Willy Kufalt

Kouzelně poetický nádech této trochu delší televizní miniaturky, a taktéž osud hlavního hrdiny připomene legendární A Stop at Willoughby z první série The Twilight Zone. Pravidelné scény oživlého exponátu dávají poměrně brzy vytušit konec onoho neobyčejného romantického boje zasněného outsidera o ruku dívky z muzejní památky, ale to vůbec nevadí, protože jsou krásně ztvárněné vituálné i hudebně. Vše navrch doprovází skutečně velmi milý výkon Roberta Duvalla, jehož postavě jsem ten nejsladší ze sladkých pohádkových happyendů ze srdce přál. ()

Mr.Apache

Podle některých kritiků nejlepší epizoda prokleté čtvrté řady. V hlavní roli exceluje mladý Robert Duvall, později známý jako consigliere z Kmotra. Příběh je natolik dobře natočený, vtipný a milý, že mi nakonec asi nezbývá než s názorem zmíněných kritiků souhlasit. ()

Omnibus

"Máš už holku, ty pacholku?" I v malém domečku se mohou odehrávat velká dramata, ale radši to nikomu neříkejte! "Because seeing is not always believing." Prý romantický díl? Cha, leda tak pro nerdy a geeky, kteří se v tom našli :-). Ovšem velmi vizionářské. Natočeno desítky let před tím, než nám mobily a internet zplodily tzv. poslední generaci. Poslední proto, že i po třicítce stále single žijící mamánci, ubytovaní v mamahotelích a "existující" už jen na sítích, už žádnou další generaci nezplodí. Rozmnožovat se nám nebudou, to by se totiž museli nejdřív spárovat, ergo vylézt zpod maminčiny sukně a dát vale svému dětskému pokojíčku. Samozřejmě mám na mysli odstěhovat se někam ven, do reality a ne do světa virtuálního, falešně slibujícího lásku, štěstí a klid, to vše v dřevěné maketě Model of Boston Rezidence of Mr. and Mrs. Copley Summers. ()