Faith přijíždí do Sunnydale, stejně jako Caleb, věrný služebník Prvního zla. Ten pošle Buffy vzkaz v podobě těžce zraněné dívky. Buffy nemešká a vede ostatní do boje proti Calebovi. (ArsenalEagle)

Mr.Apache

Nejdrsnější epizoda Buffy? Dost možná právě Dirty Girls. V jednom z dřívějších komentářů jsem zmínil, že třetí série má nejlepšího a nejzábavnějšího záporáka seriálu. Sedmá pak disponuje záporákem nejtvrdším a nejúchylnějším, i když ne hlavním. Caleb (hraje ho sympaťák Nathan Fillion, známý jako kapitán Firefly nebo taky Castle na zabití) je fanatický kněz, který do té doby, než si ho vybralo První zlo jako svou pravou ruku, okouzloval dobré křesťanky zapálenými teologickými disputacemi, aby je pak v zákristii se sadistickou rozkoší porcoval na kousky. Nyní přijíždí temnou nocí do Sunnydale, aby poskytl "rozhřešení" dívkám z Přemožitelčina týmu. A nutno uznat, že věru nezahálí. Zatímco s pobaveným úšklebkem káže o děvkách babylonských, jeho dýka nemilosrdně rozsévá zkázu. Buffy a spol okamžitě podnikají odvetnou výpravu na místní faru, kde se Caleb usídlil. Ve sklepení, plném sudů s mešním vínem, se pak s šíleným knězem utkají v otevřeném boji. Výsledkem je totální katastrofa, plná mrtvých a těžce zraněných na straně dobra. "Haleluja!" volá radostně Caleb a noří chladnou čepel do těla mladé dívky. "Cesty Páně jsou nevyzpytatelné," ušklíbne se a tu láme někomu končetinu, tam zas jinému s potěšením vydloubne oko. Největší masakr a fiasko v dějinách Buffy hledejte právě zde. "Komu sloužíš? Satanovi?" ptá se Caleba na začátku jedna z jeho obětí. Ten se jen usměje: Satan? To je malý pán." A Dirty Girls je epizoda, na níž díky tomuhle ujetému zabijákovi rozhodně nezapomenete. ()