Kim Ki-dukův osmý příběh čerpá z jeho minulosti a zkušeností v námořnictvu. Představuje nám vojenské prostředí, seznamuje nás s mladým vojínem Kang Han-Cheolem, známým pro svou posedlost dostat špióny ze Severní Korey. Jednoho večera, když opilý milenecký pár z blízké vesnice překročí hranice zakázané zóny, Kang v domnění, že jde o špióna, zastřelí jednoho z nich. Dívka přežije, ale je událostí natolik otřesena, že u ní dojde k mentální poruše. Začne věřit, že členové pobřežní hlídky jsou její zesnulý přítel a má s nimi sexuální aféry. Kang díky vzniklé situaci dostane volno a může tak navštívit rodinu. Jenže utrpěl šok, ze kterého se dá jen těžko vzpamatovat, jeho duševní zdraví přišlo k újmě. Po návratu k oddílu se jeho chování horší, až je nakonec z jednotky propuštěn. Zhrzen se pak pokouší několikrát bezúspěšně vrátit... Jeho mysl je zakalená a mstí se. Tak začíná hon s cílem zabít... Film byl zahajovacím snímkem na 7. ročníku MFF v Pusan, objevil se také na karlovarském festivalu, kde získal i ocenění. (_Berunka_)

hanagi

Tak plíživě nepříjemné. Válka mimo palební linii. A i tak je důsledek zdrcující - zmrzačené životy, paranoia a nikdy nekončící pocit viny. ()

dANo

Slabší akčný film, v ktorom Kim Ki-duk chcel hlavne poukázať na večný korejský problém okolo ich hraníc. Aj napriek akčnosti sú vo filme predsalen niektoré dramatické momenty, ktoré ho trochu pozdvihujú. ()

Ceres

Nemohu souhlasit s uvedenýi komentáři, že by tenhle film byl zklamáním, to vůbec ne. Tenhle film mě velmi dostal svou tragičností hlavních postav. Vrcholem pak jsou scény s hlavní "hrdinkou", při které do pozadí hraje nádherné smutná melodie. Skvělý film. 90% ()

Bernhardiner

Hlavní hrdina se nám pomátl, přítelkyně jím zastřeleného chlapa se také pomátla, zbytek vojáků se ke konci také pomátl, Kim Ki-duk se nejspíš také pomátl a já měl co dělat, abych se nepomátl zrovna tak. Trochu vážněji, Kim se opětovně zabývá svými oblíbenými tematy - násilím a sexem. Bohužel, tady si zrovna vybral o něco slabší chvilku, zvláště na konci to opravdu moc nezvládl (hlavně ta závěrečná přestřelka byla pro diváka dost nepřehledná). Na druhou stranu to nemění nic na závažnosti použitého tématu. 70% ()

Pštros

Pro mě osobně zatím největší zklamání v tvorbě Kim Ki-Duka. Film možná s dobrou myšlenkou, ale polovičatým scénářem. Až zhruba do poloviny je vše v pořádku a režisér v klidu dokáže to nejdůležitější, totiž vyprávět příběh. Pak se ovšem film zvrhne v improvizovanou sérii násilností bez jakékoliv logiky. Postavy jednají naprosto zkratovitě a nesmyslně, až jsem se musel místy pousmát. Jestli tímto chtěl autor poukázat na možnosti chování a jednání vojáka v mezní situaci, tak ode dneška se vyhýbám kasárnám velkým obloukem. Film nezachrání ani závěr, na konci přichází pouze krátké vydechnutí, že je to už konečně za váma. Ale možná se jen mýlím a režisérovo poselství jsem tam zkrátka nenašel. Prozatím 40% ()

Hepy13

Tak tady žádnýho Miče Bjůkenena nečekejte. Ani hopsající Pamelu, spíš pár mentálně narušených žlutých. Ki-Duk-Kimovi tradiční prvky nesmí chybět. ()

warrenur

Velke sklamanie. Prislo mi to neskonale naivne a miestami silene. Taktiez po stranke hereckej som vykonom mnohych predstavitelov nedokazal uverit. Pre mna osobne najslabsi Ki-Dukov film. ()

troxor

Zklamání. Slabší akční film, kde se prapodivná (ale spíše absentující) psychologie postav nedá omluvit ani asijskou mentalitou, jak je obvyklé u ostatních Kimových filmů. (Samaritánka?). Jinak nic nového - žena - obět můžské sexuality a agresivity, obrazy korejské přírody, které ale ve filmu nemá takovou výpovědní roli, není tak důležitá pro příběh, jako třeba krajina v Tarkovského díle. Navíc obraz korejské armády - dril si tu opravdu nezadá s vězením. Ale jako kritika zelených mozků je lepší třeba Dr. Divnoláska, obraz výcviku je jako trochu vykradený z Full Metal Jacket... ()

Maiken Algren

Teda takto stupídnu paródiu na psychologický film som ešte nevidel. V skratke: vojak v 10tej minúte zastrelí civila čo liezol kam nemal. V tej chvíli sa všetci zbláznia, predbiehajú sa v robení iracionálnych nezmyslov a vôbec, nedá sa na to pozerať. ()