Konečná konfrontace v domovském světě syntetiků, Coppeliu, postaví Picarda a jeho tým proti Romulanům i proti syntetikům, kteří se snaží chránit svou existenci za každou cenu. (Prime Video)

p.a.douch

To je hrozný peklo, spousta patetických keců, Picard je snad retardovanej. Romulani se chovaj jako banda trotlů. Když jsem viděl Rikera, tak být v kůži Romulanů trefí mně šlak smíchy. Tenhle seriál je pro mě obrovský zklamání. Líbí se mi ty slinty zastánců o zabedněncích a zpátečnících a o nepochopení ducha seriálu. Tenhle seriál má z ducha starý seriálů jen velmi malou špetku. Průšvih je že vlajku Star Treku nese seriál, který byl myšlen jako velmi odlehčená kopie. ()

sepp

Spoiler alert!... Jako k poslednímu dílu, který není zas tak špatný, ačkoli to všechno kolem Data už je docela omšelé... A Picard v golemovi... no, dejme tomu. Ale samozřejmě nejde se nevyjádřit k té finální scéně a interakci mezi Sedmou a Raffi - všichni správně tušíme, co je naznačováno, což prosím, ať si mají vztah. Co mě ale irituje, že se tenhle vztah objevuje zničehonic, bez jakéhokoliv předešlého byť jen náznaku. To je neuvěřitelná lenost ze strany tvůrců a je vidět, že si prostě jen chtěli/museli odškrtnout povinnou položku. ()

Martrix

Jestliže všichni víme, že bude druhá řada, která bude mít v názvu jméno hlavního hrdiny...dá se předpokládat, že v poslední epizodě řady první, nejspíš brka nenatáhne. A tak sledujeme ždímání emocí a přemýšlíme, jak to scénárista zaonačí. Nu...tohle není spoiler, ale prostá logika. Přestože se tedy loučení nekonalo, došlo na moc sympatické poděkování Picardově přátelům v podobě Willa a Data. A co na tom, že celé to finále nakonec vyznělo jen jako záminka pro toto setkání? Co na tom, že se z romulanské flotily stalo směšné křoví, které zastavilo pár kytek, neuvěřitelná liknavost admirálky a demence scénáristy, který nechal stát stovky lodí v hejnu, místo aby se rozptýlily a malou základničku na planetě smázly jedním výstřelem. Ano...bylo to pitomé a díky tomu, že jsem dnes viděl první epizodu třetího Westworldu, tak i směšné. Jenže...tohle není jen o hlavě. Celá replika Willa...to bylo rozloučení, poděkování a zároveň i vzkaz...ještě pořád tady pro vás jsme. Jeden z nejhezčích momentů Star Treku. A i když mi bylo z té pokrytecké homofilie scénáristů na zvracení (propletené prsty Sedmé a Ruffi...to jakože se z Ruffi najednou stala lesba? ...druhý den, po vyznání lásky Picardovi?? WTF?! ), rád se podívám na druhou řadu. ()

sirien odpad!

útok 2000+ bitevních lodí proti planetě s osídlením pár desítek androidů je zastaven pár vesmírnejma kontaktníma kytičkama a lodí co se zdánlivě super-roznásobí pomocí Doctor-Who style sonického šroubováku. A pak soutěž o to jestli na plátno rozkopírujou víc CGI lodiček, než kdo dřív! Jen staticky do záběru, samozřejmě, žádná slušná bitva (Orville spoilers) se přirozeně nekoná. Zato máme Marvel Sky-beam a Marvel Sky-portal a Avengers style mecha-chapadla skrz! Nechápu jak a hlavně PROČ sem tu sračku dokoukal až sem, ale z toho co se Star trekem udělali mi je na blití. Ou, btw. - ta borgská krychle byla v celym příběhu dokonale zbytečná. A nejlacinější a nejohranější filosofie o smyslu života a smrti na závěr - těsně předtim než představěj imortality transhumanistickou technologii, lol. Že tohle má mít druhou sérii je fakt smutný. ()

Dimo

Finále není vůbec epicky akční, protože tu je akce leda tak diplomaticky ukecaná. Vývoj je celkem bez překvapení, očekávaný, jak nalinkovaný. Nicméně stejně jako v případě některých předchozích dílů, všechno přebije nostalgie. Část věnovaná Datovi je opravdu dojímavá a některé nápady (kytky) jsou fakt originální, ale většině (zamýšlených) dramatických částí prostě chybí drive. Kdybych ale řekl, že se netěším na pokračování, kecal bych. ()

