The Twilight Zone - Season 2 (1960) (séria)

The Invaders (S02E15)

(epizóda)

xxmartinxx

Zdá se, že na tuhle eizodu byli tvůrci velmi přísní, Rod tu ostatně nonšalantně vkročí přímo do dění, namísto aby užil jen projekci nebo voiceover, jak to dělá jindy. A koncepčně to je určitě "na úrovni". Žádný dialog, jediný herec, zkrátka právě to, co si člověk představí jako exkluzivní minimalizmus... A v mnoha ohledech to vážně funguje, škoda jen těch směšných loutek, které se rozhodně daly vyřešit lepším snímáním. Pointa typická pro Twilight Zone - míněno v dobrém. CHybí poslední dotek důslednosti, ale jinak je tahle epizoda přesně tak reprezentativní, jak chce být. ()

Anderton

Zrovna keď som si hovoril, že sa druhá séria odklonila od sci-fi zápletok, tak seriál prišiel s konfrontáciou mimozemšťanmi. A až tu som pochopil, čo mi na filmoch typu Deň nezávislosti tak chýbalo. Poriadna bitka s nasratou ženskou na farme so sekerou. The Invaders prekvapí aj tým, že sa v ňom nerozpráva, pokiaľ nerátame Sterlingov komentár a ako je dobrým zvykom, tak aj prekvapivou pointou. Tá by pozorných fanúšikov seriálu mala napadnúť už po pár minútach, ja som sa opäť nechal nachytať a som tomu rád. ()

PetrPan

Co do pojetí je povídka o  mimozemských Vetřelcích velmi originální. Nedočkáme se tu ani jediného dialogu a k tomu  tísnivá atmosféra předtechnického obydlí osamělé ženy, která svede bitvu o holý život s nezvanými návštěvníky. Formálně, stíny, zvuky, vzezření a chování vlastně  divé ženy vynikající a vybroušené, vše trochu kazí směšné hračky aka vlastní Vetřelci, ale to fanouškovi panenkových hororů nemůže příliš vadit. Jen škoda typické twajlajtovské pointy, být tentokrát jiná, opravdu překvapivá, dal bych této výjimečné povídce i plný počet. ()

honajz2

Nápad dobrý a s ještě lepší pointou, ale stojí to žel jen na ní. Nápad budovat napětí pouze skrze obraz jsem určitě ocenil, navíc to v závěru dalo smysl, ale popravdě to podle mě nefungovalo tak, jak mělo. Místy ano, ale po celou dobu určitě ne a chybí tomu nějaké nápady navíc, protože takhle jen ženu 20 minut terorizují hračky robotů (takže to i krapet zestárlo), pak přijde pointa a konec, nic navíc, co by to oživilo. Ale něco do sebe to i tak má, to uznávám. Silné 3* ()