Kirk je jedním z posledních přeživších, který může identifikovat vraha číhajícího na palubě Enterprise. (SkyShowtime)

majo25

Krimi zápletka prepašovaná do sci-fi. Síce nie tak zaujímavá, ako väčšina ostatných epizód seriálu, ale fajn spracovaná, hlavne tie trilerové momenty, atmosféra a postupné odhaľovanie. ()

PKD

1 ze 2 mistrovských epizod. V posledních 5 letech, když si jdu pouštět TOSku, vždy začínám tímto dílem. Přitom jsem ho 20 let skoro ignoroval. Proto mě překvapilo, jak se nenápadně stal jednou z mých stálic. Ani nevím, jak se to stalo. Ale myslím, že to je hl. díky románu Nejlepší Osud. Ta atmosféra+dialogy. ()

ledzepfan

Hodně povedená a mnohovrstevnatá epizoda.. Je to spíše jen konverzační triller a akce se téměř nekoná, ale ty motivy zločinu a trestu, přenášení zátěže viny na další generace atd jsou prostě silné a dobře napsané. ()

darkrobyk

Je libo trochu Shakespeara? Hamlet? Antonius a Kleopatra? Zločin, vina a trest, pomsta. Se spravedlností je to těžké, když se často jedná o pomstu, za niž je vydávána. A pak ta možnost omylu. Kirk ví, ale potřebuje jasný důkaz. A do toho se přichomýtne svůdně krásná čubka, aby to měl kapitán ještě těžší... ()

• Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "The Conscience of the King" bola vysielaná ako trinásta, preto je niekedy označená ako S01E13. (koba)