Kam zmizela Madeleine McCann?

• USA The Disappearance of Madeleine McCann
USA, 2019, 7 h 19 min (Minutáž: 43–65 min)

Dokument podrobně mapuje případ zmizení tříleté Madeleine McCannové, která se záhadně ztratila během rodinné dovolené. (Netflix)

Homerking

Asi nejobsáhlejší dokument na téma Madeleine McCann, celý případ je zde rozebrán na mikročástice a detailně prozkoumán. Co mě ale vytáčelo byly neustále se opakující fakta které v dokumentu zazněli tolikrát že se jednalo o hraničení s vymýváním mozku. ()

Arkagas1989

představte si, že jedete na dovolenou s přáteli a jejich dětmi, každý večer dáváte děti spát, jdete na večeři do nedaleko vzdálené restaurace a děti chodíte kontrolovat co 20 min. A přesto jednoho večera z Vašeho pokoje zmizí tříletá dcerka, zatímco dvojčata spí hned vedle ní. Kolotoč pátrání může začít. Jenže Madeleine je nyní nezvěstná přes 10 let a vyšetřovatelé Scotland Yardu jsou přesvědčení, že je naživu a jednoho dne se vrátí domů, stejně jako ostatní děti z podobných případů. Tenhle osmidílný krimi dokument opět dokazuje, že Netflix v těchto záležitostech jasně drží první místo. Pátrání po madeleine je sestaveno z dobových záznamů, rozhovorů s novináři, kteří případ sledovali, rozhovorů s vyšetřovateli a člověk si tak může udělat obrázek sám. Po několika měsících pátrání byli nakonec rodiče podezřelí z vraždy,  obvinění za zanedbání péče a ukrytí těla v lednici a jeho následném spálení. V momentě kdy noviny napíší něco takového, jsou všichni kdo je čtou přesvědčeni, že je to pravda. A to je ten kámen úrazu. Všichni se zaměřili na rodiče a ne na skutečné pátrání. Po 10 letech zjistil Scotland Yard obrovské pochybení portugalské policie i zaměstnanců hotelu.  Nynější verze tohoto případu se přiklání k tomu, že Madeleine byla unesena na zakázku pro bezdětnou matku, která ji může vychovávat kdekoliv na světě.   hodně příběhově silný dokument, který je ale třeba sledovat pořádně a který v mnoha věcech otevírá oči. ()

Hyperbolic

Smutný příběh plný selhání, spousta pádných argumentů i obvinění, z celé série mi ale jen vyplývá, že zkrátka nikdo nic neví. Snad se rodina někdy pravdu dozví. ()

Uroboros

Velmi poutavá dokumentární série o zmizení Madeleine McCann, která vcelku objektivně popisuje sled událostí od roku 2007 až po (skoro) současnost. Škoda té občasné zbytečné rozvleklosti a neustálého opakování již zmíněných faktů. I tak díky Netlix. ()

Naghavi

Natáhnout to na skoro 8 hodin je šílenost...V epizodách se tápe a přešlapuje na místě...Nicméně chudák holka a vlastně lítost všem pohřešovaným, kteří nemají to štěstí na bohaté a zřejmě vlivné rodiče. ()

belinko

Dokument to nie je zlý, síce súhlasím, že zbytočne natiahnutý, no väčší problém mám s tým, že nie je uzavretý. Áno, je zaujímavý zvratmi a situáciami, do ktorých sa v priebehu typch rokov rodičia malej Madeleine dostávali, avšak dievčatko stále nenašli a tudíž mi nedáva zmysel točiť “film bez konca”. To zráža moje hodnotenie o jednu *. Ale budem naďalej sledovať vývoj a novinky ohľadom tohto prípadu. Well done netflix ()

Modeman123

Zmizení holčičky, nevyřešená záhada skoro dvacet let. Za mne jednoznačně největší podezření budí rodiče, ať už ze statistického hlediska, tak také z jejich podivného chování v prvních dnech a měsících po zmizení dítěte. ()

haack

Plné manipulativní spekulace. Jediné přínosné je vidět, jak snadné je někoho obvinit a zničit mu tím život. Za mě je osm dílů moc. Stačily by tři, protože se příběh uměle natahuje a nepřináší nic nového. 3/10 ()