cyphercz

Než jsem se pustil do třetí řady tak jsem slyšel chválu ze všech stran, včetně dříve velmi kritických hlasů, ať už to byli RedLetterMedia, Nerdrotic či AngryJoe, všichni tito pánové jsou nyní z třetí sezóny paf, čili očekávání jsem měl hodně vysoká, ale bohužel výsledný produkt mě nechává značně chladným. Řekl bych, že laťka většiny fandů původních seriálů klesla už tak nízko, že je tento počin pro ně něco skvělého, ostatně to lze vidět i na hodnocení většiny místních uživatelů, avšak já vidím seriál plný laciného dojení emocí, Pikárda co křičící na Beverly, Beverly na Pikárda, Pikárd na Rikera, Riker na Pikárda, prostě všichni křičí jeden na druhého, z Worfa je najednou mudrlant na úrovni mnicha z Tibetu, trochu mi připomíná Elnora a v této epizodě jsem už jen čekal na to až řekne "my friend, please choose to live", ostatně dekapitace jsme od něj už stihli vidět, čili už zbývá jen tento poslední krůček k plné "elnorizaci"... Já v tom to TNG zkrátka nevidím, sem tam je tu nějaký ten náznak, ale většinu času mi přijde, že se dívám na úplně jiné postavy, uvidíme co přinese zbytek řady, ale zatím je to pouze lehký nadprůměr. 60% ()

Martrix

Z protivníka kterého tato epizoda odhalí, moc nadšený nejsem. Tvůrci (snad ne záměrně), kopírují Marvel. Roboti a UI v první řadě, hrátky s časem, resp. návrat do minulosti v druhé a teď...nebudu spoilerovat. Samozřejmě se do ST dá zakomponovat ledasco, ale náhoda je to podezřelá. Nicméně jen o tom, to naštěstí není. Picard je dědek na zabití, takže dynamika mezi ním a Rikerem je zajímavá, stejně jako rodinné peripetie, které řeší. Jde znát, že to psaly ženský. Takže tato linie byla fajn, i když bych ocenil víc Sedmé i kapitána lovců odměn. Tvůrci vcelku prozíravě, nenechali druhou linku jen na Rafi...možná jsou si vědomi, že fandové ST z ní urvaní nejsou, takže jí dodali sidekicka par excelans. Každý ST potřebuje svého Vulkánce, nebo aspoň Worfa, který hláškuje a/nebo tvrdí muziku. ()

Phoenixcq

Kameraman s Parkinsonem by potřeboval vyměnit. Picard s Rikerem "za mlada" jsou vyžehlení, jakoby je někdo prohnal beauty-filtrem, zdlouhavé a nudné dialogy, Worf se nechová jako Worf ani jako Klingon, Rafi zbytečná. Měňavci jsou CGI jako z PC her 20 let zpět, z Picarda se stal senilní imbecil, morálka posádky je na úrovni školky.. Co z toho zbylo? Ufňukaná telenovela říznutá Dr. Strangem... ()

PKD

Nuže...právě jsme překonali onu magickou hranici (u tohoto tv s. určitě) 3.dílu a je mi velmi, ale VELMI podezřelé, že to je stále ST. Sice od Kurťáka a spol. ale i tak. Rozhodně se nehodlám ukolébati pocitem falešného bezpečí a očekávám u 4.dílu klasického (nemíněno jako kompliment) Pikrda se vším fšudy. Holohlavá Vulkánka (1 z tzv. Kurtzmanových bizárků) dostala více prostoru, kpt.Shaw to má nahnuté, 7dmá v akci a navíc jako bonus, velmi nepříjemná (mírně řečeno) rasa z DS9, takže HC fandové tohoto konkrétního ST počinu budou slintati blahem. Vesmírné akce jsou prostě bááájo a mě stále nejde na rozum, proč tohle hergot nešlo už u předchozích sérií!??? A Worf, díky kterému v klidu skousnete i tu vyfetovanou černohubou trosku je totál kůůůl. Takto nevypadal ani za celou svou předchozí kariéru, včetně outfitu. Takže bych mohl říci, že Worf z 25.st. je u mě zatím TOP. A samoz. nechybí rázně ukouslý konec, aby jste se chtěli dívati i nadále. ;-) Special quest star...pidiVoyager v kajutě 7dmé z 9. ()

PeteBuck

Zatiaľ to pokračuje celkom dobre. Odhalenie zaujímavé, posunuli sme sa k tomu, kto je záhadný nepriateľ federácie. Občas mi vadí, že sa hrá o čas, ale napriek tomu je tu priestor na zbytočné žvásty. Jediné, čo ma štvalo bol ťažký názorový boj medzi Picardom a Rikerom. Dvaja kohúti na jednom smetisku. Trochu blbosť na takých borcov, ale tak čo už. Všetci robíme občas chyby... A zároveň urobiť z meňavcov nasratých magorov túžiacich po pomste... Ja neviem, je tu strašne veľa kopírovačiek z nápadov, čo tu už boli stokrát. Ale ono je určite fakt ťažké po toľkých príbehoch urobiť niečo nové. Ale toto je práve problém posledných Star Trekov. Nič moc o objavovaní nových civilizácií, radšej poďme riešiť to, čo tu už stokrát bolo. Ehm Worf subkontraktor. Kriste Pane, vážne? To nebolo vtipné. Tiež nechápem, prečo, keď už mám za zadkom nepriateľa, tak mu nepošlem do úsmevu aspoň pár torpéd. Dosť veľa dier. Zopár WTF momentov. ()