Doktorka Quinnová

• Česko Doktorka Quinnová (viac)
Dráma / Rodinný / Western
USA, (1993–1998), 114 h 7 min (Minutáž: 43–90 min)

Tvorcovia:

Beth Sullivan

Jane Seymour, Joe Lando, Shawn Toovey, Chad Allen, Orson Bean, Erika Flores, William Shockley, Geoffrey Lower, Barbara Babcock, Jessica Bowman, Larry Sellers (viac)

Príbeh začína v roku 1867 v zámožnej a váženej rodine lekára Josefa Quinna. Hlavnú postavu seriálu dcéru Josefa Quinna, mladú lekárku Michaelu stvárňuje britská herečka Jane Seymour. Josef Quinn umiera a jeho dcéra lekárka Mike ako ju prezýval si podáva inzerát v novinách pretože si chce otvoriť vlastnú lekársku prax. Dostáva odpoveď z jedného malého mesta na divokom západe, ktoré sa volá Colorado Springs a ihneď sa vydáva na dlhú cestu. Po príchode do Colorada jej pomáhajú s adaptáciou do nového prostredia priateľ čejenov Byron Sully (Joe Lando), ktorý po smrti svojej manželky a dieťaťa žije s indiánmi a pôrodná asistentka Charlotte Cooperová (Diane Ladd). Charlotte Cooperovú nečakane uštipne štrkáč a na smrteľnej posteľi požiada mladú lekárku Michaelu aby sa postarala o jej tri deti Matthewa (Chad Allen), Colleen (Erika Flores) a Briana (Shawn Toovey). (RTVS)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (76)

Únos I (1994) (S02E22)

Doktorka Quinnová chce měřit všem stejným metrem, což je velmi dospělé a ušlechtilé, ale trochu zapomíná, že svět stejným metrem neměří. Každopádně je dobře, že ukazují, že i indiáni umí taky vědomě ublížit nevinným, ať už si to odůvodňují jakkoli. Každopádně hnusák Žlutej vlas je zpět. ()

Únos II (1994) (S02E23)

A aby to bylo pěkně vyvážený, máme tu k Žlutýmu chlupovi na druhé straně barikády Jednoočko. Kdyby se to točilo dnes, tak bych se vsadila, že doktorka při tom všem stihne přijít o věneček. Se Sullym samozřejmě! Napínavý jak guma v trenclích a poslední Mohykán hard. ()

Voľby (1994) (S02E24)

Doktorka se snaží získat post starosty města, Sully se jí snaží vysvětlit, že kumulace funkcí není nejlepší nápad. Začíná špinavá kampaň. ;) Krásný bylo, s jakou pýchou a radostí šel volit Robert E., kontrast k tomu, jak mnohdy se svými volebními hlasy zacházíme teď my v 21. století. ()

Mesiačan (1994) (S02E25)

Hank miluje po svým. A takhle nikdo být milován nechce. A žárlivá Colleen, žárlivý Horác... co k tomu říct. ()

Návrat (1994) (S02E26)

Vzhledem k medailonku hned na začátku asi tušíme, kam to povede. Tak tomu já říkám zvrat hodný červené knihovny! Fíha! ()

Nové zásnuby (1994) (S02E27)

Zatímco Myra a Horác řeší milostné trable, doktorka zase jestli ten či onen. Nezávidím jí to fakt ne a Sully, ač i on má dost blbou pozici, k ní podle mě nebyl zpočátku úplně spravedlivej. Jestlipak by byl tak chytrej, kdyby se namísto Davida objevila jeho žena. Všechna romantická srdce! Rozechvějte se! Cynici a zarputilí realisté, zavřete oči. 2,5* ()

Season 3 (1994) (S03)

Třetí série je za mě zbytečně dlouhá, plná průměrných dílů. Mezi nejzajímavější pro mě patří ty tematické (mám to ráda) i když popravdě žádný velký pecky to nejsou. Potom samozřejmě sedmý a osmý z Washingtonu (Boston ve druhé řadě byl podle mě lepší i když méně akční), pátý díl o cenzuře, díly Washita (hlavně druhý) a pak závěrečné dva díly pro všechny romantické duše, které se konečně dočkaly. Dočkáme se tu i výměny herečky v roli Colleen a to překvapivě uprostřed řady (původní herečka se pak vrací ještě v jednom díle - Jablko sváru/ Bone of Contention). ()

