Doktorka Quinnová

• Česko Doktorka Quinnová (viac)
Dráma / Rodinný / Western
USA, (1993–1998), 114 h 7 min (Minutáž: 43–90 min)

Tvorcovia:

Beth Sullivan

Jane Seymour, Joe Lando, Shawn Toovey, Chad Allen, Orson Bean, Erika Flores, William Shockley, Geoffrey Lower, Barbara Babcock, Jessica Bowman, Larry Sellers (viac)

Príbeh začína v roku 1867 v zámožnej a váženej rodine lekára Josefa Quinna. Hlavnú postavu seriálu dcéru Josefa Quinna, mladú lekárku Michaelu stvárňuje britská herečka Jane Seymour. Josef Quinn umiera a jeho dcéra lekárka Mike ako ju prezýval si podáva inzerát v novinách pretože si chce otvoriť vlastnú lekársku prax. Dostáva odpoveď z jedného malého mesta na divokom západe, ktoré sa volá Colorado Springs a ihneď sa vydáva na dlhú cestu. Po príchode do Colorada jej pomáhajú s adaptáciou do nového prostredia priateľ čejenov Byron Sully (Joe Lando), ktorý po smrti svojej manželky a dieťaťa žije s indiánmi a pôrodná asistentka Charlotte Cooperová (Diane Ladd). Charlotte Cooperovú nečakane uštipne štrkáč a na smrteľnej posteľi požiada mladú lekárku Michaelu aby sa postarala o jej tri deti Matthewa (Chad Allen), Colleen (Erika Flores) a Briana (Shawn Toovey). (RTVS)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (76)

Útočisko (1993) (S02E02)

Na scénu nám přichází Dorothy a celý díl se díky ní a Sněhuli stane takovým výkřikem za práva žen. A to nemyslím špatně. A kam zmizela slečna Olive? Aspoň malý vysvětlení by se šiklo. ()

Sviatok zosnulých (1993) (S02E03)

Tematické díly! To já můžu. A u toho halloweenského mi trocha duchařiny vůbec neva, i když bych si to tu představovala asi krapet jinak, než takhle "natvrdo". SPOILER!! Abagail Sully v podání Megan Gallivan byla fakt krásná. ()

Incident (1993) (S02E04)

Tvl... poslední dva díly jsem si říkala, proč jsem kdysi, když jsem se na ten seriál dívala, neměla Dorothy ráda. No teď už to vím! Tenhle díl, tohle nadřazování se na základě rasy, mi dral nervy. Člověk si ty postavy z města svým způsobem oblíbí, ale stejně pak vždycky dojde na to, že jsou to jen pokrytečtí blbci. A Jake? To je hrozný lejno na podrážce! ()

Duchovná spása (1993) (S02E05)

,,Já přece věřím v Boha reverende. Mám dost důvodů nevěřit, ale věřím..." Jo, to klobouk dolů Roberte E. Bože... to je zase téma, při kterým se mi otevírá kudla v kapse. Ať už je to linka s poťapanou Ruth, nebo Roberta E. a Grace. ,,Musíš mít pevnější víru, věř více, bratře!! Víc!" - ,,Ne, pořád nic neslyším." ()

Kam patríme (1993) (S02E06)

Pamatuju si, že když jsem se na Doktorku Quinnovou dívala kdysi, tak mi tyhle díly z Bostonu přišly super. Vytržení z Colorado Springs, jiný prostředí. I teď je to fajn! Akorát si nepamatuju, jestli z doktora nakonec udělají blba, nebo ne. Ale mám takový podezření, že tehdy ještě jasně frčelo, že jo. ;) Taky mi přijde škoda, že Elizabeth Quinnovou si už nezahrála Jane Wyman, která mi v té roli přišla skvělá. ()

Volanie srdca (1993) (S02E07)

10 z 10 za to, že z Williama neudělali blba jen proto, aby ho odklidili z cesty. Sully je borec a držák! Já bych se otočila na patě mnohem dřív. A dělat ze sebe blbku, jakože nevím, proč přijel a proč tam hrál všechno to divadýlko... Michaelo Michaelo, máš na víc! No... ale stejně při scéně ve vlaku moje srdce zaplesalo, ne že ne. ()

