Doktorka Quinnová

• Česko Doktorka Quinnová (viac)
Dráma / Rodinný / Western
USA, (1993–1998), 114 h 7 min (Minutáž: 43–90 min)

Tvorcovia:

Beth Sullivan

Jane Seymour, Joe Lando, Shawn Toovey, Chad Allen, Orson Bean, Erika Flores, William Shockley, Geoffrey Lower, Barbara Babcock, Jessica Bowman, Larry Sellers (viac)

Príbeh začína v roku 1867 v zámožnej a váženej rodine lekára Josefa Quinna. Hlavnú postavu seriálu dcéru Josefa Quinna, mladú lekárku Michaelu stvárňuje britská herečka Jane Seymour. Josef Quinn umiera a jeho dcéra lekárka Mike ako ju prezýval si podáva inzerát v novinách pretože si chce otvoriť vlastnú lekársku prax. Dostáva odpoveď z jedného malého mesta na divokom západe, ktoré sa volá Colorado Springs a ihneď sa vydáva na dlhú cestu. Po príchode do Colorada jej pomáhajú s adaptáciou do nového prostredia priateľ čejenov Byron Sully (Joe Lando), ktorý po smrti svojej manželky a dieťaťa žije s indiánmi a pôrodná asistentka Charlotte Cooperová (Diane Ladd). Charlotte Cooperovú nečakane uštipne štrkáč a na smrteľnej posteľi požiada mladú lekárku Michaelu aby sa postarala o jej tri deti Matthewa (Chad Allen), Colleen (Erika Flores) a Briana (Shawn Toovey). (RTVS)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (76)

Indiánsky agent (1995) (S03E14)

Být agentem není zas takovej kauf, jak to vypadalo, což? ()

Koniec sveta (1995) (S03E15)

Tak nám vyměnili Colleen. Věděla jsem, že pak byla jiná herečka, ale myslela jsem, že bude až v další řadě. Dřív měli noviny, my dnes máme socky... aneb cO Je PSÁnO tO JE dÁnO! ()

Zmierenie (1995) (S03E16)

Celkem hezký díl, ve kterém se sejdou dvě silné ženy, ale jedna se neplánuje zdržet moc dlouho. Což je věčná škoda, protože Sam jsem si rychle zamilovala i jako divák. ()

Cooper verzus Quinnová I (1995) (S03E17)

Tvl... moje nervy! Tohle je zase něco na mě. Nadechni se a říkej si: Je to jen seriál. Je to jen seriál. ()

Cooper verzus Quinnová II (1995) (S03E18)

Pozdě bycha honit, že jo. Teď už jim nikdo, byť pravdivé, historky neuvěří. Nicméně... člověk sice ví, jak to dopadne, ale stejně mu to hne žlučí. ()

Čo je to láska (1995) (S03E19)

Po emočním vypětí oddechovější díl. :D Colleen nám zas jednou ukazuje, jak žárlivá umí být. Brian že je malej šmírák. Jake zase co je za vola. Prostě klasika. A teda ne, že by bylo o co stát, ale jsem #teamLoren! (No a až přijde ten třetí, tak uvidím. :D) ,,Promiňte Hanku, ale nemůžete opravovat Shakespeara!" ()

Čo ma otec nenaučil (1995) (S03E20)

No kdopak se nám tu vrátil! Hele... nikdo mi nevymluví, že by ti dva byli hezkej pár! Snad jedinej kluk, který se ke Colleen choval fakt hezky. ()

Mladí zločinci (1995) (S03E21)

Belle Star by rozhodně cenu sympatie nezískala. Ale je škoda, že jsme se jako diváci o jejím osudu nedozvěděli víc. O tom, jak se té lupičské dráze vlastně dostala. ()

Jablko sváru (1995) (S03E22)

Tak se nám ještě na jeden díl vrátila Erika Flores v roli Colleen. Nevěřím, že to píšu, ale asi jsem ji měla radši. Drsná trojka dává zase hlavy dohromady a vymýšlí jak vobčůrat odborníka, aspoň že na ty ostatky žaludky neměli. Čejeni si odmítají nechat sr*t na hlavu a rozhodnou se jednat. Zub za zub. A Dorothy zase perlí! Její logika mi nepřestává drásat nervy. ()

Život je zmena (1995) (S03E23)

Doktorka poučí obyvatele o Darwinovi a ti se můžou zbláznit. Doktorka řekne těm pánbířkářům o dívce, která je děsivě týraná a... největší skandál je, že do toho u obhajoby zase plete Darwina! Pokrytci. Hlavně že si pak odříkají Otčenáš. A Jake jako vždy kokot měsíce. ()

Washita I (1995) (S03E24)

Žlutej vlas zas přijel dělat pořádky a já jsem jako divák z těchto stále stejných a předem prohraných bojů frustrovaná. Taky by bylo krásný, kdyby se Jake a Dorothy vzali za ruku a šli do... Aspoň že nám to doktorka a Sully ozvláštňují erotickým pnutím. :D ()

Washita II (1995) (S03E25)

Co napsat k tomu začátku. Toto jsou krvavé dějiny - zkuste si přečíst něco o Battle of Washita River. Tam měla ta "nezávislá" novinářka Dorothy stát, aby mohla napsat další článek do novin. Reverend se teď může zpětně pomodlit, když umí jinak tak krásně mlčet. A drsná trojka se taky měla přijít podívat a prohodit pár vtipů a nenávistných hlášek. K této epizodě si nachystejte pořádnej pakl kapesníků, budou třeba. ()

Sullyho prebudenie (1995) (S03E26)

Moralizování od Lorena? No nevím, nevím. ()

Pripravení alebo nie (1995) (S03E27)

Vlastně jen klasický díl plný vzpomínek - scén z první, druhé i třetí řady, kde se dávala naše dvojka dohromady. 2,5* ()

V šťastí i v nešťastí I (1995) (S03E28)

Mě návštěva z Bostonu prostě baví (i když se většina z ní chová na pěst). A škoda, že nebylo víc Hanka "na lovu" myslím, že Marjorie bude odjíždět spokojená. ;) ;) Žlutýho chlupa si mohli odpustit, nechceme drama, chceme veselici! ()

V šťastí i v nešťastí II (1995) (S03E29)

Custer bez sebereflexe. Sully bez obleku přivádějící tchyni k infarktu (ale hladce oholen!!). Doktorka jako princezna. A dojemný příchod svědka. Hezký díl. Asi jsem se zamilovala do Tančícího oblaka. :D Akorát ty techtle mechtle s Hankem mi tam chyběly!! Aspoň že Sully se dočkal. :D Bůh žehnej roletám! - __ - ()