Dexterova laboratoř

• USA Dexter's Laboratory
Animovaný / Rodinný / Sci-Fi / Komédia
USA, (1996–2003), 28 h 36 min (Minutáž: 22 min)

Dexter je geniálny chlapec. Vo svojej izbe má za knihovňou tajné laboratórium s najmodernejšou technikou, ktorú si aj sám vyrába. Jeho pokojné rozmýšľanie a pracovanie však narúša jeho nadmieru hlúpa sestra Dee-Dee s deštruktívnymi sklonmi. Svoje laboratórium preto musí pred ňou často chrániť, zároveň nesmie dopustiť, aby sa o ňom dozvedeli jeho rodičia. A aby to všetko nestačilo, musí občas aj odolávať útokom svojho vedeckého soka Mandarka. Byť géniom veru nie je med lízať. (pivo)

Malarkey

Už tenkrát jsem tušil, že tohle je supr úspěšnej oblíbenej seriál na Cartoon Network, a to mi bylo dvanáct a čuměl jsem na to v angličtině, a bavilo mě to i když jsem tomu houbeles rozuměl. Kupodivu ani po těch letech to neztrácí na zábavě, ale fakt je, že těch seriálů zrovna na Cartoon Network byla celá várka, stačilo si vybrat, i když Dexter patřil mezi ty nejlepší. ()

Le_Chuck

Najradšej spomínam na tú časť keď bol Dexter šikanovaný. Deň po dni chodil so strachom do školy, čo mu dnes tí parchanti vyvedú. Ale keďže je to hlava chytrá a ruka šikovná postaví si mechwarriora a ide sa na na vendettu. Celé je to tak dobre nazvučené, že som prosťe telku úplne vypeckovať a susedia museli mať dojem pozerám o pol piatej nejaké sci-fi. Za desať minút ma donútili tvorcovia úplne sa sžiť s osudom úbohého intelektuála, znenávidieť tých troch spratkov a vyvolať príjemne hrejivý pocit a dokonalé satisfaction. Škoda že Cartoon Network zakódovali. Keby som bool Dexter tak by som si to odkódoval. ()

Gemini

Dee-Dee, how did you get into my laboratory????!!!! Nechápu jak jsem na tenhle seriál mohl zapomenout. Vždyť je stejně geniální jako sám Dexter (ne ten úchyl z hraného seriálu;)) - šikanovanej čtyřokej zakrslík, kterej si není schopnej zavázat tkaničky, a proto nosí boty na zip:) Ale je to super, jestli jste pár dílů viděli, musíte Dee-Dee (a její baletní kámošky Mee-Mee a Lee-Lee) nenávidět. A když už je řeč o superhrdinech - Super Monkey vzešla přímo z Dexterovy laboratoře:) Ale je pravda, že něčemu se zasměje jenom dospělák. A možná, že o to více si zaslouží přinejmenším 90%. ()

erased

Byl jsem mlád, neuměl jsem skoro vůbec anglicky, viděl jsem jeden díl za celou věčnost, ale stejně jsem si Dextera a Dee-Dee zamiloval. Cartoon Network pro mě ve své době stokrát důležitější než nějaká Nova se svými kačery, a toto je bezpochyby to nejlepší co kdy tato stanice vysílala. Skoro umírám touhou vidět všechny díly znovu a pěkně pohromadě, bohužel si na Dextera vzpomenu jednou za uherský rok. Ale jednoho dne... ()

HateBreeder

Naprosto úžasnej kresleňák, který nám představí maléhu rudovlasého klučinu Dextera, který nemá kamarády, nekupuje si nějaké módní výstřelky a nebalí holky, on má totiž na práci jiné věci a přesně k tomu mu slouží jeho bezkonkurenční laboratoř, kterou by mu i Doktor Frankenstein mohl závidět. Tady přemýšlí nad všemožnými i nemožnými věcmi, dokud ho z práce nevyruší jeho hravá sestřička DeeDee, kterou Dexter přímo miluje. Pak dochází k řadě nešťastným událostem, které mohou vyústit až ve zničení světa. Originální seriál, který nemá chybu, mohu jen doporučit. ()

• Priezvysko Dexterovej rodiny nebolo nikdy zverejnené. (Flipper)
  • Natočená je aj nevysielaná epizóda "Dexter's Rude Removal", ktorá nie je vhodná pre detského diváka. Bola ukázaná len na komixových stretnutiach, alebo v súkromí. (Flipper)
  • Od roku 2001 boli príbehy "Dexter's Laboratory" preberané s komixovej predlohy. (Flipper)