MasterD

První série a zejména finále je jako pohádka Patricku Stewartovi do končícího důchodu. A na tom není vůbec nic špatného. 75% PS: Ve skutečnosti má herec necelých 80 let a nikoli jako Picard 94 :) ()

RedRose

Ta vesmírná bitva by se mi asi i líbila, ale tady to vyřešili po Star Trekovsku... Nebylo to epické a ani dech beroucí, ale bylo to moc fajn! Cele to stojí a padá s nostalgií na starý Star Trek (hlavně tedy ST:TNG (a se Sedmou i VOY)) a to se tady povedlo na výbornou. Pokud bych Star Treky neznal, nebo neviděl, určitě bych to považoval za slátaninu, protože bych to jednoduše nepochopil, ale Star Trek znám a jsem s tímto nad míru spokojen. Mnohem víc, než s ST:DIS a těším se na druhou sérii. ()

RobinPM100

První dva díly top, poslední dva díly top, to mezitim nízko nákladovej shit. To nejlepší si nechali na začátek a na konec. Picardovo engage nikdy neomrzí :-) Jediná mírná kritika byla, že - spoiler - děj byl obšlehnutej Mass effect, jakože ve vesmíru číhaj super vyspělý syntetici lačnící vyhladit vše živé, ale jinak very cool. ()

Spielbergo

Pokud si přečtete komentáře těch pár jedinců, kteří dávají odpad, pochopíte, že jsou to bez výjimky lidé, kteří nikdy nepochopili o čem Star Trek je a o nějakém jeho poselství ani nemá smysl se jim zmiňovat. Jsou to lidé nemající k filozofii Star Treku absolutně žádný vztah. Jsou to lidé bez fantazie. Lidé, kteří nevnímají svět kolem sebe, ani fakt, že Star Trek tento svět vždy zrcadlil a pokoušel se nabízet řešení. Ta řešení vždy byla kontroverzní a natolik novátorská, že se mnohým nelíbila, ale vždy je historie nakonec dohonila. První Rus na můstku... První polibek bělocha a černošky... První Klingon ve Flotile... První černý kapitán... První Fereng ve Flotile... První žena kapitánka... První homosexuální vztah... První technologická singularita... Dějiny se naštěstí neřídí podle zakomplexovaných břídilů. Ti (naštěstí vždy pouze dočasně) jen ztěžují práci těm s fantazií a nikdy si už na ně nikdo nevzpomene. Na závěr - ANO, dopadlo to jak jsem očekával, ale mé případné obavy byly v tomto případě neopodstatněné. Nádherné zakončení a definitivní uzavření příběhů Nové generace. A kdo ve druhé polovině epizody neuronil slzu, nemá srdce. ()

lu.ger

masakr! 6 hvězd, opravdu to nej na konec! jen mi tam trošku překvapila sedmá s rafii - to jako držení za ruce mělo nějaký lesbický podtext nebo jen spřízněné duše... proč ne, ale... ted teprv ten picard jako celek dával smysl ve všech dílech... tak chvíli pauza a hurá to zhlídnout celé znovu... servírujte s02, prosím :) ()

Paajiik

Závěr série jsem si nadprůměrně užil, velká nálož vesmírné zábavy, obrovské flotily lodí a využití zajímavých charakterů. V STP i STD mají nepřehlédnutelnou roli tvrdé asijské "královny" ve středním věku, jejichž výkon s pokrovou tváří je úžasný a patří za mě osobně k tomu nejlepšímu. Je také zajímavé propojení Discovery s Picardem, kde se střetávají se stejným problémem (jen asi o 140 let jindy), kdy "Control" snaží vyhladit veškerý život v galaxii, jsem zvědavý, co se vyvine v druhé sérii a zda se dočkáme nějakého začátku údadku Federace planet, který nám představí 3. řada ST: Discovery. I přes lehkou nadmíru emocí a vztahů, které bych osobně raději nahradil informacemi, souvislostmi nebo prozkoumáváním technologií, jsem spokojený. :-) Jen tedy bych byl rád za pořádný záběr na USS Sheng He nebo jinou loď stejné třídy, tak třeba příště. ()

