Doktorka Quinnová

• Česko Doktorka Quinnová (viac)
Dráma / Rodinný / Western
USA, (1993–1998), 114 h 7 min (Minutáž: 43–90 min)

Tvorcovia:

Beth Sullivan

Jane Seymour, Joe Lando, Shawn Toovey, Chad Allen, Orson Bean, Erika Flores, William Shockley, Geoffrey Lower, Barbara Babcock, Jessica Bowman, Larry Sellers (viac)

Príbeh začína v roku 1867 v zámožnej a váženej rodine lekára Josefa Quinna. Hlavnú postavu seriálu dcéru Josefa Quinna, mladú lekárku Michaelu stvárňuje britská herečka Jane Seymour. Josef Quinn umiera a jeho dcéra lekárka Mike ako ju prezýval si podáva inzerát v novinách pretože si chce otvoriť vlastnú lekársku prax. Dostáva odpoveď z jedného malého mesta na divokom západe, ktoré sa volá Colorado Springs a ihneď sa vydáva na dlhú cestu. Po príchode do Colorada jej pomáhajú s adaptáciou do nového prostredia priateľ čejenov Byron Sully (Joe Lando), ktorý po smrti svojej manželky a dieťaťa žije s indiánmi a pôrodná asistentka Charlotte Cooperová (Diane Ladd). Charlotte Cooperovú nečakane uštipne štrkáč a na smrteľnej posteľi požiada mladú lekárku Michaelu aby sa postarala o jej tri deti Matthewa (Chad Allen), Colleen (Erika Flores) a Briana (Shawn Toovey). (RTVS)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (76)

Season 1 (1993) (S01)

První řada je fajn. Za hodně slabé díly považuju dva. Doktorka Quinnová je odpočinkový seriál s nějakým tím morálním ponaučením, první řada vznikala v roce 1993 a proto je dobré to tak brát. Přecházet detaily, které nedávají smysl, zavřít oko nad operacemi a šitím třemi stehy a podobně. Najít si v tom to svoje, co člověka baví. Nejvíc mě bavily díly, který byly spíš jednoduchý, uvnitř městečka a o osobních vztazích v něm. Třeba díl s doktorčinou matkou, díl kdy měla doktorka narozeniny a ty díly, kde hledala nové domovy dětem. ()

Doktorka Quinnová (1993) (S01E01)

1. část Padla na mě nostalgie. Jako spousta dalších jsem jako děcko doktorku Quinnovou sledovala a měla jsem ten seriál fakt ráda. Vím jistě, že jsem měla krátké období, kdy jsem milovala Sullyho a taky, což se mi hůř přiznává, se mi líbil Hank! :D Koukám na první díl a líbí se mi, i když se role pak dost přeobsadí a taky si musím připomínat, že je to z roku 1993, třeba scéna s porodem mi přišla k pousmání. Taky si říkám, že je trochu škoda, že se Charlotte nezdržela víc dílů. Sumasumárum bych řekla, že je to zdařilý pilot, který zaujme a popostrčí ke sledování dalších dílů. 2. část "Doktorka Majký" má srdce anděla a nervy ze železa. Tak nevděčný děcka aby jeden pohledal. A Sully je frajer, to víme všici, ne? Druhou část najdete v tv programu označenou jako druhý díl první řady, takže možná budete jako já zmatení, že v něm není žádná epidemie, ale ztratí se v ní uraženej Brian. Stejně tak jsou v ní pořád jiní herci. Ono tento dvojdíl má být pilot a měl by být podle všeho označen jako nula. No nic. Konec... Vánoce! U mě za 5*. :D ()

Epidémia (1993) (S01E02)

Děti zase jednou ukazují, jak jsou vděčný, že se o ně někdo stará. Úplně jsem si vzpomněla, jak mi přišla Colleen kdysi protivná, díky dabérce i pěkně uječená. Máme tu i změnu herců, takže Loren, Jake, Robert E. Vypukla nám chřipka a borec Jake se ji rozhodne léčit pouštěním žilou, taky se nám tu objevuje slečna Olive, jako spousta dalších postav sympatie sama. ;) ()

Návšteva (1993) (S01E03)

Stará paní Quinnová mě vážně bavila. Protivnost dětí byla na minimu. Scény s Robertem E. nejlepší - když si začal broukat při očekávání bolesti, protože tak to vždy dělal; když mluvil o dětech, které v jeho životě už nejsou. 4,5* ()

Zákon (1993) (S01E04)

Slečna Olive, v prvním díle drsná jak šmirgl papír, teď drží hubu a krok a Loren, Jake a Hank baží po krvi. Díl, který řeší mraky přistěhovalců, kteří nemají co do pusy. Hvězdným hostem je Johnny Cash. A nevím, jestli jsem to měla někde vzadu v hlavě, ale přísahám, že mě napadl Byron! ()

Uzdravenie (1993) (S01E05)

"Někdy transfuze pomůže a někdy ne. Nevíme proč." Krevní skupiny jsou ještě velká neznámá. Colleen většinu dílu opět fňuká, ale tentokrát se dá velmi lehce pochopit. Občas je těžké vybočovat z davu, zvlášť když jste teenager a ještě se hledáte. ()

Otec (1993) (S01E06)

