Arsenal83

Seriál je v zahraničí v červených číslach, u nás nemá zatiaľ ani desať hodnotení. Čakal som preto skrytý klenot, dostal som však rýľom po hlave. Veľmi divné spojenie westernu s vesmírnymi mužmi urobilo z tohto počinu gebuzinu, miš maš. Absurdita, ktorá ma nedojala. ()

Godik

Trestuhodne prehliadnutá, nenápadná, hoc nekonečne výstredná, pojašená malá showka. Next best thing to Fargo (3,5th season!), k záveru rovnako sebavedomá a po všetkých stránkach dotiahnutá crime story, kde by cameo takého Lestera Nygaarda alebo Lorneho Malvoa vôbec nevyrušilo a zapadlo rovnako hladko ako Kingsleyho palec do plechovky od piva. Volá sa aj ku príhodám Waltera Whitea a naozaj, referenčný rámec tohto filmu bude všetkými kritikmi sveta lemovaný za a) dnes už patentovatelným, slávne známym, Coenovským žánrom tragi-absurdno-komediálneho zločinu a za b) zasadením do prašného, Breaking Badovského Nového Mexika, v porovnaní s ktorým sa tu na udalosti hľadí cez o niečo tmavší (občas na nerozoznanie od čiernobieleho), westernovejší, kamerový filter a ABQ sa tu mihne len minimálne na úkor Mexika starého. Mexičania vo vesmíre (skoro), kozmonauti v uliciach, kartel v zmrzlinárskych dodávkach, pedofilný (skoro) Red z Tých rokov sedemdesiatych, každý si tu nájde svoje. Koncentrácia originálnych panáčikov podobná plejáde klaunov v akomkoľvek cirkuse. Mimochodom, Kingsleyho Beast je o stupienok viac Sexy než pred rokmi. Plné hodnotenie sa môže zdať prehnané aj skrz rozpačitosť a obavu z pomalšieho tempa prvého dielu (trvali však sotva prvých 30 minút) a nesúladu medzi zvláštne nezúčastneným počínaním hlavnej postavy a jej citlivo vykreslenou minulosťou. Svedomito dávam za päť, po zvyšok seriálu som sa neprestal chichúňať, po audiovizuálnej stránke som sa neprestal oblizovať a nad vývojom deja sa mi podarilo prestať ohŕňať (úvahy nad tým kto by sa ako zachoval a nezachoval do tohto žánru nepatria). Vážne je toto prvý komentár, csfd? "Get it. Get the rhythm. Get the rhythm. There you go. There you fucking go." ()