NASA čelí kríze, keď Sovieti ako prví v roku 1969 pristanú na Mesiaci. Takto sa začínajú alternatívne dejiny. (Apple TV+)

liuk

Líbí se mi, jak se tam zase opakuje to vysněné téma doby, že přistání na Měsíci změní vyhrocený svět Studené války k lepšímu, jen že tu změnu nastartoval někdo jiný. Jen je škoda, že se ta alternativní historie zatím tak nějak vlastně moc nezmění od té reálné. Triky jsou fakt moc pěkné, celé retro zpracování také, ale zatím nic moc úžasného to tedy neslibuje. ()

Kaka

Otvírák, který má velmi specifický vibe. Jedná se o jakýsi obratný mix lehké komedie/parodie a vážného dramatu s až překvapivě dobrými trikovými scénami z vesmíru. Zároveň se ale tvůrci nebojí oslovit diváka se solidně restaurovanou atmosférou šedesátek, včetně mixáže původních archivních videí a rozhovorů z té doby. Existuje x variant jak tuhle alternativní historii uchopit, snad se to podaří alespon napůl tak dobře, jako se to podařilo například Snyderovi ve Watchmenech. ()

LuiCJ

Zaujímavý úvod do seriálu, od ktorého po zhliadnutí prvej časti očakávam celkom dosť. Apple TV+ prinieslo sci-fi vo vskutku pozoruhodnej televíznej forme. Príbeh odohrávajúci sa v alternatívnej histórii si myslím, že parádne zachytáva atmosféru 60. rokov a aj to napätie medzi postavami, či samotné dialógy tomu nahrávajú. Občas mi to však prišlo trochu pomalé, zvláštna je aj tá dejová línia s Mexikom. Zatiaľ to hodnotím pozitívne, doslova sci-fi dráma ako má byť, uvidíme, čo to prinesie ďalej. ()

PavelVanekArt

První díl mě nechal vším chladnej, jedinou předností je vychytaná doba, ale to je dnes už standart, takže ani se nekoná žádná sláva. Napětí je jen při scénách přistání, ale vzhledem k tomu, že to jsou prostě Američani, zachránci všeho, i alternativní historie, tak všechno bude dobrý. Nuda, na další díl to ani omylem nenalákalo. 2* a.k.a 25% ()

3DD!3

Bezpečnost až na druhém místě... Zajímavá premisa, která toho do budoucna může hodně nabídnout. Scenáristé vytvořili skvělé podmínky proto, aby vesmírné závody neskončili. Zatím je to mix Mad Manů a Apolla 13. Kinnaman solidní, jeho ztvárnění člověka, který mohl být na měsíci první je působivé. Jinak kromě chlápka co měl proslov nikdo moc nevyčuhuje. Scéna přistání Sovětů na měsíci skvěle zdrcující. ()

• Během překonávání hranice mexickými uprchlíky je Měsíc ve špatné fázi. Kdyby A11 přistávalo během takové fáze, nebyly by vidět nerovnosti terénu během přistávání a navíc by byl povrch a okolí mnohem víc rozpáleno, což by si úplně nerozumnělo se skafandry. (Andy.)