eMejla

Asi spojler: Tak nám Voldemort zase zabil Harry Potrata, ale nebojte se milé děti, pokecá s Brumbálem v nebi(?) a zase bude v pohodě. Takže teď už má federace technologii ke kopírování mozků a můžou vytvořit nesmrtelnou rasu androidů s vědomím zemřelých? Proč ne. Každopádně kulervoucí loučení s lidmi, kteří se znají v podstatě pár dní, nenechá ani jedno oko vyschnout. Borgové jsou pak ve výsledku takoví migroši z afriky, nikdo je nechce a sami se zabít taky nechtějí... Pořád je to ale lepší než Discovery, i když 8 z 10 je teď lesba. ()

joe196666

Po mém prvním shlédnutí závěrečného dílu Picarda jsem vlastně ani nebyl zklamán. Skoro všechno dobře dopadlo, celkem zábava a byly tam pro mě dva velké okamžiky a naděje do budoucna. Tohle spokojené "nadšení" ovšem za pár dnů pominulo, jak se mi to rozleželo v hlavě. Myslím, že závěrečný díl tu myšlenku celou pokazil a pokroutil... Bylo tam velké množství nelogičností a některé postavy byly zcela zbytečné. K tomu pozitivnímu: Bylo nádherné, když se zjevil Riker jako kapitán na můstku vlajkové lodi (proč ne Enterprise F?). A bylo úžasné sledovat závěrečný dialog Picarda s Datem (Data vždy prahl po emocích a lidských prožitcích, ale proč hned umírat, jen pro ten prožitek? Vždyť mohl mít ještě dlouhý život a smrt si "užít" později.). Tyhle momenty však byly asi jediné, které se mi líbily (hodně líbily). Zbytek postrádal logiku a dynamika děje byla otočená. Místo toho, aby děj gradoval, stupňoval ke konečnému vyústění, skončil v půlce...a pak jsme mohli sledovat podivné (skoro) zbytečné dialogy dvojic hrdinů. Ukázalo se, že celý příběh se vyřeší během pěti minut. Stačí, když přiletí Flotila... Kde se vzala, tu se vzala. Celou sérii se mluví o tom, že Flotila je v rozkladu, nejméně hodnot, a najednou udělají z Rikera velícího obrovské technicky vyspělé Flotily lodí (proč důchodce, nemají dost v aktivní službě?). A na základě čeho? To má Riker větší vliv a váhu ve Federaci než Picard? Kde to splašili tak rychle, aby dohnali flotilu Romulanů, když dorazili prakticky v závěsu? V seriálu bylo řečeno, že až organici dosáhnou určitého stupně vývoje, zjeví se stroje "odjinud" a zachrání je (a zničí lidi). A tady je to najednou tak, že Soji musí otevřít portál. A když změní názor, tak tu pomoc jiných robotů odežene...(to nemají tu moc přijít sami, jak bylo řečeno?). Nepřátelská vulkánka je zlikvidována během pár úderů, Romulané se vzdají, i když je to tlupa z fanatické sekty (takže by bojovali za každou cenu), záporný ušák je najednou kladný, doktorka zbytečná je zbytečná... a naprostá koruna všeho - 7/9 a Raffy se staly lesbami. Dalo by se odpustit hodně, ale tenhle závěrečný zvrat ne! (to potřebují mít v dalším seriálu tuhle menšinu za každou cenu?) Fakt na hlavu!!! (To není míněno proti menšinám, ale proti logice věci). Asi by bylo dobré si pustit seriál celý znovu a možná by byly lépe čitelné kroky scénáristů (manipulace s divákem). Protože děj dlouho drželi na tom, že je něco tajemného. A ono nakonec není a celý problém se snadno vyřešil. Zničení Marsu, zabití mnoha lidí - je zapomenuto, vyřešeno (vždyť to byl mimořádný zločin!), mnohaletý zákaz organiků je během chvíle zrušen (Federace je schopná tak rychlých změn - cha cha, to určitě....) a to jen na základě uzavření brány jedním organikem. Vždyť nám celou dobu servírovali, že se nedá spolehnout nejen na názory a činy lidí, ale zejména ani každého organika (jeden klidně zabije druhého pro svůj prospěch = jako lidé). Co když změní názor a zase otevřou bránu? Vždyť už pan Data přinášel spoustu problémů v TNG (i když posádku mnohokrát zachránil), což teprve nynější organici? Nevím nevim, ale je mi bližší ST Discovery a je mi líto nevyužitého potenciálu. () (menej) (viac)