Posádka USS Enterprise pronásleduje záhadnou ženu, která ukradla Spockův mozek. (SkyShowtime)

majo25

Rozhodne zaujímavý námet s množstvom hi-tech hračičiek, nápadov a pekných slečiniek. Takého mecha-učiteľa by som bral. Ja na Kirkovom mieste by som si vybral planétu so stupňom vývoja ľudí podobných Zemi v roku 2030. Určite by to bolo zaujímavé. ()

darkrobyk

Původní Star Trek nemá omračující efekty, i když některé jsou na svoji dobu a TV produkci výborné. Autoři sázejí na zajímavé a neotřelé příběhy, kdy fantazie nezná hranic. Tak je to i zde, kdy vyspělá civilizace, která ve skutečnosti už příliš vyspělá není, sebere Spockovi mozek, aby ho umístila do svého řídícího centra. Tam by měl zůstat po dobu deset tisíc let a pomáhat s chodem civilizace. Kirk ovšem nehodlá nechat věci tak, jak jsou, a rozhodne se mozek získat zpět. Má na to 24 hodin, pak Spockovo tělo zemře... Popravdě mi to nijak vtipné nepřišlo, nejvíce oceňuji nápad. Ale je možné že ti, co nemají k seriálu sentimentální vztah, se bavili... ()

• Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "Spock's Brain" bola vysielaná ako prvá, preto je niekedy označená ako S03E01. (koba)