Vďakyvzdanie (1993) (S02E08)

Jakea flákat po čuni a kopat do zadku po zbytek života. To je fakt protivná, hloupá postava! A zbytek drsné trojky taky. Majký se nám začíná cukat a jde vidět, že by si Sullyho nejradši trochu (víc) přizpůsobila, ale dát hudlana... couvá nám holka, couvá. Popravdě jsem čekala poněkud pohodovější díl, když už máme to Díkůvzdání, ale to jsme si asi vybrali v Bostonu. ;) 3,5* ()

Najlepšia priateľka (1993) (S02E09)

Colleen sice měla jít hned s pravdou ven, ale asi si všichni umíme představit, že to není tak jednoduchý. Doktorka mi už trochu leze krkem, ale na druhou stranu je fajn, že i ona má svoje obavy a ukazuje i ty nehezký stránky svý osobnosti. To tu postavu dost polidšťuje. ()

Sullyho obeť (1993) (S02E10)

Pro mě nejslabší díl druhé řady. Moc mě nezaujal. 2,5* ()

Vianočný príbeh (1993) (S02E11)

Vánoce! Ale jo... velká inspirace vánoční koledou a i když jsem zpočátku byla skeptická, bylo to moc hezký.  Brian dvě je fešák. ()

Štrajkokaz (1994) (S02E12)

Matthew a Ingrid už se nemůžou dočkat, až budou ve svým, pod jednou peřinou. Kdo by se jim divil. A tak se Matt nezachová úplně správně... no, ok, morální ponaučení máme, ale mě to moc nebavilo. 2,5* ()

Dar (1994) (S02E13)

,,Právě jsme se rozhodli! Žádný děvky na slavnosti." - ,,Myra je moje snoubenka! Tak se podle toho chovejte." - ,,No jo... tak jo. Zasnoubený děvky na slavnost směj." ()

Cirkus (1994) (S02E14)

Kolik talentu v sobě doktorka nemá! Sullymu bych tu sílu v rukách ještě věřila. ()

Iná žena (1994) (S02E15)

Sully se nám trochu zamotává do dobroty svého srdce. ;) A práskač Brian má žně! :D Doktorka je sice chladná jak led, bojí se svých citů, ale žárlit se nebojí. V dnešním díle jsem si uvědomila, že nejen doktorka, ale i Dorothy je dost feministická postava. A já si teda pamatuju, že skončí s někým úplně jiným... nebo ne? Tuhle dvojku si nepamatuju. Každopádně víc ¨milostného života Dorothy! :D Furt si říkám, proč ji mám zafixovanou jako postavu, kterou moc nemusím... ()

Vlak so sirotami (1994) (S02E16)

Tak jsme pořešili a vlastně nepořešili sirotky. Vztah nevztah naší milé Majký a Sullyho už se začíná zajídat. A z Hanka mi tu bylo upřímně na blití. ()

Byvolí vojaci (1994) (S02E17)

O Buffalo Soldiers jsem nikdy neslyšela, tak bylo zajímavé si o nich něco dohledat. Konec mi přišel až moc pohádkový, a to i na doktorku Quinnovou. ()

Šťastie v hre (1994) (S02E18)

Matthew naiva věří, že ho chlap učí hrát karty z dobroty srdce. A doktorka dostává kartáč za to, že se "uměla narodit". ()

Život a smrť (1994) (S02E19)

Colleen a PTSD. Dorothy a slepá mateřská láska. ()

Bludný kruh (1994) (S02E20)

Tvl... KKK. Pokud vás tohle téma zajímá, dejte si knihu Ku-Klux-Klan: Tady bydlí láska. Víte, že KKK ještě existuje? Ano, je rok 2022! Jinak co se týče seriálu a obyvatel městečka... drsná trojka opět nezklame. Hnus. A Dorothy? Bože to je kráva nebeská. Je dobře, že tentokrát to nechodí okolo horký kaše, ale je to ukázáno na konkrétním osudu, ne jak u indiánů, kde se ty zvěrstva schovávají za jednoduchými zprávami o tom, co se stalo. I když je to pořád natočeno v kulisách rodinného seriálu. Silnej, hroznej a důležitej díl. ()