Tomas.Abi

V této  epizodě se snad sešlo vše, co na Star Treku zbožňuji a bylo to dávkováno přesně a v pravý čas, že jsem chvílemi skoro až nedýchal a koukal na obrazovku s otevřenou pusou. Prospělo tomu i to, že celá epizoda se odehrávala pouze na palubě Titanu, kdy se opět posádka nevzdala a našla východisko z bezvýchodné situace, díky svým zkušenostem a nakonec i schopnostem. Pomrknutí a připomenutí si historie z Next Genreration bylo krásné a dávalo smysl. Kapitán Shaw měl svou silnou scénu a je mi epizodu od epizody daleko více sympatičtější. Jack Krusher a Jean Luc Picard dostali také svůj moment, kdy se jejich vztah o něco více prohloubil a s klidem v srdci mohu prohlásit, že tato epizoda je zatím to nejlepší, co nám prozatím všechny tři série s titulem Picard předvedli. Pokud bude mít třetí série vzestupnou tendenci, jako doposud, nevím zda mi budou pro příští epizody stačit hvězdičky, ale pokud to vezmu na procenta, tato epizoda ode mne získává celých 90% ()

PKD

Ajaj. Titan-A se nám dostal z hl. průseru, tak se obávám, že se to dostane zpět na Zemi, kde se bude chlastati po barech a vzpomínati na staré časy. Nebo v kombinaci, Pikrd sedí u vinice a dumá o nesmrtelnosti chrousta. Aspoň že tentokráte už jsou to rovnou 4 díly, schopné přestáti i vícero shlédnutí což v předchozích zbytečnostech (myšleno jako celek) typu 1. a 2.s. rozhodně nebylo. Pro mne tedy ne. Parádní reminiscence na Sisko vs. Picard v pilotu DS9. Z toho 4dílu bych sestříhal aspoň 150min. film a dal ho v klidu do kin. Stejně už dávno STP tak nějak obecně působí jako kinofilm, než tv s. Včetně obr. formátu a ´´nečistot´´ v kameře alá JJ treky. Bylo by fajn, míti v Kurttrecích krom SNW ještě další hraný tv s. trek. Páč v mém př. ty další 2 jsou animované. ()

JindraLne

Takhle se to dělá, do háje! Je šílené, že jsme museli překopat první "meh" sérii a druhou téměř nekoukatelnou, abychom nakonec dostali takhle dokonalý fanservice. Každý další díl třetí série je lepší a lepší, nicméně tohle je dokonalost sama. Jak jsem byl okolo novodobého Star Treku skeptický, první série Strange New Worlds a třetí série Picarda ukazují, že i dneska se dá natočit po čertech skvělý Star Trek a ne jen odpad jako ST:D od třetí série dál. ()

FilmFaktor

Jonathan Frakes, ako režisér, robí v tretej sérii parádnu robotu. Je to viac, než dobre zvládnuté. Získalo to ten správny Star-Trekovský drive a páči sa mi, že aj nové/mladé postavy dostávajú v rámci vyváženosti príbehu s pôvodnými hrdinami svoj priestor. Zatiaľ veľká spokojnosť. No a Ed Speleers je fakt že frajer! ()

PeteBuck

Prekvapivo celkom dobré. Trochu napätia, trochu z toho, trochu z tamtoho. Dokonca je čas na pokec nad pohárikom v simulátore. Tak čo mi tam vadilo? Tak napr. to, že sa pokračuje vo vykrádaní. Objavia sa medúzy z Farpointu, náhodou zistia, kde sa to vlastne dostali, sú v podstate v hmlovine, ktorá ich má porodiť a pri poslednej vlne pôrodných kontrakcií sa podarí Titanu dostať preč zo sračky a pre zmenu do nich poslať nepriateľa. Dokonca sa tam dopotáca sfetovaný kapitán a vyplakáva nad Wolf 359. Takže Picard si odserie rovnakú epizódku ako kedysi so Siskom. Koľkokrát mu to asi obúchavali o hlavu? A zistíme, prečo sa Jack "neozval" tatkovi. Je zaujímavé, že loď sa potápa a tretinu času sa riešia staré rany. Ten pomer by som zmenil, je tam tých zbytočných kecov príliš veľa. Ale aby som stále nekritizoval. Nebolo to najhoršie. Vlastne už len čakám, ako sa to poserie. ()