Undercover

• Holandsko Undercover (viac)
Belgicko / Holandsko / Nemecko, (2019–2022), 23 h 12 min (Minutáž: 46–55 min)

Tom Waes, Anna Drijver, Frank Lammers, Elise Schaap, Raymond Thiry, Kris Cuppens, Huub Smit, Lieke van den Broek, Kevin Janssens, Rubén Ochandiano (viac)

Tajní agenti v jednom karavanovém kempu předstírají, že jsou pár, aby pronikli do aktivit narkobarona, který tam tráví víkendy. Podle skutečných událostí. (Netflix)

KosiR_ksr

Docela mě zaujal film Ferry z roku 2021, který byl později natočený, ale dějově předchází první sérii. Rozhodl jsem se proto dát šanci seriálu a ten se mi zpočátku zdál zajímavý a napínavý. Po pár dílech jsem ale dostal pocit, že se zbytečně opakuje, vleče a stává se nepříliš logickou honičkou na kriminálníka, kterého se tajný agent snaží za každou cenu přesvědčit, aby spáchal nějaký zločin, za který by jej mohli zatknout. 60% ()

bearmeedek

Pro mě překvapení. Zajímavé je už umístění děje, kde drogový boss bydlí v kempu. První dva díly jsou právě takovou prohlídkou kempu a jeho "obyvatel", zajímá to, ale je to na 60%. Potom už jsem měl dojem, že každý další díl je o něco lepší a zajímavější. Nikdo z účastníků si nemůže být jistý, v kterou minutu se právě na něj něco provalí a z děje se stává soubor miniaturních překvapení. A i to napětí je takové zvláštní. Žádné temné a mrazivé, ale pozvolné, jako že pořád něco visí ve vzduchu. Dalším plusem je země vzniku filmu. Ani Amerika, ani Španělsko, žádný "výtečně" chladný sever (ha ha), dokonce ani Polsko. Tato kombinace dodala filmu dost záživný kabát. No a za zmínku stojí i kvalita všech hlavních postav, minimálně ústřední čtveřice. Úspěch seriálu byl takový, že se už pracuje na druhé řadě. Jednička je podle skutečných událostí, tak uvidíme, co vymyslí do dvojky. Za mě tak 85 - 90%. DRUHÁ řada - vymyšlena trochu uměle, ale jako celek dobrých 80%. Třetí sérka kupodivu, a zároveň k mé radosti, dokázala vystavět kvalitní děj. Po druhé sérii to moc na nějaké pokračování nevypadalo, ale tohle naopak slibuje ustálenou záležitost. Bob a Ferry. Úhlavní nepřátele ze dvou prvních řad. A tady se podařil vynikající tah - oba dva začnou pod tlakem nedobrých okolností spolupracovat a pracovat v utajení pro policii. I když ... Ferry má vždycky nějak navrch. A zároveň postava Ferryho je stále neuvěřitelně osobitá. Zábavné jsou komunikace Boba a Ferryho při jejich spolupráci. Ale hlavní je napětí a malá překvápka a to opravdu funguje. Akorát nechápu, že se na Undercover dívá tak málo lidí??? ()

netahlo

Strasne moc to chtelo byt belgicky Narcos, ale Evropa je holt Evropa. Kdyz vidim na pozadi schuzky mafianu se zkorumpovanym poldou les odpornych vetrnych elektraren, tak jde veskera atmosfera do prdele. K tomu vrcholne nesympaticke zenske postavy. Ferry a Bob byli OK, dalo se na to v klidu koukat, ale urcite nic, co bych musel nekdy videt znova. Nicmene mozna druhou serii zkusim ... ()

ER

Je to taková zábava vidět narkobarona v kempu a skoro pořád v teplácích, i když vlastní vilu s možná 20 pokoji. A s tímhle rozporem se vcelku hodně peru. Nakonec sami tvůrci upozorňují, že jde o fikci, která se pouze inspirovala děním v rámci drogového případu. Co se dramatizace týče, není tu co podstatného vytknout, vše má hlavu a patu. Od 3.epizody začne atmosféra houstnout, přibude nějaké mrtvolka, ale vše se drží v reáliích uvěřitelnosti. Jen tempo je vláčné. ()

yvona

První série bezvadná, druhá ještě šla, ale poslední ve stylu telenovely - to už bylo moc. Proto ji nezohledňuji v celkovém hodnocení, jen by to uškodilo a to nechci. Bavila jsem se výborně. První série je herecky i scénáristicky naprosto vypiplaná a dokonalá.  Výkony Toma Waese, Franca Lammerse, roztomilé Elise Schaap byly dokonalé. Nicméně mě nejvíc pobavil v malé roli Alexej Manvelov. Turci mě naopak velmi otrávili. Oceňuji fakt, že přestože muselo být zakomponováno téma lesbo, ušetřili nás tvůrci postelové scény nechutné tlusté černošky s Daniellou. ()