The Twilight Zone - Season 3 (1961) (séria)

Person or Persons Unknown (S03E27)

(epizóda)

Mr.Apache

Kandidát na největší recyklát celého seriálu. Vemte epizody A World of Difference a And When the Sky Was Opened (obě z první série), smíchejte je, protřepte a dostanete minimálně 90% tohoto dílu. Výsledná mixtura přitom není zdaleka tak precizní jako prvně jmenovaný kousek, ani tak sugestivní jako ten druhý. A těch zbývajících 10% taky nepůsobí zrovna originálně. (Hlavou mi bleskla vzpomínka na Shadow Play z druhé řady a možná ještě na pár dalších epizod.) Kdyby žádný z výše jmenovaných kousků neexistoval, pravděpodobně bych šel s hodnocením výše. Avšak nepříliš sympatický hlavní hrdina a další, vesměs nevýrazné postavy (srovnejte s A World of Difference - tam upoutali pozornost snad úplně všichni, kteří se v té epizodě mihli) by mi stejně asi nedovolili to s těmi hvězdičkami přehánět. S přimhouřením všech očí bych snad mohl utrousit alespoň dvě. Jenže pak se mi vybaví ten WTF skok střemhlav skrz okenní tabuli a je vymalováno. Takže mi tu nakonec zůstala jedna pětícípá, kterou snad už mohu udělit bez výčitek svědomí alespoň za ten závěrečný twist. I když... ten taky mohl být o něco líp načasovaný. ()

Anderton

Chlapík sa zobudí do sveta, kde ho nespoznáva ako jeho manželka, tak ani celé okolie. Pre hrdinu sa začína psycho-peklo, kde sa bude snažiť odhaliť nejaký ten premyslený aprílový žartík, alebo si bude musieť na konci uvedomiť, že mu jednoducho iba preplo. Scenár necháva vysvetlenie situácie na divákovi, pričom to najlogickejšie riešenie, totiž prechádzanie medzi altrernatívnymi svetmi, nám ani nespomenie, ale napadne vás hneď na začiatku. Person or Persons je pre každého to, čo v tejto epizóde chce vidieť. ()