xxmartinxx

Jedna z nejkomplexnějších epizod - na rozdíl od ostatních však poměrně zapadlá a nedoceněná. Příběh, jakým projde hrdina, a jeho střet s minulostí, nabízí hodně výkladů a spoléhá se víc na psychologii než na anekdotu (což u TZ není běžné). ()

Anderton

Občas sa Zóna súmraku zaoberá aj metafikciou filmového, respektíve divadelného sveta a je to viac menej taký interný fórik tvorcov seriálu. Niekedy ma to baví viac, inokedy menej a v tomto prípade skôr menej. Starnúci herec sa premiestňuje do minulosti, spoznáva v nej svoju dávno mŕtvu ženu sa snaží sa jej a svojim bývalým známym osvetliť situáciu. Vec je však komplikovanejšia, alebo lepšie povedané omnoho jednoduchšia, ako sa na prvý pohľad zdá. ()

PetrPan

V pořadí asi už několikátá "druhá šance" v Zóně formou návratu do minulosti a  uvědomování si toho či onoho.  Životem unavený herec dostává možnost nahlédnout do minulosti, ke které se pořád rád vrací a události v ní prožité si přeloží ve svůj prospěch a nalézá chuť znovu a skutečně žít.  Já to celé pak nějak nepochopil, protože epizodu z minulosti bych si osobně vyložil jako něco úplně jiného než hlavní hrdina, ale přiznávám, že závada může být tentokrát v přijímači.  Dvě hvězdy, zejména za Pippu Scott a její pogo. ()

honajz2

Dospěje to sice k zajímavé a podnětné myšlence, ale jinak mi to moc sofistikované nepřišlo - spíš se zde spousta věcí děje náhodou a při menším zamyšlení nad nimi nedává zrovna smysl. A příběhově to je dlouhou dobu jen klasický Twilight Zone příběh o tom, jak se někdo vrátí v čase, aby si něco uvědomil - jen bez podmanivé atmosféry... Silné 3* ()