Přijde mi velká škoda, že pro roli Ethana Coopera nevybrali herce, u kterého by to, spolu s Jane Seymour, fakt jiskřilo. Ona se snažila, fakt. Pohled sem, pohled tam, takže jsme všichni pochopili, že se jí Cooper líbí, ale ta chemie, abych tomu i uvěřila, tam nebyla. Jinak slečna Olive... minulý díl objímačka a kecy o tom, jak si bude doktorky vážit a v tomto díle ji sejme při první příležitosti. ()

Závadná voda (1993) (S01E07)

Zatímco doktorka Quinnová a Sully si v soukromí užívají erotické pnutí (až z toho začne kmitat obočí nejedné hospodyňky), v patách se jim vydává hvězdná záchranná výprava v podání Jacka, Hanka, Lorena a Horáce a ta mě fakt bavila. 3,5* ()

Veľká americká medicínska show (1993) (S01E08)

Jasně. Doktorka Quinnová je odpočinkový seriál, to je prostě fakt. Ale i tak upozorňuje na vážná témata, tady máme trauma a vykořenění (ať už je zpracování jakékoli). Jinak být Horácem, tak bych apelovala na to, že Hank před svědkama řekl, ať si Myru nechá! Tak. (ale ty slzy v očích!) ()

Kovbojova uspávanka (1993) (S01E09)

Celou dobu jsem doufala, že někdo nakope těm dvěma "milým" manželům zadky. Díl mě příjemně překvapil. Osobně mám radši tyhle díly, které se zaměřují spíš na jednotlivé postavy městečka a vztahy. ()

Cváľajúci duch (1993) (S01E10)

Za mě zatím asi nejslabší díl. Je o lidské debilitě, nelidskosti, chcete-li. To, jak jeden člověk dokáže jiného zabít jak psa, jen proto, že má jinou barvu kůže. Sully a jeho indispozice a prakticky zázračné uzdravení a šup na koně... no i na doktorku Majký mi to prostě tentokrát přišlo moc. A závěr sice tak nějak očekávaný, ale... 2,5* ()

Zajatec (1993) (S01E11)

Na tyto díly se kouká o něco hůř. Hnusák Žlutej vlas zasahuje a člověk se akorát naštve. Tyto události měl nejspíš vyvážit taneční večírek slečny Olive... no bez Žluťáka by to bylo lepší. ;) ()

Narodeniny (1993) (S01E12)

I přes Jakeovo pochlastávání jsem se u tohoto dílu fakt bavila. :-) ,,Já vím, co se tu o mě povídá! Že jsem stará panna." - ,,Nikdo neříká, že jsi panna, mami!" Pátá * je za konec. Ten Sully se nezdá! ;) ()

Skúška dospelosti (1993) (S01E13)

Za mě zase jeden ze slabších dílů. Do popředí se nám dostává Matthew, který se nám už nějaký ten díl rozčiluje, když mu někdo naznačí, že ještě není dost chlap. Rozhodne se vzít věci do vlastních rukou a narazí na představy doktorky Majký. Na tomto díle mi přijde fajn, že je tu ukázaná i jiná stránka doktorky, ne úplně pěkná... i když lehce pochopitelná. 2,5* ()

Hrdinovia (1993) (S01E14)

Romantička Colleen, inspirovaná novinovým sloupkem, napíše svýmu vyvolenýmu dopis, aby ji zachránil, páč takhle to přece chodí. Děsně naivní linka, ale pamatuju si, že jsem dokázala být taky tak (dnes už pro mě směšně) naivní, i když ne tak blbá, aby mě to ohrozilo na životě. :-) Hankova "omluva" ukazuje, jak roztomilej umí být, když se zrovna nechová jako kupa smradlavýho hnoje! BTW: Teď si čtu ten obsah, co jsem sem poslala a člověk si to po sobě může číst tisíckrát, stejně tam naseká chyb... no ale tady jsem se u té věty s Hankem fakt zasmála. ()

Operácia (1993) (S01E15)

Hmm doktorka Quinnová už fušuje i do neurochirurgie. Respekt! Kdo by byl řekl, že budu přikyvovat slečně Olive! I když ani jedna strana k sobě nebyla spravedlivá. Brian sice celej život žije v divočině, ale najednou ho napadne, že by si mohl skočit placáka ze stromu. Tvl... ()

Tajomstvo (1993) (S01E16)

Jo, v kostele se pomodlit, ale jinak... neskutečný pokrytectví. A nebudu lhát! Řvala jsem spolu s Hankem. Potěšil prcek Joseph Gordon-Levitt! ()

Portréty (1993) (S01E17)

Celkem hezký konec první řady. S fotografiemi to byl fajn nápad. :-) ()

Season 2 (1993) (S02)

Druhá série je za mě zbytečně dlouhá. Díly jsou spíš průměrné. Oceňuji ale tematické díly - Halloween, Díkůvzdání, Vánoce... to mám ráda. Za pozornost rozhodně stojí šestý a sedmý díl z Bostonu, bylo to příjemné vytržení ze zažitého prostředí Colorado Springs. Trochu jiný, rozhodně více vážný než ostatní, je dvacátý díl Bludný kruh. Za mě jeden z nejlepších v rámci první a druhé řady. Taky je zde konečně "pořádný" díl, který se týká indiánů a bojů mezi nimi, usedlíky a armádou (22 a zejména 23). Poslední dva díly jsou řádná červená knihovna. :-) ()

Dostihy (1993) (S02E01)

První díl druhé série začíná průměrně a průhledně. :-) ()