Volanie diaľok

• angličtina Call of Distance (festivalový názov)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Dokumentárny
Slovensko, 2018, 35 min

Réžia:

Adam Lisý

Cesta hrdinov SNP je najznámejšia diaľková turistická trasa na Slovensku vedúca od Dukly až na Devín. Je výzvou pre mnohých bláznov, čudákov a dobrodruhov. Meria 765 kilometrov a podľa značkového času jej prechod trvá 224 hodín nepretržitého kráčania. Celkové prevýšenie na tejto trase dosahuje 31 000 výškových metrov. Bežne prechod esenpéčky turisticky trvá od 20 do 30 dní. Zdolať ju v rozpätí 7 až 9 dní je poriadna výzva, aká sa nevidí každý deň. (Hory a mesto)

Polcas

Sklamanie!Mne tam chýbali zábery krajiny a pekné výhľady,poprípade nejaká šikovná animácia mapky.Ďalej chalani neukázali ako a kde prespávali a rôzne zaujímavosti,ako dopadla ich obuv,koľko im trvala regenerácia,pocity po dobehnutí.Predsa keď bežíte 9 dní cca 85km/deň nieje to sranda.Chýbal mi tam humor,namiesto toho len kamenné tváre a monológy o tom ako sa to musí dobehnúť.V žiadnom prípade nechcem dehonestovať ich výkon,je neuveriteľný ale ja keď idem do hôr,nejdem spraviť 30 km v čo najkratšom čase ale idem si vychutnať prírodu,výhľady atď. ()