Buffy, premožiteľka upírov

• Česko Buffy, přemožitelka upírů (viac)
USA, (1997–2003), 105 h 50 min (Minutáž: 42–83 min)

Tvorcovia:

Joss Whedon

Sarah Michelle Gellar, Nicholas Brendon, Alyson Hannigan, Anthony Head, David Boreanaz, Seth Green, Emma Caulfield Ford, Marc Blucas, Charisma Carpenter (viac)

V každém pokolení je jedna vyvolená. Vyvolená, aby bojovala proti upírům, démonům a jiným zlým silám. A aby s nimi navždy skoncovala... je to přemožitelka.  Buffy je na první pohled obyčejná holka, která se od svých spolužáků liší tím, že je vyvolená pro boj s upíry. K tomu aby přeprala a zlikvidovala všechny démony potřebuje pomoc školního knihovníka Gilese, napraveného upíra Angela, nejlepší kamarádky Willow a kamaráda Alexe. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Kacitr k tomuto seriálu (144)

Dva zbývají (2002) (S06E20)

Husina. Z Willow jde strach. Epický návrat mé nejoblíbenější postavy. Takhle to dělají Britové! ()

Hrob (2002) (S06E21)

Vynikající vrchol šesté řady. Ještě že měl Alex v rukávu ty žluté pastelky ❤️ ()

Lekce (2002) (S07E01)

Vracíme se na střední. Dawn zažívá na vlastní kůži děsy, kterými si procházela její starší sestra. Strašidelné. A taky se objevuje Spike. O chlup zranitelnější než předtím. ()

Pod tebou (2002) (S07E02)

Takže Anya se rozhodla vrátit ke starému řemeslu. ()

Stejný čas, stejné místo (2002) (S07E03)

Parádní epizoda. Příjemně melancholická. Trochu mi to připomnělo začátky Buffy, kdy jedna studentka zmizela, protože se cítila přehlížená. Požírající démon pěkně creepy. ()

Pomoc (2002) (S07E04)

Chudák Cassie. ()

Obětavost (2002) (S07E05)

Anya měla oči jen pro Alexe. Těšila se na svatbu. Nevyšlo to podle plánu. A bolest lidi mění. ()

On (2002) (S07E06)

Jeden kluk, čtyři holky a jedna očarovaná bunda. Sedmá série si zatím drží status "pořiďte si depku za pár minut," takže trocha humoru jedině prospěla. ()

Rozhovory se záhrobím (2002) (S07E07)

Strašidelný díl, který vyvolává spoustu otázek. Hlavně sekvence u Summersových doma mají hororový nádech. Spike. Jonathan. Willow...tohle bude ještě zajímavé. ()

Někdo v pozadí (2002) (S07E08)

Zdá se, že Spike má problémy. ()

Nikdy mě neopouštěj (2002) (S07E09)

Je jasné, že Buffy je do Spikea (i přes neustále přesvědčování sebe sama i nás diváků) stále zakoukaná. A to ji začíná zatemňovat úsudek. ()

Noc přichází (2002) (S07E10)

Sedmá série se jeví jako velice slabá. Návrat Gilese by jistě potěšil, kdyby s ním nepřišly jisté potenciální přemožitelky, jejíchž osudy mě doopravdy nezajímají a celé mi to připadá jako takové invazivní narušení jinak velice dobře vystaveného příběhu. ()

Představení začíná (2003) (S07E11)

Potenciální přemožitelky nás asi hned tak neopustí. Taky je škoda, že se seriál přestal soustředit na naše hlavní postavy. Xander, Willow, Anya, Dawn atd mají dost co vyprávět a je škoda investovat tolik času do představování chaotické "dívčí bodyguard ligy," a známé charaktery nechat ploché. ()

Adeptky (2003) (S07E12)

Linka s přemožitelkami začíná být otravná. ()

Zabiják ve mně (2003) (S07E13)

Trošku lepší než díl předchozí, odbočujeme od výcviku Přemožitelek (díky bohu) a soustředíme se víc na staré známé. Willow v těle Warrena byla boží. ()

První schůzka (2003) (S07E14)

Buffy a ředitel Wood mají více společného než se na první pohled zdá. Spike tvrdí, že se přes Buffy dostal, což se mu věří jen velice těžko skrz tu jeho ochotu vecpat se jim na rande za každou cenu. Lepší, svižnější epizoda. ()

Síla přemožitelky (2003) (S07E15)

Ne, těm dílům s potenciálními přemožitelkami nefandím. Závěr ovšem pecka. Až mi zaskočil popcorn, jak jsem se lekla. ()

Pohádkář (2003) (S07E16)

Tento díl pozvedl sedmou sérii zase o kus výš. ()

Lži mých rodičů (2003) (S07E17)

Scooby parta přichází na spouštěč, který probouzí bestiálního Spikea. Toho se rozhodne využít Robin Wood. Atmosféra houstne. Uvidíme, zda se Buffy ta páska přes oči v závěru vyplatí anebo ne. ()

Nečisté ženy (2003) (S07E18)

Caleb jasnej psychopat. A taky se vrací Faith! ()

Joss Whedon prolomil mlčení

Joss Whedon prolomil mlčení

18.01.2022

Je to zhruba rok, co jsme psali sérii článků na téma pozadí vzniku filmové Ligy spravedlnosti, kde po odchodu Zacka Snydera vznikl obří střet mezi hercem hercem Rayem Fisherem a zastupujícím… (viac)

Buffy čeká restart

Buffy čeká restart

22.07.2018

Kultovní seriál Buffy, přemožitelka upírů se dočká rebootu. Studio Fox ve spolupráci s tvůrcem původního seriálu Jossem Whedonem (Avengers 1, 2) v roli producenta hodlá seriál restartovat s černou… (viac)

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (viac)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (viac)