Vlak (1994) (S03E01)

Přijde mi škoda, že se Peter nezdržel dýl. Rozhodně by to ty coloradský zpátečníky ozvláštnilo. ()

Otcovia a synovia (1994) (S03E02)

Spíš odlehčenější díl. Brianova nastupující puberta, Lorenova druhá míza (dnes by si koupil sporťák) a kanadské vtípky mezi Jakem a Hankem. ()

Na dobytčom chodníku I (1994) (S03E03)

Člověk ví, že se zákonitě musí něco stát (o čem by to bylo), nicméně věřte, že kromě bloudění se v této první části stane vlastně prd. Teda pardon, problémovej Brian se o nějaký to vzrůšo samozřejmě postará. ()

Na dobytčom chodníku II (1994) (S03E04)

Dalo by to z toho vytřískat víc, ale... no prostě se nevytřískalo. Pokračují třenice mezi Mattem a Sullym, Brian je zas problémovej, potkalo se pár indiánů... no prostě tak, jako každej den. ()

Knižnica (1994) (S03E05)

Analfabet závidí ostatním, že umí číst. Poťapanej pánbíčkář káže svou morálku. Sully čte prasárničky a já jsem se u tohoto dílu opět tak nas*ala... moje nervy. ()

Veselý Halloween (1994) (S03E06)

Je to hallooweenský díl, takže pohádky povoleny. :D Obyvatelé městečka jako vždy na ránu přímo mezi voči (tvl vemte už tomu tupcovi Jakeovi post starosty). Slídící práskačka Dorothy. ,,Michaelo? Jste tady?" Tvl, když neodpovídá, tak asi ne... Jo jo, už pár dílů vím, proč jsem ji kdysi FAKT neměla ráda. ()

Washingtonská aféra I (1994) (S03E07)

Tak v této řadě nemáme Boston, ale Washington. Nakonec proč ne, i když Boston u mě teda vede. ()

Washingtonská aféra II (1994) (S03E08)

Doktorka Quinnová v pomalu akčním díle. Jen škoda, že padouchy známe, kdyby jsme je odhalovali společně s postavami, věřím, že by to bylo zábavnější. 3,5* ()

Finančné problémy (1994) (S03E09)

Doktorka Quinnová má samozřejmě pravdu. Nicméně lhaní taky není cesta, že jo. A Sully je tvrdá hlava stejně jako ona. Myrino půlnoční prospěvování bylo vtipný. :-) ()

Vďakyvzdanie (1994) (S03E10)

Možná kdyby se poťapaná Ruth modlila víc VÍC!!, tak by v takový kaši nebyli. ;) V tomto díle je mladičká Kristin Davis, drsná jak šmirgl papír a Johny Cash nám hezky zazpívá Thanksgiving Prayer. Btw: Minule jsem netušila, že herečka, co hraje Ruth, je fakt jeho paní. ()

Dámsky večer I (1994) (S03E11)

Dorothy řeší to, co nikdo řešit nechce a Jake a Loren se snaží dostat k pití zadarmo. Pravda je, že mě jejich strojení a příchod do baru pobavilo. Za to ta 4*. ()

Dámsky večer II (1994) (S03E12)

Jak se můžou takovýmu bídákovi dvořit hned dva chlapi. Colleen nám ve finále trochu... nevím. ()

Prvé Vianoce (1994) (S03E13)

Do města přijíždí židovský obchodník a tak drsné trojce nezbývá nic jiného, než zasednout a vymýšlet debiloviny. Teda Hank se nám tu krotí, protože má levnou whisky a vzpomínku. A já vám přísahám, že kdyby byl seriál teprve v procesu, tak v tom roce 94 napíšu petici za vypuzení Jakea ze seriálu. Budu se opakovat, ale to je odporná postava. ()