

Klasická česká rodina, není co dodat, jednoduše geniální. Kdo se v tom nevidí, je divnej... Mimochodem, všiml jsem si něčího přirovnání ke Slunce, seno..., to se musí pan Papoušek obracet v hrobě, naprosto jiná liga! ()

krumlajs

ukázka, že neherci jsou nejlepší herci. Co věta to lidová hláška a kdyby byly ve filmu jenom dvě scény (útok sparty a hození cigaret do špatného okna) tak by to v pohodě stačilo na 5 hvězd. Ukázka, že i český film se může řadit mezi světové. ()

ESNYR

Další z mnoha filmů u kterých je mi hodnocení záhadou. Film ve kterém se prakticky nevyskytuje humor a děj, nemůže mít 85%. Vypnul jsem to někde v polovině. ()

Juuroo

Fantastická komédia, ktorá sa nezunuje a je pozerateľná stále. Ono to ani nepôsobí ako film, ale ako zábery na obyčajnú domácnosť. Šebánkov opis futbalového zápasu je kráľovský. Jeden z najlepších filmov, aký som kedy videl. 5* ()

ZHODNOTITEL

Jako vtipné to je, ale že bych si to musel s oblibou pouštět a dívat se na to znovu a znovu, to už moc ne. Celé je to totiž jenom o tom, že se mezi sebou dvě generace neustále hádají a třetí se jim směje. A od jisté chvíle je to už otravné. ()

honzic

Veselá komedie, ale na můj kus moc uřvaná, není tam takový ten ladný jemný humor. Navíc herecky nijak extra nezaujme, spíše jsou tam komické situace. Hodnocení: 55 % ()

cici24

1. liga herectví, vlatsně v některých případech neherectví......nedokážu si představit, kdo by to z dnešních herců zahrál....100% ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011